Olejki do rąk (7)

Sortuj według
Olejki do rąk

Olejki do rąk

Olejek do rąk – nawilżenie i odbudowa suchej skóry

Olejki do rąk bazują na tłuszczach roślinnych, dlatego pozostawiają na skórze tłustą warstwę. Dzięki temu produkt zostaje na dłoniach bardzo długo i w tym czasie zapewnia skórze nawilżenie. Olejki do rąk wyrównują kolor skóry, a także wtłaczają w nią składniki odżywcze. Ich dodatkowym działaniem jest zapobieganie utraty wody i lipidów naturalnie występujących w skórze.

Olejki do rąk – czym się kierować przy wyborze?

Aby wybrać odpowiedni olejek do rąk, dobrze jest zwrócić uwagę na potrzeby swojej skóry. Jeśli zależy nam na ujednoliceniu jej kolorytu, wybierzmy produkt zawierający witaminę C lub karotenoidy. Odwodnione i podrażnione dłonie z pewnością docenią kompleks olejków: arganowego, słonecznikowego i sezamowego. Z kolei skórze poddanej częstemu opalaniu przyda się olejek z zawartością witamin E i F, które działają antyoksydacyjnie i przeciwstarzeniowo. 

Jak stosować olejki do rąk?

Aby pozbawić dłonie zrogowaciałego naskórka i ułatwić przenikanie substancji aktywnych, warto 1-2 razy tygodniu wykonać delikatny peeling. Tak przygotowana skóra jest gotowa na nałożenie serum do rąk. Kolejny etap pielęgnacji stanowi olejek do rąk, który warto nakładać, masując dłonie kolistymi ruchami. W ten sposób poprawiamy ukrwienie skóry i usprawniamy przenikanie produktu. Pielęgnację wieńczy krem do rąk.