Peelingi do rąk

  (10)

Martwy naskórek to efekt obumierania komórek skóry, który utrudnia wnikanie kosmetyków pielęgnacyjnych. Sprawia też, że dłonie wyglądają starzej i mniej zdrowo. W pozbyciu się zrogowaceń pomogą regularnie stosowane peelingi do rąk.   

Sortuj według
  Peelingi do rąk

  Peelingi do rąk

  Peeling do rąk – baza pod dalszą pielęgnację

  Peeling do rąk stanowi pierwszy etap pielęgnacji, ponieważ jako jedyny z produktów kosmetycznych pozwala usunąć zrogowaciały naskórek. Dzięki temu kosmetyki takie jak krem do rąk lepiej się wchłaniają, a martwe komórki nie blokują przenikania substancji aktywnych w głąb skóry. Peelingu nie należy jednak wykonywać zbyt często, by nie doprowadzić do podrażnień wrażliwych dłoni. By zapewnić gładkość, wyrównanie kolorytu i zdrowy wygląd rąk, warto stosować peeling 1-2 razy w tygodniu.

  Dlaczego warto regularnie robić peeling do rąk? 

  Zgodnie z fizjologią komórki skóry obumierają co ok. 27 dni. Po tym czasie przekształcają się w martwy naskórek, który trzeba regularnie złuszczać produktem takim jak peeling do dłoni. Po pierwsze dlatego, by zrobić miejsce na nowe komórki. Po drugie po to, aby skóra przestała sprawiać wrażenie ściągniętej i pokrytej zmarszczkami. Warto wspomnieć, że peeling do rąk nie tylko złuszcza, lecz ze względu na obecność olejków równieżnawilża i odżywia skórę

  Peeling do dłoni – rodzaje

  Peeling do dłoni występuje w kilku wariantach, które można dobrać w zależności od potrzeb i stopnia wrażliwości skóry. Znajdziemy tu m.in. peelingi mechaniczne i enzymatyczne. 

  Cukrowy peeling mechaniczny

  Peeling mechaniczny ma postać granulek lub ziarenek. Wystarczy delikatnie pocierać nimi skórę dłoni przez 2-3 minuty, by cieszyć się gładkimi rękoma. Może być jednak nieodpowiedni dla osób, które mają bardzo wrażliwą skórę. 

  Peeling enzymatyczny

  Peeling enzymatyczny to opcja dla skłonnych do podrażnień i wrażliwych dłoni. Występuje w formie kremu izawiera aktywne enzymy złuszczające. Nakłada się go na 15-20 minut, po czym zmywa wodą. 

  Peeling enzymatyczno-mechaniczny

  To inaczej peeling gommage, który zawiera zarówno enzymy, jak i małe ziarenka. Sprawdzi się przy wrażliwych, jak również odpornych na podrażnienia dłoniach.