Verdin Complexx, 30 tabletek

Marka: VERDIN

Suplement diety z liśćmi karczocha i rozmarynu oraz kurkuminoidami.

Wielkość opakowania - tabletki
Dostępny
21,29

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: Verdin Complexx, 30 tabletek

100005707

Opis

Verdin Complexx suplement diety, 30 tabletek powlekanych to unikalna kompozycja wyciągów roślinnych o wysokiej biodostępności, wspomagających pracę układu trawiennego.


Właściwości

Verdin Complexx to suplement diety, który zawiera składniki wspomagające układ trawienia oraz metabolizm tłuszczów w wątrobie. Zastosowane w formule preparatu Verdin Complexx składniki to standaryzowane ekstrakty roślinne: z kurkumy, karczocha i rozmarynu. Stanowią źródło następujących substancji aktywnych: kurkuminoidów, cynaryny i kwasu rozmarynowego. Stymulują one produkcję soków trawiennych i przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu żółciowego oraz jelit. Przeciwdziałają niestrawnościom i łagodzą ich objawy. Zapobiegają uczuciu ciężkości po posiłku. Ponieważ wspierają metabolizm tłuszczów, Verdin Complexx przyczynia się do zachowania zdrowia narządów wewnętrznych.

Działanie składników zawartych w preparacie Verdin Complexx:

  • Karczoch (Cynara scolymus L.) – sprzyja naturalnej produkcji soków trawiennych i utrzymaniu wątroby w zdrowiu.
  • Rozmaryn (Rosmarinus officinalis L) – wspiera prawidłowe działanie układu pokarmowego i normalne funkcjonowanie jelit.
  • Kurkuma (Curcuma longa L) – wspomaga trawienie tłuszczów oraz sprzyja utrzymaniu prawidłowej pracy wątroby i układu żółciowego.

Na co jest Verdin Complexx?

Skład Verdin Complexx opracowano z myślą o łagodzeniu dolegliwości takich jak:

  • uczucie pełności po posiłku,
  • ucisk w brzuchu,
  • dyskomfort w nadbrzuszu,
  • wzdęcia i odbijanie.

Suplement Verdin Complexx można stosować także jako długoterminowe wsparcie funkcjonowania wątroby i układu trawiennego.

Jakie jest dawkowanie Verdin Complexx?

Osoby dorosłe mogą stosować 1-4 tabletki Verdin Complexx  na dobę. Najlepiej przyjmować preparat przed lub po posiłku. Maksymalna dawka Verdin Complexx wynosi 4 tabletki na dobę i nie należy jej przekraczać. Suplement diety nie jest przeznaczony do stosowania przez dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia.

Jak szybko działa Verdin Complexx?

Verdin Complexx w odpowiedniej dawce może przynieść szybką, doraźną ulgę w dolegliwościach trawiennych. Dotyczy to na przykład dyskomfortu w nadbrzuszu oraz odbijania. Po nieco dłuższym czasie Verdin Complexx pomaga także na wzdęcia. Jeśli dyskomfort trawienny nie zmniejsza się pod wpływem suplementacji, należy skonsultować się z lekarzem. Uporczywe dolegliwości trawienne mogą wynikać z różnych przyczyn i nie należy ich bagatelizować.

Czy Verdin Complexx można brać codziennie?

Zależnie od potrzeb można stosować Verdin Complexx zarówno doraźnie, jak i długoterminowo. W celu uporania się z dolegliwościami trawiennymi warto jednak wdrożyć odpowiednie zmiany żywieniowe, dzięki którym zażywanie suplementu w przyszłości nie będzie konieczne.

Czy Verdin complexx na zaparcia pomaga?

Tak, ponieważ kwas rozmarynowy zawarty w suplemencie wspiera prawidłowe działanie układu pokarmowego i funkcjonowanie jelit, preparat może pomagać na zaparcia. Dla lepszego efektu warto dodatkowo zwiększyć spożycie płynów.


Tabela

Składnik 1 tabletka 2 tabletki 3 tabletki 4 tabletki
Wyciąg i liście rozmarynu (Rosmarinus officinalis), w tym 125 mg 250 mg 375 mg 500 mg
Kwas rozmarynowy 6,25 mg 12,5 mg 18,75 mg 25 mg
Wyciąg i liście karczocha (Cynara scolymus), w tym 100 mg 200 mg 300 mg 400 mg
Cynaryna 5 mg 10 mg 15 mg 20 mg
Wyciąg z kłączy ostryżu długiego (Curcuma longa), w tym 9 mg 18 mg 27 mg 36 mg
Kurkuminoidy 1,35 mg 2,7 mg 4,05 mg 5,4 mg

Skład

Składniki: substancja wiążąca: celuloza mikrokrystaliczna, żel celulozowy; sproszkowane liście rozmarynu i wyciąg z liści rozmarynu (Rosmarinus officinalis); sproszkowane liście karczocha i wyciąg z liści karczocha (Cynara scolymus); substancja wypełniająca: fosforan triwapniowy; substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza; mentol; stabilizator: sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana; Cavacurmin®- wyciąg z kłączy ostryżu długiego (Curcuma longa) z gamma-cyklodekstryną standaryzowany na 15% kurkuminoidów; substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych; nośnik: dwutlenek krzemu; substancja glazurująca: celuloza mikrokrystaliczna, żel celulozowy; olejek mięty pieprzowej (Mentha piperita); substancje glazurujące: mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, kwas stearynowy; barwnik: kompleksy miedziowe chlorofilin.

 


Jak stosować

Spożywać doustnie przed lub po jedzeniu.


Dzienne spożycie

Zalecana do spożycia dzienna porcja produktu: dorośli 1-4 tabletki.


Przeznaczenie

Suplementacja diety w składniki zawarte w preparacie.

Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej do spożycia dziennej porcji produktu.
Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety.
Ważna jest zróżnicowana i zbilansowana dieta oraz zdrowy tryb życia.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci, w temperaturze pokojowej, w zamkniętym opakowaniu, w suchym miejscu.


Dystrybutor

USP Zdrowie Sp. z o.o.
Poleczki 35
02-822 Warszawa

Producent

USP

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.