Ibuprom

  (18)

Właścicielem marki Ibuprom jest USP Zdrowie. W ofercie producenta znajdują się dostępne bez recepty leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Preparaty marki Ibuprom obejmują środki łagodzące ból przeznaczone dla dorosłych i dzieci, warianty polecane w leczeniu zapalenia zatok oraz w przypadku urazów.

Sortuj według

Ibuprom - działanie i zastosowanie leku

Wśród licznych środków o działaniu przeciwbólowym to właśnie Ibuprom - tabletki, a od jakiegoś czasu także inne postacie - przez wiele lat cieszy się niesłabnącą popularnością u ludzi w każdym przedziale wiekowym. Substancję czynną Ibupromu stanowi ibuprofen, od którego pochodzi nazwa preparatu. Ibuprofen to niesteroidowy lek przeciwzapalny. Pozwala on na wybiórcze i odwracalne ograniczenie aktywności enzymów odpowiedzialnych za syntezowanie czynników wpływających na powstanie stanu zapalnego i uczucia bólu.

Dzięki ibuprofenowi Ibuprom działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Preparat wykazuje również właściwości przeciwgorączkowe, pomagając obniżyć podwyższoną temperaturę ciała. Można zastosować Ibuprom na gorączkę towarzyszącą infekcji lub wywołaną przez inne czynniki. Środek sprawdzi się w wielu przypadkach chorobowych dających dolegliwości o charakterze bólowym. Skutecznie zwalcza ból o różnym pochodzeniu - zarówno przy bólach głowy, zębów i mięśni, jak również w bólach menstruacyjnych.

Co ważne, można przyjmować Ibuprom na przeziębienie, chcąc ograniczyć uciążliwe objawy. Ibuprofen zawarty w preparacie zadziała przeciwgorączkowo, pomoże na ból głowy, mięśni i gardła. Co więcej, warto zastosować Ibuprom na zapalenie pęcherza, by złagodzić stan zapalny i dyskomfort. Lek występuje w kilku różnych odmianach przeznaczonych do określonych zastosowań, co pozwala na odszukanie odpowiedniego środka na swoje dolegliwości.

Ibuprom o silniejszym działaniu, czyli wariant Max

Jedną z odmian Ibupromu jest popularny tabletki Ibuprom Max. Spośród pozostałych środków przeciwbólowych o podobnej charakterystyce wyróżnia go podwójna dawka substancji czynnej. Dzięki temu Ibuprom w silniejszej wersji sprawdzi się nie tylko przy typowych bólach o umiarkowanym natężeniu, ale także będzie nieoceniony w obliczu migrenowych bólów głowy. Choć migrena może pojawić się i rozwijać w każdym przedziale wiekowym, pamiętaj, by nie podawać wspomnianego leku dzieciom poniżej 12. roku życia.

Silnie działający Ibuprom oprócz migreny sprawdzi się również w bólach kości i mięśni oraz w tych, które dokuczają po zabiegach operacyjnych - jeżeli lekarz nie zaleci inaczej. Pomoże też w bardzo dotkliwych bólach miesiączkowych. Pozwoli również zbić gorączkę podczas grypy. Zaletą Ibupromu jest jego przystępna cena. Dzięki niej każdy może wybrać przeciwbólowy środek, nie nadwyrężając przy tym swoich finansów.

Jaki Ibuprom dla dzieci?

Wśród preparatów marki znany jest również Ibuprom dla dzieci oraz syrop Ibuprom Forte dla dzieci. Stosowane są w różnych dziecięcych bólach o niskim i średnim natężeniu. Dodatkowo wersja Forte umożliwia podanie dziecku dwukrotnie zmniejszonej ilości leku.

Preparaty dla najmłodszych występują w postaci syropów o przyjemnym, owocowym smaku. Taka forma podania leku zdecydowanie bardziej przypadnie maluchom do gustu niż tabletki. Nie będzie jednak od niej mniej skuteczna - efektywnie zwalczy bóle głowy przy przeziębieniach, pomoże w bólu zębów i mięśni. Zadziała również przeciwgorączkowo. Jeżeli zatem szuka się wygodnych do podania dzieciom preparatów marki Ibuprom, apteki oferują syropy z poręcznym aplikatorem ułatwiającym odmierzenie dawki.

Zastosuj Ibuprom na ból zatok

Osoby, które zmagają się z bólami zatok, mogą sięgnąć po tabletki Ibuprom Zatoki. Tabletki Ibuprom, przeznaczone do walki z bolącymi zatokami, pomagają nie tylko zlikwidować dolegliwości bólowe, ale także odetkać zatoki. Ibuprom polecany w leczeniu zatok zawiera połączenie dwóch substancji czynnych: ibuprofenu oraz chlorowodorku fenylefryny. Z kolei Ibuprom w sprayu ma w składzie 3% roztwór chlorku sodu - udrażnia i oczyszcza drogi oddechowe, często bywa też stosowany po zabiegach nosa.

Ibuprom w żelu - na urazy

Żel Ibuprom jest środkiem polecanym zwłaszcza sportowcom. Wykazuje nie tylko działanie przeciwbólowe, ale także niwelujące stany zapalne. Przeciwdziała również powstawaniu obrzęków. Przynosi ulgę w bólu nie tylko dzięki obecności substancji przeciwbólowej - proces ten przebiega zdecydowanie szybciej poprzez chłodzące właściwości żelu. Co ważne, Ibuprom w żelu szybko się wchłania i nie pozostawia śladów na odzieży.

Czy można stosować Ibuprom w ciąży i w czasie karmienia piersią?

W przeprowadzonych badaniach nie wykazano niekorzystnego działania ibuprofenu na płód. Ibuprom w ciąży można zastosować jednak wyłącznie w 1 i 2 trymestrze, i tylko wtedy, gdy okaże się to absolutnie konieczne. Środka nie zaleca się przyjmować w 3 trymestrze. Ibuprofen hamuje skurcze macicy i może powodować przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczego Botalla, a w konsekwencji - prowadzić do rozwoju nadciśnienia płucnego u noworodka.

Jak natomiast wygląda kwestia przyjmowania Ibupromu i karmienia piersią? Ibuprofen przedostaje się do mleka matki, nie potwierdzono jednak, by miał negatywny wpływ na zdrowie niemowląt.