Panadol extra, ( Paracetamolum 500 mg + Coffeinum 65 mg ) 24 tabletki

Dostępny
17,59

O produkcie

100004303

Preparat Panadol Extra zawiera 2 substancje czynne: paracetamol i kofeinę. Działanie lecznicze preparatu jest wynikiem skojarzonego działania substancji czynnych.

Działanie

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Wskazania

Paracetamol działa przeciwbólowo w:
- bólach głowy,
- gardła,
- migrenach,
- bólach zębów,
- bólach kostnych, stawowych i mięśniowych
- bólach menstruacyjnych.
Preparat Panadol Extra może być stosowany w:
- przeziębieniach,
- stanach grypopodobnych.
Działa przeciwgorączkowo.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu Panadol Extra w razie:
- nadwrażliwości (uczulenia) na paracetamol, kofeinę lub inny składnik leku,
- choroby alkoholowej,
- ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek,
- zaburzeń rytmu serca,
- bezsenności.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.
W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.

Stosowanie leku u dzieci

Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Ciąża

Ciąża i karmienie piersią: Przed zażyciem leku podczas ciąży i karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat - doustnie, w zależności od nasilenia dolegliwości 1- 2 tabletki, do 4razy na dobę. Nie przyjmować dawki leku częściej, niż co 4 godziny, ani nie stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby.
Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Skutki uboczne

Działania niepożądane paracetamolu są rzadkie:
- reakcja alergiczna (uczulenie) taka jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasami opuchlizna warg, języka, gardła lub twarzy
- wysypka skórna lub złuszczenie się skóry, owrzodzenia jamy ustnej
- problemy z oddychaniem
- sińce lub krwawienia o nieznanej przyczynie
- zaburzenia czynności wątroby

Skład

Substancjami czynnymi leku są paracetamol i kofeina.
Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.
Ponadto lek zawiera skrobię żelową, skrobię kukurydzaną, powidon (K 25), potasu sorbinian , talk, kwas stearynowy, kroskarmelozę sodową (typ A).
Otoczka zawiera: hydroksypropylometylocelulozę, tracetynę

Producent

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.

Dystrybutor

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.