Losinit Dr.Max, płyn, 120 ml

Wyrób medyczny z olejami: silikonowym, migdałowym i z pestek moreli.

Dostępny
31,49

O produkcie: Losinit Dr.Max, płyn, 120 ml

100007258

Opis

Płyn przeciw wszom i gnidom.

Właściwości

Losinit jest produktem na bazie silikonu.

Silikony, zwłaszcza dimetikony,to substancje powszechnie stosowane w kosmetykach. Po miejscowym stosowaniu nie stwierdza się podrażnienia skóry. Charakter i mechanizm działania produktu Losinit jest czysto fizyczny, nie ma on żadnego działania farmakologicznego. Ponieważ preparat nie zawiera środków owadobójczych, nie jest możliwy rozwój odporności pasożytów na preparat, a kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz dzieci powyżej miesiąca życia mogą stosować ten produkt.

Losinit jest wyrobem medycznym do stosowania miejscowego na skórę głowy i na włosy, przeznaczonym do usuwania wszy (Pediculus capitis) i zapobiegania rozwojowi gnid. Losinit jest mieszaniną olejów syntetycznych i naturalnych.

Zawiera olej silikonowy, olej migdałowy, olej z pestek moreli oraz witaminę E.


Skład

Dimetikon, octan tokoferylu, olej migdałowy (Prunus Amygdalus Dulcis), olej z pestek moreli (Prunus Armeniaca).


Jak stosować

  1. Należy sprawdzić obecność wszy we włosach wszystkich członków rodziny przed zastosowaniem produktu. Terapię zastosować u wszystkich, u których występują wszy, tego samego dnia w celu uniknięcia ponownego zarażenia.
  2. Przykryć ramiona leczonej osoby ręcznikiem przed nałożeniem produktu.
  3. Odkręcić korek aplikatora. Nałożyć roztwór równomiernie na włosy od czoła w kierunku górnej części głowy, od góry ku uszom i szyi. Ilość roztworu niezbędnego do leczenia zależy od rodzaju włosów i długości. Na włosy do ramion zalecane jest zastosowanie około 30–50 ml produktu Losinit.
  4. Nanieść roztwór Losinit na włosy oraz skórę głowy w odpowiednie ilości. Wcierać delikatnie od nasady włosa aż po końcówki. Pozostawić na 15 minut. W przypadku bardziej poważnego zakażenia, czas ten można podwoić.
  5. Umyć włosy z produktu Losinit, używając zwykle stosowanego szamponu i spłukać dokładnie ciepłą wodą. Dla włosów długich zalecane jest zastosowanie odżywki do włosów. Rozczesać włosy zwykłym grzebieniem i podzielić je na pasma o szerokości 1 cm.
  6. Przeczesać każde pasmo włosów za pomocą załączonego metalowego grzebienia, aby usunąć martwe wszy i gnidy. Należy zacząć możliwie najbliżej nasady włosa. Należy oddzielić pasma włosów wolne od wszy i gnid od pozostałych pasm. Po każdym użyciu grzebień należy umyć ciepłą wodą i mydłem.
  7. Powtórzyć aplikację po 9–10 dniach, w celu eliminacji nowo wyklutych wszy.

Ostrzeżenia

Przechowywać w temperaturze od 5 °C do 25 °C. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności wskazanym na opakowaniu. Po użyciu butelkę zamknąć i przechowywać w oryginalnym opakowaniu wraz z instrukcją używania.


Waga

120 ml netto

Dystrybutor

Dr. Max Sp. z o.o.,
ul. Krzemieniecka 60 a,
54-613 Wrocław

Producent

Dr. Muller Pharma s.r.o., U Mostku 182,
503 41 Hradec Králové, Republika Czeska

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.