Hepatosan fix, zioła do zaparzania, 20 saszetek do zaparzania

Dostępny
10,89

Klienci kupili również

O produkcie: Hepatosan fix, zioła do zaparzania, 20 saszetek do zaparzania

100008759

Opis

Produkt leczniczy roślinny do tradycyjnego stosowania w niestrawności i niedostatecznym wydzielaniu żółci. Produkt leczniczy stosuje się w przypadku dolegliwości przy prawidłowym stolcu.

Działanie

Zwiększa wydzielanie żółci, działa rozkurczowo w obrębie dwunastnicy.

Wskazania

Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Napar z mieszanki stosuje się tradycyjnie jako środek zwiększający wydzielanie żółci.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników produktu. Niedrożność dróg żółciowych, kamica pęcherzyka żółciowego, niedrożność jelit. Bóle brzucha o nieustalonej przyczynie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku nieustąpienia objawów w ciągu 2-3 dni od momentu rozpoczęcia stosowania produktu leczniczego lub ich nasilenia się należy skonsultować się z lekarzem. Ze względu na zawartość ziela krwawnika w składzie leku, spożywanie dawek większych niż zalecane może wpływać na jednocześnie prowadzoną terapię lekami przeciwzakrzepowymi oraz stosowanymi w niedociśnieniu lub nadciśnieniu tętniczym. Ze względu na obecność mentolu, produkt leczniczy powinien być ostrożnie stosowany u osób z chorobą refluksową z powodu możliwości nasilenia się objawów. Ze względu na zawartość ziela dziurawca u osób nadwrażliwych może wystąpić działanie fotouczulające. U osób o jasnej karnacji skóry podczas stosowania leku nie zaleca się ekspozycji na światło słoneczne i promieniowanie UV (solarium).

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Ciąża

Produktu leczniczego nie należy stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Dawkowanie

Doustnie, dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 2 saszetki ziół zalać 1 szklanka wrzącej wody, naparzać przez ok. 15 min. i przecedzić. Pić 3 razy dziennie pomiędzy posiłkami po 1 szklance, zawsze świeżo przygotowanego naparu

Skutki uboczne

Ze względu na zawartość składników goryczkowych w zielu i korzeniu mniszka, mogą pojawić się dolegliwości żołądkowe związane z nadkwaśnością (zgaga, wzdęcia i bóle brzucha). Ze względu na zawartość ziela dziurawca u osób szczególnie wrażliwych może wystąpić uczulenie na światło charakteryzujące się wystąpieniem zmian skórnych (rumień, wysypka). W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Skład

1 saszetka 2,0 g zawiera: ziele i korzeń mniszka lekarskiego (taraxaci herba cum radice) 0,7 g; ziele karczocha (cynarae herba) 0,4 g; liść mięty pieprzowej (menthae pip. Folium) 0,4 g; ziele krwawnika (millefolii herba) 0,3 g; ziele dziurawca (hyperici herba) 0,2 g.

Producent

Herbapol

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.