Olejki do rąk

  (4)
Sortuj według
  Olejki do rąk

  Olejki do rąk

  Olejek do rąk – nawilżenie i odbudowa suchej skóry

  Olejki do rąk bazują na tłuszczach roślinnych, dlatego pozostawiają na skórze tłustą warstwę. Dzięki temu produkt zostaje na dłoniach bardzo długo i w tym czasie zapewnia skórze nawilżenie. Olejki do rąk wyrównują kolor skóry, a także wtłaczają w nią składniki odżywcze. Ich dodatkowym działaniem jest zapobieganie utraty wody i lipidów naturalnie występujących w skórze.

  Olejki do rąk – czym się kierować przy wyborze?

  Aby wybrać odpowiedni olejek do rąk, dobrze jest zwrócić uwagę na potrzeby swojej skóry. Jeśli zależy nam na ujednoliceniu jej kolorytu, wybierzmy produkt zawierający witaminę C lub karotenoidy. Odwodnione i podrażnione dłonie z pewnością docenią kompleks olejków: arganowego, słonecznikowego i sezamowego. Z kolei skórze poddanej częstemu opalaniu przyda się olejek z zawartością witamin E i F, które działają antyoksydacyjnie i przeciwstarzeniowo. 

  Jak stosować olejki do rąk?

  Aby pozbawić dłonie zrogowaciałego naskórka i ułatwić przenikanie substancji aktywnych, warto 1-2 razy tygodniu wykonać delikatny peeling. Tak przygotowana skóra jest gotowa na nałożenie serum do rąk. Kolejny etap pielęgnacji stanowi olejek do rąk, który warto nakładać, masując dłonie kolistymi ruchami. W ten sposób poprawiamy ukrwienie skóry i usprawniamy przenikanie produktu. Pielęgnację wieńczy krem do rąk.

  Marki powiązane z kategorią: Olejki do rąk