Losinit Dr.Max, płyn, 120 ml

Marka: DR.MAX
Dostępny
34,99

O produkcie

100007258

Płyn przeciw wszom i gnidom.

Właściwości

Losinit jest produktem na bazie silikonu. Silikony, zwłaszcza dimetikony,to substancje powszechnie stosowane w kosmetykach. Po miejscowym stosowaniu nie stwierdza się podrażnienia skóry. Charakter i mechanizm działania produktu Losinit jest czysto fizyczny, nie ma on żadnego działania farmakologicznego. Ponieważ preparat nie zawiera środków owadobójczych, nie jest możliwy rozwój odporności pasożytów na preparat, a kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz dzieci powyżej6 miesiąca życia mogą stosować ten produkt. Losinit jest wyrobem medycznym do stosowania miejscowego na skórę głowy i na włosy, przeznaczonym do usuwania wszy (Pediculus capitis) i zapobiegania rozwojowi gnid. Losinit jest mieszaniną olejów syntetycznych i naturalnych.Zawiera olej silikonowy, olej migdałowy, olej z pestek moreli oraz witaminę E.

Skład

Dimetikon, octan tokoferylu, olej migdałowy (Prunus Amygdalus Dulcis),
olej z pestek moreli (Prunus Armeniaca).

Jak stosować

1/ Należy sprawdzić obecność wszy we włosach wszystkich członków
rodziny przed zastosowaniem produktu. Terapię zastosować u wszystkich, u których występują wszy, tego samego dnia w celu
uniknięcia ponownego zarażenia.
2/ Przykryć ramiona leczonej osoby ręcznikiem przed nałożeniem produktu.
3/ Odkręcić korek aplikatora. Nałożyć roztwór równomiernie na włosy od czoła w kierunku górnej części głowy, od góry ku uszom i szyi. Ilość roztworu niezbędnego do leczenia zależy od rodzaju włosów i długości. Na włosy do ramion zalecane jest zastosowanie około 30–50 ml produktu Losinit.
4/ Nanieść roztwór Losinit na włosy oraz skórę głowy w odpowiedniej
ilości. Wcierać delikatnie od nasady włosa aż po końcówki. Pozostawić
na 15 minut. W przypadku bardziej poważnego zakażenia, czas ten można podwoić.
5/ Umyć włosy z produktu Losinit, używając zwykle stosowanego szamponu i spłukać dokładnie ciepłą wodą. Dla włosów długich zalecane jest zastosowanie odżywki do włosów. Rozczesać włosy zwykłym grzebieniem i podzielić je na pasma o szerokości 1 cm.
Przeczesać każde pasmo włosów za pomocą załączonego metalowego grzebienia, aby usunąć martwe wszy i gnidy. Należy zacząć możliwie najbliżej nasady włosa. Należy oddzielić pasma włosów wolne od wszy i gnid od pozostałych pasm. Po każdym użyciu grzebień należy umyć ciepłą wodą i mydłem. Powtórzyć aplikację po 9–10 dniach, w celu eliminacji nowo wyklutych wszy.

Ostrzeżenia

Przechowywać w temperaturze od 5 °C do 25 °C. Przechowywać w miejscu
niedostępnym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności
wskazanym na opakowaniu. Po użyciu butelkę zamknąć i przechowywać
w oryginalnym opakowaniu wraz z instrukcją używania.

Waga

120 ml netto

Dystrybutor

Dr.Max Sp. z o.o.,
ul. Krzemieniecka 60 a,
54-613 Wrocław

Producent

Dr. Muller Pharma s.r.o., U Mostku 182,
503 41 Hradec Králové, Republika Czeska

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.