Jobst

Jobst to firma założona w 1950 roku w Stanach Zjednoczonych przez niemieckiego mechanika i wynalazcę – Conrada Jobsta. Pierwszymi produktami marki były ubrania ze stopniowym uciskiem dla osób cierpiących na niewydolność żylną. Z chorobą tą borykał się sam założyciel Jobst.

Sortuj według

   Nie znaleziono produktów

   Produkty uciskowe Jobst do kompresjoterapii

   Produkty uciskowe Jobst do kompresjoterapii są przeznaczone do długotrwałego stosowania. Zostały stworzone z myślą o osobach, które borykają się z problemami ze strony układu żylnego w wyniku ciąży, wielogodzinnych podróży, predyspozycji genetycznych, podeszłego wieku, przebytych operacji lub siedzącego trybu życia. Pozwalają utrzymać skórę suchą, bez nieprzyjemnego zapachu. Powstają z naturalnej bawełny, która zapewnia komfort noszenia na co dzień.

   W podkolanówkach Jobst dostępnych w Dr. Max wykorzystano technologię SoftFit, czyli specjalny mankiet, który pozwala utrzymać odzież w odpowiednim miejscu. Powstał z wykorzystaniem drobnosilikonowej przędzy wszytej w ściągacz. Rajstopy i podkolanówki uciskowe SoftFit zapewniają większy komfort noszenia i skuteczniejsze efekty terapii uciskowej. Pomagają uniknąć gromadzenia się płynów, dlatego mogą być stosowane przez osoby, które borykają się z obrzękiem limfatycznym.

   Marka Jobst oferuje produkty dla kobiet i mężczyzn. Z myślą o panach powstały serie wyrobów Jobst Explore i Jobst Opaque. Produkty uciskowe dla pań to pończochy i rajstopy, które mogą być używane także w okresie ciąży. Firma oferuje również podkolanówki Jobst Travel, np. Jobst Travel pokolanówki CC1, czarne.

   Produkty Jobst do profilaktyki i walki z chorobami żył

   Produkty uciskowe Jobst mogą być wykorzystywane przy pierwszych objawach problemów żylnych. Pomagają zwalczać obrzęki i zapobiegać rozwojowi choroby. Produkty prewencyjne Jobst mają ucisk poniżej 15 mmHg. Są zalecane w przypadku uczucia ciężkości nóg, zwłaszcza po długich podróżach, lotach samolotem i wielu godzinach spędzonych w pozycji siedzącej lub stojącej.

   Marka Jobst ma w swoje ofercie także produkty dla osób cierpiących na zakrzepicę żył głębokich i powierzchniowych oraz przewlekłą niewydolność żylną. Wyroby te pomagają poprawić krążenie krwi i zmniejszyć obrzęki. Przypominają swoim wyglądem elementy garderoby, dlatego pozwalają na dyskretne noszenie na co dzień. Produkty Jobst są dostępne w przystępnych cenach. Przed wyposzczeniem na rynek są dokładnie testowane.