Feminovit Foliany, suplement diety, 60 tabletek

Suplement diety dla kobiet zawiera kwas foliowy, L-metylofolian wapnia.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

9,74

O produkcie: Feminovit Foliany, suplement diety, 60 tabletek

100011932

Opis

Suplement diety będący podwójnym źródłem folianów dla kobiet planujących ciążę oraz w ciąży
- kwas foliowy
- L-metylofolian wapnia

Właściwości

Foliany (w tym kwas foliowy) należą do rozpuszczalnych w wodzie witamin z grupy B i są odpowiedzialne za prawidłowy proces produkcji krwi, syntezę aminokwasów oraz metabolizm homocysteiny. Biorą też udział w procesie podziału komórek. Niski poziom folianów u matki jest czynnikiem ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej u rozwijającego się płodu. Dlatego tak ważne jest uzupełniające spożycie kwasu foliowego, które zwiększa poziom folianów u matki.Korzystny efekt występuje w przypadku codziennego uzupełniającego spożycia dawki wynoszącej 400 µg kwasu foliowego przez co najmniej jeden miesiąc przed poczęciem i maksymalnie trzy miesiące po poczęciu. Niestety kwas foliowy należy do witamin wrażliwych na wysoką temperaturę i utlenianie, dlatego Feminovit Foliany zawiera dodatkowo lepiej przyswajalną formę folianu w postaci L-metylofolianu wapnia.

Tabela

Składniki 1 kapsułka 2 kapsułki
Foliany w tym: 400 µg (200 % RWS*
800 µg (400% RWS*)
kwas foliowy 200 µg 400 µg
L-metylofolian wapnia 200 µg 400 µg

*RWS – Referencyjna wartość spożycia

Skład

Składniki: substancja wypełniająca (celuloza), substancje przeciwzbrylające (sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu, talk), substancja glazurująca (hydroksypropylometyloceluloza), barwniki (dwutlenek tytanu,), emulgator (lecytyna sojowa), substancja wiążąca (sorbitol), kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy), L-metylofolian wapnia

Dzienne spożycie

Zaleca się spożywać 1-2 tabletki dziennie.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety są niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia. Nie stosować po upływie daty minimalnej trwałości umieszczonej na spodzie kartonika.Preparat przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.

Producent

Salvum LAB Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Jana Sobieskiego 53,
58-500 Jelenia Góra,

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.