FlexiNovo Forte, 30 saszetek + 60 kapsułek

Suplement diety zawiera hydrolizat kolagenu i witaminy oraz kwasy Omega.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

74,18

Klienci kupili również

O produkcie: FlexiNovo Forte, 30 saszetek + 60 kapsułek

100002162

Opis

FLEXINOVO FORTE to dietetyczny środek specjalnego przeznaczenia medycznego, który pobudza regenerację chrząstek i mazi stawowej oraz blokuje stany zapalne i wykazuje właściwości antyoksydacyjne. Skutecznie usprawnia stawy.

Właściwości

FlexiNovo Forte to produkt zaliczany do grupy dietetycznych środków specjalnego przeznaczenia medycznego. Wyróżnia się spośród innych bogatym składem korzystnie wpływającym na stan struktur stawowych wynikający z różnych przyczyn. Dzięki zastosowanym składnikom aktywnym przyczynia się do zwiększenia sprawności oraz wytrzymałości stawów. Zawiera między innymi:

  • Hydrolizat kolagenu – wspiera proces regeneracji uszkodzonych tkanek, przyspieszając gojenie i poprawiając kondycję skóry. Przeciwdziała bólom stawowym, wynikającym na przykład z artretyzmu.
  • Glukozaminę i chondroitynę – składniki te stymulują regenerację i odnowę tkanki chrzęstnej oraz mazi stawowej. Glukozamina w połączeniu z kwasami omega 3 i 6 zatrzymuje odczyn zapalny.
  • Witaminy (witamina C, witamina E i witamina B3) – chronią organizm przed działaniem wolnych rodników, zapewniając działanie antyoksydacyjne.
  • Składniki mineralne (miedź, cynk, selen i mangan) – wspierają utrzymywanie zdrowych kości oraz stawów
  • Kwasy omega 3 i 6 – działają przeciwzapalnie, dzięki czemu zmniejszają objawy chorób zwyrodnieniowych stawów.

FlexiNovo Forte – dlaczego wycofany?

Produkt nie został wycofany, a jego tymczasowe braki w niektórych aptekach mogą wynikać z niezależnych ograniczeń w dystrybucji. Mając na uwadze bezpieczeństwo suplementacji, zażywanie preparatu warto skonsultować z lekarzem. Należy mieć na uwadze, że produkt zawiera substancje słodzące. Stanowi także źródło fenyloalaniny i żółcieni pomarańczowej, która może mieć szkodliwy wpływ na aktywność oraz skupienie uwagi u dzieci. Suplement diety nie stanowi zamiennika zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia.

Na co pomaga FlexiNovo Forte?

Preparat powstał z myślą o osobach dorosłych, które pragną wesprzeć funkcjonowanie swojego narządu ruchu.  Zawarte w nim składniki aktywne, takie jak witamina E, witamina C, ryboflawina, miedź, cynk, selen oraz mangan,  wspierają prawidłowe tworzenie tkanek łącznych. Ze względu na stymulację syntezy kolagenu w organizmie usprawniają również funkcjonowanie chrząstek. Chronią organizm przed stresem oksydacyjnym i przeciwdziałają wolnym rodnikom. Właściwości te docenią między innymi osoby w podeszłym wieku, sportowcy oraz osoby nadmiernie eksploatujące swój narząd ruchu.

Jak stosować FlexiNovo Forte?

Suplement diety ma postać proszku do sporządzania zawiesiny doustnej oraz kapsułek. Zawartość saszetki należy rozpuścić w 250 ml wody i bezpośrednio po przygotowaniu popić nią 2 kapsułki suplementu. W takiej dawce stosuj preparat raz dziennie. Producent zaleca wybranie stałej pory dnia na suplementację, najlepiej po posiłku, który zwiększa przyswajanie składników aktywnych przez organizm. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie jak najlepszych rezultatów stosowania preparatu. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej suplementu.


Skład

hydrolizat kolagenu 10 g, siarczan glukozaminy 1,15 g, siarczan chondroityny 0,2 g, kwas hialuronowy 70 mg, kwas linolowy (LA) 558 mg, kwas gamma-linolenowy (GLA)60 mg, kwas alfa-linolenowy (ALA)186 mg, witamina c, niacyna, witamina E, kwas pantotenowy

Jak stosować

Stosować doustnie.

Dzienne spożycie

Saszetkę rozpuścić w 250 ml wody. Stosować 1 saszetkę na dobę . 2 kapsułki popić płynem

Przeznaczenie

Produkt polecany osobom pragnącym dbać o stawy i wspomagać funkcjonowanie narządu ruchu. Wskazany przy zwyrodnieniu stawów.

Ostrzeżenia

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu

Waga

30 saszetek + 60 kapsułek

Producent

ADAMED Consumer Healthcare S.A.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.