Olejki do rąk (5)

Sortuj według
Olejki do rąk

Olejki do rąk

Olejki do rąk bazują na tłuszczach roślinnych, dlatego pozostawiają na skórze tłustą warstwę. Dzięki temu produkt zostaje na dłoniach bardzo długo i w tym czasie zapewnia skórze nawilżenie. Olejki do rąk wyrównują kolor skóry, a także wtłaczają w nią składniki odżywcze. Ich dodatkowym działaniem jest zapobieganie utraty wody i lipidów naturalnie występujących w skórze.

Aby wybrać odpowiedni olejek do rąk, dobrze jest zwrócić uwagę na potrzeby swojej skóry. Jeśli zależy nam na ujednoliceniu jej kolorytu, wybierzmy produkt zawierający witaminę C lub karotenoidy. Odwodnione i podrażnione dłonie z pewnością docenią kompleks olejków: arganowego, słonecznikowego i sezamowego. Z kolei skórze poddanej częstemu opalaniu przyda się olejek z zawartością witamin E i F, które działają antyoksydacyjnie i przeciwstarzeniowo. 

Aby pozbawić dłonie zrogowaciałego naskórka i ułatwić przenikanie substancji aktywnych, warto 1-2 razy tygodniu wykonać delikatny peeling. Tak przygotowana skóra jest gotowa na nałożenie serum do rąk. Kolejny etap pielęgnacji stanowi olejek do rąk, który warto nakładać, masując dłonie kolistymi ruchami. W ten sposób poprawiamy ukrwienie skóry i usprawniamy przenikanie produktu. Pielęgnację wieńczy krem do rąk.