Naklofen Top, lek przeciwbólowy w żelu, 60 g

Wielkość opakowania - gramy

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

12,24

Klienci kupili również

O produkcie: Naklofen Top, lek przeciwbólowy w żelu, 60 g

100007528

Opis

Naklofen Top Żel przeciwbólowy i przeciwzapalny do stosowania miejscowego.

Działanie

Naklofen Top jest lekiem przeznaczonym do użytku miejscowego, na skórę, działającym przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Substancja czynna leku, diklofenak, przenika do ogniska zapalnego i powoduje zmniejszenie obrzęku zapalnego i poprawę ruchomości.
Ze względu na wodno-alkoholowe podłoże lek Naklofen Top wykazuje również działanie kojące i chłodzące.

Wskazania

Naklofen Top stosowany jest miejscowo w leczeniu:

reumatyzmu pozastawowego (bóle mięśni, stany zapalne tkanki łącznej włóknistej, kaletek maziowych, zapalenie ścięgien, zapalenie pochewek ścięgien, bóle lędźwiowego odcinka kręgosłupa lub stawu barkowego.
zmian pourazowych (nadciągnięcia, skręcenia, zwichnięcia)
ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów

Przeciwwskazania

- jeśli pacjent ma uczulenie na diklofenak, glikol proylenowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku ;
- jeśli zastosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych lub kwasu acetylosalicylowego spowodowało wystąpienie trudności z oddychaniem (astma oskrzelowa), pokrzywki, ostrego zapalenia błony śluzowej nosa,
- jeśli pacjent przyjmuje inne leki takie jak diklofenak lub przyjmuje doustnie niesteroidowe leki przeciwzapalne (jak aspiryna lub ibuprofen),
- jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży patrz punkt „Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Naklofen Top należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych w przypadku stosowania leku Naklofen Top na duże powierzchnie skóry lub podczas stosowania długotrwałego.
Naklofen Top należy stosować tylko na nie uszkodzoną powierzchnię skóry. Nie należy stosować na skórę uszkodzoną lub z ranami. Należy unikać kontaktu żelu z oczami i błonami śluzowymi (np. jama ustna), nie połykać.
Należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli występują lub kiedykolwiek występowały w przeszłości wrzody żołądka lub dwunastnicy.
W czasie stosowania leku Naklofen Top należy unikać nadmiernego narażenia na światło słoneczne.
Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, chyba że to właśnie ręce są miejscem leczonym.
Leku Naklofen Top nie wolno zażywać doustnie.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o lekach wydawanych bez recepty. Po zastosowaniu żelu na skórę, ilość diklofenaku która ulega wchłonięciu do krążenia ogólnego jest niewielka, dlatego prawdopodobieństwo wystąpienia interakcji z innymi lekami jest niewielkie.
Jednoczesne stosowanie diklofenaku i innych NLPZ może zwiększać częstość występowania działań niepożądanych. Żelu nie wolno stosować pod ciasno zawiniętym bandażem, który uniemożliwia dostęp powietrza i zakażenie rany z zewnątrz (opatrunek okluzyjny).

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Leku Naklofen Top nie wolno stosować w czasie trzech ostatnich miesięcy ciąży, ponieważ może on wywierać szkodliwy wpływ na nienarodzone dziecko lub powodować trudności podczas porodu.
Podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży Naklofen Top należy stosować tylko na zalecenie lekarza, przy czym zastosowana dawka powinna być możliwie najmniejsza, a czas trwania terapii jak najkrótszy.
Podczas karmienia piersią Naklofen Top może być stosowany jedynie na zalecenie lekarza, ponieważ diklofenak przenika do mleka matki w niewielkich ilościach. W przypadku uzasadnionej konieczności zastosowania w okresie laktacji, nie należy stosować produktu leczniczego na piersi lub duże powierzchnie skóry, lub długotrwale.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie u dzieci poniżej 14 lat
Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Naklofen Top u dzieci poniżej 14 lat.

Dawkowanie i sposób podawania u dorosłych i dzieci powyżej 14 lat
Naklofen Top należy stosować miejscowo, na skórę trzy lub cztery razy na dobę, delikatnie wcierając. Ilość zużytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Na przykład ilość 2 g do 4 g leku (ilość odpowiadająca wielkości owocu wiśni do rozmiarów orzecha włoskiego) jest wystarczająca do posmarowania powierzchni około 400 cm 2 do 800 cm 2. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, chyba że to właśnie ręce są miejscem leczonym. Należy unikać kontaktu żelu z oczami i błonami śluzowymi (np. jamy ustnej).

Okres leczenia zależy od wskazań i od reakcji na leczenie.
Nie należy stosować leku dłużej niż:
- 14 dni w przypadku stosowania leku bez konsultacji z lekarzem,
- w przypadku bólu stawów, konieczne może być stosowanie żelu przez okres do 7 dni zanim pacjent odczuje zmniejszenie natężenia bólu.
- jeżeli ból i obrzęk nie ustępują w ciągu 7 dni lub nastąpi pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem
- u dzieci i młodzieży powyżej 14 lat w celu łagodzenia bólu stawów i wymagane jest stosowanie produktu powyżej 7 dni lub gdy nastąpi pogorszenie objawów nalży skonsultować się z lekarzem.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, Naklofen Top może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane obejmują łagodne i przemijające objawy skórne w miejscu zastosowania. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne (wysypki, pokrzywka, astma, reakcja nadwrażliwości z nagłym obrzękiem warg i twarzy, szyi, niekiedy również rąk i stóp lub duszność albo chrypka - obrzęk naczynioruchowy). W przypadku wystąpienia tych objawów należy przerwać stosowanie leku i natychmiast powiadomić o tym lekarza.
Działania niepożądane mogące wystąpić często (mniej niż u 1na 10, ale więcej niż u 1 na 100 pacjentów) po zastosowaniu leku: wysypka, wyprysk, rumień, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry) i świąd.
Działania niepożądane mogące wystąpić rzadko (mniej niż u 1na 1000, ale więcej niż u 1 na 10 000 pacjentów) po zastosowaniu leku: pęcherzykowe zapalenie skóry.
Działania niepożądane mogące wystąpić bardzo rzadko (mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów, w tym pojedyncze przypadki) po zastosowaniu leku: wysypka grudkowata; nadwrażliwość (w tym pokrzywka), obrzęk naczynioruchowy; astma; reakcje nadwrażliwości na światło.
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Skład

1 g żelu zawiera:
11,6 mg diklofenaku dietyloamoniowego, co odpowiada 10 mg diklofenaku sodowego.

Substancje pomocnicze:
karbomer, makrogol, dietanolamina, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, sodu siarczan bezwodny, makrogolu eter cetostearylowy, decylu oleinian, parafina ciekła, woda oczyszczona.

Producent

KRKA

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.