Ibuprom Sport, 50 mg/g żel, 50 g

Marka: IBUPROM

Dostępny

17,62
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100002607

Lek przeciwbólowy i przeciwzapalny.

Ciąża

Nie stosować w III trymestrze ciąży.
W I i II trymestrze nie stosować na większe powierzchnie skóry i przez dłuższy czas.

Dawkowanie

Stosować zgodnie z zaleceniem lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.
O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosuje się od 3 do 4 razy na dobę (jeżeli potrzeba częściej). Należy nanieść na skórę od 4 do 10 cm żelu i dokładnie wetrzeć.

Dystrybutor

Us Pharmacia Sp. z o.o.
Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Skutki uboczne

- Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: niespecyficzne reakcje alergiczne i anafilaktyczne, wstrząs, zaburzenia skóry
- Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: astma, pogorszenie stanu astmatycznego, skurcz oskrzeli, duszność
- Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wysypki różnego typu, świąd pokrzywka, obrzęk naczyniowy, plamica, choroby pęcherzowe skóry,
- Zaburzenia nerek i dróg moczowych niewydolność nerek u pacjentów z chorobami nerek
- Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: ból brzucha, niestrawność.

Działanie

Niesteroidowy lek przeciwzapalny Ibuprom żel działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Jego działanie jest uwarunkowane hamowaniem syntezy prostaglandyn w zmienionej zapalnie tkance. W krótkim czasie po zastosowaniu dochodzi do złagodzenia bólu, zmniejszenia obrzęku i poprawy ruchomości kończyn.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Chronić oczy przed preparatem.
Należy unikać nadmiernego słonecznego napromieniowania.

Producent

US Pharmacia Sp. z o.o.

Przeciwwskazania

Nie stosować w nadwrażliwości na ibuprofen oraz inne składniki preparatu (glikol propylenowy, środki konserwujące) lub na kwas acetylosalicylowy.
Preparatu Ibuprom żel nie należy stosować na błony śluzowe oraz otwarte rany.

Skład

100 g żelu zawiera: 5 g ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy, solketal (2,2-dimetylo-4-hydroksy-metylo-1,3-dioksalan), poloksamer 407, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha (Miglyol 812), olejek lawendowy, olejek pomarańczowy, woda oczyszczona.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku u dzieci

Krem nie jest przeznaczony do leczenia dzieci poniżej 14 lat.

Wskazania

Preparat stosowany w leczeniu miejscowym i wspomagającym zwyrodnieniowych chorób stawów, chorób reumatycznych stawów i kręgosłupa.
W obrzękach i stanach zapalnych tkanek miękkich okołostawowych (zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, więzadeł i torebki stawowej), sztywności barku, bólach mięśniowych, urazach powstałych na skutek uprawiania sportu (stłuczenia, skręcenia).