Leki na serce - Tabletki na krążenie krwi

  (594)

Chorobom układu krążenia często towarzyszy nadciśnienie. Może ono być wynikiem szeregu czynników. Niezależnie jednak od przyczyny, nad zbyt wysokim ciśnieniem musisz zapanować. Dlatego, w czasie wizyty, lekarz może zalecić leki na serce lub tabletki na krążenie krwi.


Sortuj według
Układ krążenia

Układ krążenia

Praca serca a leki na serce

Leki na serce są kluczowe przy chorobach układu krążenia. W ich składzie, oprócz specjalistycznych substancji leczniczych, znaleźć można m.in. magnez. Ten pierwiastek pomaga przeciwdziałać występowaniu zawałów, wspiera serce i układ nerwowy w dobrej, codziennej pracy. Istotny jest również właściwy poziom potasu w organizmie – dzięki dostarczaniu tego składnika wspomagasz funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i krwionośnego.

 

Jak odpowiednio zadbać o serce?

Dla zachowania pewności, że podjęta kuracja przynosi oczekiwane efekty, kontroluj swoje ciśnienie na co dzień. Dostępne w naszej aptece ciśnieniomierze, znacznie ułatwią Ci to zadanie. Są nieskomplikowane w stosowaniu, a zapewniają dobre pomiary ciśnienia tętniczego krwi. Dzięki takim niepozornym urządzeniom własne zdrowie będziesz mieć pod stałą kontrolą. Pamiętaj, że prawidłowe ciśnienie tętnicze w przypadku górnego wynosi 120, dolnego zaś 80. Anomalia powinny być skonsultowane z lekarzem, który zaleci odpowiednie leki nasercowe i podpowie, co na poprawę krążenia warto zastosować. Odpowiednie leki na serce pozwolą zminimalizować ryzyko odkładania złogów cholesterolowych, które prowadzą do zatorów i zakrzepów, a następnie – do miażdżycy i niejednokrotnie również zawałów.

 

Styl życia a zdrowy układ krążenia - unikaj złego cholesterolu

W działaniach wzmacniających serce nie pomijaj swojej diety. To, co spożywasz na co dzień, ma znaczący wpływ na poziom zarówno dobrego, jak i złego cholesterolu. Czy wiesz, że miażdżyca i cholesterol są ze sobą ściśle powiązane? To właśnie tzw. zły cholesterol jest jednym z głównych winowajców występowania miażdżycy. Tutaj możesz się zdecydować również na leki i suplementy chroniące przed miażdżycą i obniżającymi poziom wysokiego cholesterolu. Natomiast w codziennym dbaniu o kondycję serca istotna jest dbałość o kondycję całego organizmu. Częste uprawianie aktywności fizycznej – jazda na rowerze, pływanie, bieganie – pomagają dotlenić organizm i usprawniają krążenie krwi. Ponadto ćwiczenia pozwalają pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, która nierzadko przyczynia się do otłuszczenia narządów wewnętrznych i pobocznych komplikacji – również tragicznych w skutkach. 

Jeżeli cierpisz na chorobę niedokrwienną serca, zbawienne mogą okazać się leki przeciwzakrzepowe. Hamują one agregację płytek krwi (zmniejszają krzepliwość), znacznie zmniejszając ryzyko wystąpienia powikłań wynikających z choroby, między innymi udaru.

 

Leki, tabletki i suplementy na krążenie - czyli jak dodatkowo wspomóc swoje serce

Wzmocnienie układu krwionośnego nie pozostaje bez znaczenia dla ogólnego funkcjonowania organizmu. Problemy z sercem wywołują nie tylko dyskomfort, ale znacznie obniżają Twoje samopoczucie. Jeżeli w Twoim układzie sercowo-naczyniowym występują nieprawidłowości, możesz odczuwać nieustanne zmęczenie, szybciej się męczyć, czuć rozdrażnienie lub doświadczać innych, nieprzyjemnych skutków. Leki na krążenie oraz tabletki na serce dostarczają mięśniowi sercowemu najcenniejszych dla niego składników. Są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz przeciwutleniacze. Te z kolei minimalizują ryzyko wystąpienia zawału serca i hamują rozwój chorób nowotworowych.

Nie wiesz, które leki nasercowe bez recepty wybrać dla siebie? Zapytaj o to naszego eksperta.

 

Tabletki na serce a odpowiednia dieta wspomagająca układ krążenia

Prawidłowe funkcjonowanie serca można wspomóc nie tylko przy pomocy środków farmakologicznych takich jak leki nasercowe czy tabletki na krążenia krwi. Kluczowa w przypadku kłopotów z sercem, ale także w zapobieganiu chorobom tego organu, jest odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w różne składniki. Wbrew pozorom dobór takich składników nie jest skomplikowany, a większość z nich znajdziesz prawdopodobnie w swojej kuchni.

Jadłospisy, które podobnie jak liczne tabletki na serce bez recepty, również mają na celu zwłaszcza zwiększoną dbałość o ten organ i cały układ krążenia, bogate są w błonnik. Można znaleźć go w kaszach, ryżu, pełnoziarnistym pieczywie, makaronach oraz warzywach. Czerwone, tłuste mięso zastępuje chudy drób oraz – wprost przeciwnie – tłuste ryby, takie jak łosoś, których mięso zawiera kwasy omega 3 i 6 niezbędne do walki z nadwyżką cholesterolu. Tłuszcze zwierzęce zastępowane są nienasyconymi kwasami tłuszczowymi o pochodzeniu roślinnym, takimi jak oliwa z oliwek czy nierafinowany olej rzepakowy. Inne rośliny oleiste to m.in. wszelkie gatunki orzechów, nasiona słonecznika oraz sezamu. W walce z cholesterolem pomocna jest również pełna antyoksydantów zielona herbata.

Kiedy stosujesz dobre tabletki na serce i – być może z pomocą lekarza – skomponujesz właściwą dietę, zadbaj także o odpowiednie dodatki w postaci ziół. Zwłaszcza te świeże zawierają cenne olejki eteryczne, a także mnóstwo przeciwutleniaczy. Spowalniają one procesy starzenia poprzez neutralizację wolnych rodników szkodliwych dla ogólnego funkcjonowania organizmu. Z kolei zioła o działaniu żółciopędnym, takie jak mniszek lekarski, wspomogą pracę wątroby do produkcji żółci. Ten produkt pracy wątroby jest niezwykle istotny w walce z cholesterolem, czyli największym wrogiem serca. Im więcej powstaje żółci, tym krew absorbuje mniejsze ilości cząsteczek cholesterolowych, które zatykają żyły i mogą przyczynić się do rozwoju miażdżycy, a nawet zawałów serca.

Marki powiązane z kategorią: Układ krążenia