Feminovit Kwas foliowy 400, 30 tabletek

Dostępny
5,19

O produkcie: Feminovit Kwas foliowy 400, 30 tabletek

100055274

Opis

Feminovit Kwas foliowy 400 30 tabletek to suplement, który przeznaczony jest do stosowania przez osoby dorosłe. Bardzo często suplementację kwasu foliowego zaleca się kobietom w ciąży, bądź tym planującym ciąże.


Właściwości

  • Suplement diety.
  • 400 mg kwasu foliowego w jednej tabletce.
  • Odpowiedni dla kobiet w ciąży.
  • Zawiera witaminę B9 wspierającą prawidłowe funkcjonowanie układu krwiotwórczego.
  • Zawiera cenne foliany.

Feminovit kwas foliowy to suplement diety, po który najczęściej sięgają kobiety w ciąży lub planujące ciążę i pilnujące niezbędnej suplementacji, która ułatwi im zajście w ciąże i utrzymanie prawidłowej ciąży aż do porodu. Proponowany suplement zawiera aż 400 mg kwasu foliowego w każdej tabletce. Kwas foliowy jest niezbędny do tego, aby organizm prawidłowo funkcjonował. Jest to potoczna nazwa dużej grupy związków, które w fachowy sposób określana jest jako foliany.

Witamina B9, czyli właśnie kwas foliowy odpowiada między innymi za prawidłowe funkcjonowanie układu krwiotwórczego. Wspiera również prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i sercowo-naczyniowego. Uważa się także, że odpowiedni poziom kwasu foliowego w organizmie może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia nowotworu. Oprócz tego kwas foliowy ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój płodu. Regularna suplementacja zmniejsza ryzyko przedwczesnego porodu oraz niskiej wagi urodzeniowej dziecka. Zmniejsza także prawdopodobieństwo wystąpienia u malucha wad wrodzonych ośrodkowego układu nerwowego. Suplementację można zacząć już na samym etapie planowania ciąży.


Tabela

Składniki 1 tabletka
Kwas foliowy 400 µg (200% RWS*)

*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia


Skład

Składniki: Substancje wypełniające: celuloza, sorbitole; substancje przeciwzbrylające: poliwinylopirolidon, glikol polietylenowy; substancja wypełniająca: talk; kwas pteroilomonoglutaminowy

Jak stosować

Doustnie. Tabletkę należy połknąć i popić wodą.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 tabletka.

Przeznaczenie

Uzupełnienie diety w kwas foliowy dla kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią, a także stosujących hormonalne środki antykoncepcyjne oraz dla osób dbających o prawidłowe funkcjonowanie układu krwiotwórczego oraz uzupełniająco w diecie przeciwmiażdżycowej.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety są niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

Produkt może zawierać laktozę (z mleka).


Waga

7,5 g netto

Dystrybutor

Salvum LAB K.Kowaleczko, A.Lewandowski, D.Lewandowski, S.Zawadzki Sp. k.
ul. Jana Sobieskiego 53,
58-500 Jelenia Góra


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.