Nurofen Mięśnie i Stawy, 200 mg, plaster leczniczy, 2 sztuki

Marka: NUROFEN
Dostępny
25,99
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100011222

Nurofen Mięśnie i Stawy to produkt leczniczy w postaci plastrów leczniczych, zawierający ibuprofen.

Działanie

Ibuprofen należy do grupy leków określanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), które działają przez zmianę odpowiedzi organizmu na ból, obrzęk i wysoką temperaturę. Plaster leczniczy miejscowo dostarcza ibuprofen w sposób ciągły w miejscu bólu w ciągu 24 godzin od zastosowania.

Wskazania

Lek Nurofen Mięśnie i Stawy jest wskazany do krótkotrwałego, objawowego leczenia ostrego bólu spowodowanego nagłym naciągnięciem mięśni lub zwichnięciem powstałym w następstwie łagodnych urazów w pobliżu stawów rąk lub nóg u dorosłych lub młodzieży w wieku 16 lat i powyżej.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Nurofen Mięśnie i Stawy:
• jeśli pacjent jest uczulony na ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub którykolwiek ze składników leku,
• jeśli u pacjenta wystąpiła w przeszłości reakcja alergiczna po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) lub kwasu acetylosalicylowego, np. astma, świszczący oddech, świąd, nieżyt nosa, wysypka skórna i obrzęk,
• jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży,

Nie stosować leku Nurofen Mięśnie i Stawy na zranioną skórę (np. otarcia, skaleczenia, oparzenia skóry), zakażoną skórę, skórę objętą wysiękowym zapaleniem skóry lub egzemą, na oczy, wargi lub błonę śluzową.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku Nurofen Mięśnie i Stawy należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą:
• jeśli pacjent ma lub kiedykolwiek miał astmę lub występuje u niego alergia,
• jeśli u pacjenta występują wrzody żołądka, choroby jelit, serca, nerek lub wątroby,
• jeśli pacjentka jest w pierwszym lub drugim trymestrze ciąży lub karmi piersią.

Podczas stosowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy
• Po wystąpieniu pierwszych objawów jakiejkolwiek reakcji skórnej (wysypki, łuszczenia, pęcherzy) lub innych objawów reakcji alergicznej, należy natychmiast przerwać stosowanie plastra i skonsultować się z lekarzem.
• Należy zgłaszać lekarzowi wszelkie nietypowe objawy ze strony przewodu pokarmowego (szczególnie krwawienie).
• Jeśli pacjent jest w podeszłym wieku, może być bardziej podatny na wystąpienie działań niepożądanych.
• Jeśli nie nastąpi poprawa, pacjent poczuje się gorzej lub pojawią się nowe objawy, należy skonsultować się z lekarzem.
• Należy unikać narażania leczonego obszaru na działanie silnego źródła naturalnego i (lub) sztucznego światła (na przykład lamp opalających) w trakcie leczenia i przez jeden dzień po usunięciu plastra, w celu zmniejszenia ryzyka nadwrażliwości na światło.

Stosowanie leku u dzieci

Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym:
• leki stosowane w celu obniżenia ciśnienia krwi,
• leki rozrzedzające krew, np. warfaryna,
• kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ - stosowane w stanach zapalnych i bólu.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować tego leku w ostatnich 3 miesiącach ciąży.

Jeśli pacjentka jest w pierwszych 6 miesiącach ciąży lub jeśli karmi piersią, powinna skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem tego leku.

Nie są znane żadne szkodliwe skutki stosowania tego leku w okresie karmienia piersią. Nie należy jednak stosować plastra bezpośrednio na piersi, jeśli pacjentka karmi piersią.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku 16 lat i powyżej:
Jedna dawka równa jest jednemu plastrowi. Maksymalna dawka w okresie 24 godzin to jeden plaster.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy przerwać przyjmowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią poniższe objawy:
• objawy reakcji alergicznych, takich jak astma, niewyjaśniony świszczący oddech lub duszność, świąd, nieżyt nosa lub wysypka skórna,
• objawy nadwrażliwości i reakcje skórne, takie jak zaczerwienienie, obrzęk, łuszczenie, powstawanie pęcherzy lub owrzodzenie skóry.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek z poniższych objawów lub objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty:
Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych)
• reakcje skórne, takie jak zaczerwienienie, pieczenie, świąd, pęcherze, podrażnienie lub sączenie
• astma, trudności w oddychaniu, duszność
• ból brzucha lub inne problemy żołądkowe
• zaburzenia nerek

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Każdy plaster leczniczy zawiera 200 mg ibuprofenu.
Pozostałe składniki to:
- warstwa przylegająca:
makrogol 400, makrogol 20000, lewomentol, kopolimer blokowy Styren-Izopren-Styren 22, poliizobutylen (PIB) 55k, poliizobutylen (PIB) 1100k, ester uwodornionej kalafonii z glicerolem, parafina ciekła
-warstwa powlekająca:
etylenu politereftalan, tkany
-warstwa ochronna:
etylenu politereftalan silikonowany

Producent

Reckitt Benckiser Healthcare International Limited
Nottingham Site, Thane Road
Nottingham, NG90 2DB
Wielka Brytania

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.