Witamina E - kapsułki, krople, tabletki

  (28)
Sortuj według
Witamina E

Witamina E

Witamina E – właściwości i suplementacja

Produkty z dużą zawartością witaminy E powinny stanowić stały element codziennej diety. Na co jest witamina E? W medycynie przypisano jej przydomek „witaminy płodności”. W kosmetologii zaś zyskała nazwę, jako „witamina młodości”. Czemu witamina E zawdzięcza tak ważne tytuły? Gdzie występuje naturalnie i jak należy ją suplementować? Działanie witaminy E jest niezwykle szerokie. To substancja odgrywająca znaczącą rolę zarówno w kwestii Twojego zdrowia, jak też urody. Jako „witamina młodości”, odgrywa istotną rolę przeciwutleniacza, neutralizując wolne rodniki.

W kosmetologii dostępnych jest wiele preparatów, w których zawarta jest witamina E. Produkty te działają kojąco na skórę, łagodzą podrażnienia, a także hamują powstawanie zmarszczek (sprawdź kremy przeciwzmarszczkowe), spowalniając tym samym proces starzenia. Dobroczynny wpływ „witaminy młodości” obejmuje nie tylko wewnętrzne procesy organizmu i skórę. Stosowana na włosy pomaga w przywróceniu im zdrowego i witalnego wyglądu, blasku oraz objętości. Również na rzęsy również działa wzmacniająco i stymuluje ich wzrost. Witamina E znana jest również ze swoich właściwości zwiększających wydolność mięśni oraz za wspomaganie wytwarzania nasienia mężczyzn. Niektóre badania wskazują także na jej korzystny wpływ na walkę z komórkami rakowymi, zwłaszcza w przypadku raku wątroby oraz prostaty.

W jakich produktach znajduje się witamina E? Olej roślinny, orzechy, margaryny, oliwa z oliwek i nasiona słonecznika to produkty, w których ta witamina występuje w największych ilościach. Podobnie jak witamina A, D oraz K, witamina E rozpuszcza się w tłuszczach, co oznacza, że są one niezbędne do jej przyswojenia w organizmie. Należy o tym pamiętać szczególnie podczas diety ograniczonej w ilość spożywanych tłuszczów.


Witamina E w płynie, tabletkach i olejku

Szukając preparatów, w których zawarta jest witamina E, apteka z pewnością okaże się pomocnym miejscem. Oferta preparatów aptecznych z dodatkiem „witaminy młodości” jest bardzo szeroka. Bez problemu znajdziesz wśród nich zarówno tabletki, kapsułki, jak i płyny doustne, w których znajduje się witamina E. Kapsułki i tabletki są wygodnym i praktycznym sposobem na suplementację, z kolei witamina E w płynie może okazać się pomocna u dzieci, którym lekarz może w niektórych przypadkach zalecić dodatkową dawkę.

Płyny doustne mogą być także stosowane u dorosłych, wedle własnych preferencji. Istotne jest, aby za każdym razem upewnić się o sposobie dawkowania, ponieważ znaczne przedawkowanie tej witaminy może skutkować bólami mięśni, głowy, oraz zaburzeniami jelitowymi. Dostępne są również inne formy preparatów, w których zawarta jest witamina E. Krople doustne oraz olejki to równie wygodna forma suplementacji. Podobnie jak tabletki, czy kapsułki, w których występuje witamina E. Olejek może być stosowany zarówno do masażu, jak i na skórę, w formie kosmetyku pielęgnacyjnego..

Jak widać, tę cenną witaminę można stosować doustnie, w formie płynów oraz tabletek, a także bezpośrednio na skórę w celu zachowania jej młodego wyglądu. Niektóre preparaty posiadają także dodatek innych witamin, dlatego warto zorientować się, czy Twój organizm nie potrzebuje bardziej złożonej suplementacji niezbędnych dla zdrowia witamin i minerałów.


Witamina młodości i płodności

Witamina E posiada szereg właściwości dla Twojego organizmu i zdrowego, młodego wyglądu. Przede wszystkim ma silne działanie przeciwutleniające. Oznacza to, że dzięki jej działaniu, organizm chroniony jest przed uszkodzeniem komórek wywoływanym przez wolne rodniki. Ponadto, dzięki odpowiedniemu poziomowi witaminy E w organizmie, nie dochodzi do stresu oksydacyjnego. Jest to niebezpieczny dla zdrowia stan, który polega na zaburzonej równowadze pomiędzy wolnymi rodnikami i antyoksydantami.

Ponadto witamina E zmniejsza agregację płytek krwi, dzięki czemu przeciwdziała powstawaniu zakrzepów, utrzymuje prawidłowy poziom przepuszczalności błon komórkowych oraz uczestniczy w syntezie substancji przeciwkrzepliwych. Nie pozostaje również bez znaczenia dla wydolności mięśni. Dzięki niej mięśnie są mocniejsze, co zmniejsza ryzyko urazu. Witamina E ma także ogromne znaczenie dla płodności u mężczyzn oraz prawidłowego przebiegu ciąży u kobiet i rozwoju płodu. Jest niezbędna dla odpowiedniej pracy narządów rozrodczych. Dlatego też nazywana jest „witaminą płodności”. Jej niedobór może doprowadzić do zmniejszonego wydzielania hormonu gonadotropowego, co może wywołać zwyrodnienie męskich plemników.

Inne objawy niedoboru tej witaminy to zmęczenie, osłabienie koncentracji, osłabienie narządu wzroku, osłabienie mięśni, wypadanie włosów, a w niektórych przypadkach także problemy z płodnością. Dlatego właśnie tak ważne jest odpowiednie dawkowanie witaminy E, zawsze zgodnie z instrukcjami zawartymi w opisie danego preparatu.

Marki powiązane z kategorią: Witamina E