Naproxen Emo 100 mg/g - żel przeciwbólowy i przeciwzapalny, 100 g

Dostępny
18,39

Klienci kupili również

O produkcie: Naproxen Emo 100 mg/g - żel przeciwbólowy i przeciwzapalny, 100 g

100003665

Opis

Lek NAPROXEN EMO ma postać żelu. W jego skład wchodzi substancja czynna - naproksen - w ilości 100 mg/g, należąca do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Działanie

Lek stosuje się miejscowo, na skórę przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
W rezultacie następuje zmniejszenie bólu i obrzęku oraz powrót sprawności ruchowej. Lek wywołuje na skórze przyjemne uczucie chłodu.

Wskazania

Wskazania do stosowania:
- bóle mięśniowo-stawowe,
- choroba zwyrodnieniowa stawów.

Przeciwwskazania

- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną- naproksen lub na którykolwiek z pozostałych składników leku,
- jeżeli u pacjenta występuje uczulenie (nadwrażliwość) na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne oraz kwas acetylosalicylowy,
- jeśli u pacjenta występuje stan zapalny, uszkodzenie skóry lub otwarte rany,

Ostrzeżenia i środki ostrożności

- w przypadku wystąpienia w przeszłości reakcji alergicznych (wysypka, świąd, zaczerwienienie) podczas leczenia lekami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych;
- gdy stosowany jest na duże powierzchnie skóry długotrwale, gdyż istnieje możliwość wystąpienia ogólnoustrojowych reakcji niepożądanych.
Po wystąpieniu wyżej wymienionych objawów należy odstawić lek.
Nie należy stosować leku:
- na błony śluzowe oraz do oczu - w razie przedostania się żelu do oczu lub na błony śluzowe należy go usunąć obficie spłukując wodą;
- pod opatrunki (bandaże, plastry);
- doustnie.
Ponadto, w okresie leczenia oraz 2 tygodnie po zakończeniu leczenia, należy unikać bezpośredniego światła słonecznego (również solarium).
Ze względu na możliwość wchłonięcia naproksenu do krwioobiegu należy zachować ostrożność podczas leczenia pacjentów z niewydolnością wątroby, nerek, owrzodzeniem przewodu pokarmowego i skaząkrwotoczną.
Stosowanie leku NAPROXEN EMO z innymi lekami.
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.
Lek NAPROXEN EMO może być stosowany jednocześnie z innymi postaciami farmaceutycznymi naproksenu (tabletki, czopki itp.).

Stosowanie leku u dzieci

Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Ciąża

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Leku nie należy stosować wczasie ciąży z wyjątkiem przypadków zalecanych i nadzorowanych przez lekarza. Stosowanie naproksenu w ciąży wymaga starannego rozważenia potencjalnych korzyści dla matki oraz płodu, szczególnie w I i III trymestrze ciąży.
Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią.

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, należy przyjąć następujący schemat stosowania leku: nałożyć lek na skórę w ilości zależnej od rozmiarów bolącego miejsca (najczęściej pasek żelu o długości około 4 cm), rozprowadzić w miejscu bólu i delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia. Lek należy stosować od 4 do 5 razy na dobę, najczęściej w odstępach kilkugodzirmych.
Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, o ile leczenie ich nie dotyczy.
Nie należy stosować leku NAPROXEN EMO dłużej niż kilka tygodni (najczęściej do 4 tygodni).
Jeżeli ból i obrzęk nie ustąpią lub nasilą się po upływie około 1 tygodnia stosowania leku, należy zasięgnąć porady lekarza.
W razie wystąpienia zaczerwienienia i podrażnienia skóry należy przerwać stosowanie leku do ustąpienia objawów, w razie nie ustąpienia objawów należy zgłosić się do lekarza.
W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku NAPROXEN EMO.
Ze względu na niewielkie wchłanianie naproksenu przez skórę do krwioobiegu, nie istnieje ryzyko przedawkowania lub zatrucia lekiem przeznaczonym do stosowania miejscowego.
Jednakże, wskutek nieprawidłowego stosowania lub przypadkowego spożycia, możliwe jest wystąpienie ogólnoustrojowych objawów niepożądanych. W takim wypadku lekarz zastosuje postępowanie terapeutyczne właściwe dla zatruć niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi.
W razie przypadkowego spożycia leku należy skontaktować się z lekarzem.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, NAPROXEN EMO może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one występują. Zazwyczaj lek NAPROXEN EMO jest dobrze tolerowany.
Rzadko (u więcej niż 1 na 10 000 i mniej niż 1 na 1 000) może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry (rumień, pieczenie, świąd), które ustępuje po odstawieniu leku.
W przypadku, gdy NAPROXEN EMO jest stosowany na duże powierzchnie skóry, przez dłuższy okres czasu, nie można wykluczyć wystąpienia ogólnoustrojowych objawów niepożądanych np. nudności, biegunka, senność, bóle głowy, reakcje nadwrażliwości (uczulenia). W takich przypadkach należy powiadomić lekarza. W przypadku wystąpienia duszności lub zmian skórnych należy natychmiast zaprzestać stosowania leku, powiadomić lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala.
U niektórych osób, wczasie stosowania leku NAPROXEN EMO, mogą wystąpić inne objawy niepożądane.
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpiąjakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Skład

Substancją czynną leku jest naproksen.
Inne składniki leku to: chloralu wodzian, lewomentol, etanol 96%, etylu p-hydroksybenzoesan, sodu wodorotlenek, karbomer, woda oczyszczona.

Producent

Eom- Farm Sp. z o.o., ul. Łódzka 52, 95-054 Ksawerów

Dystrybutor

PharmaSwiss Ceska republika s.r.o., Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praga 7

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.