Nurofen

Nurofen jest własnością międzynarodowej firmy farmaceutycznej Reckitt Benckiser pochodzącej z Wielkiej Brytanii. W ofercie marki znalazły się leki przeciwbólowe i przeciwzapalne o szybkim i długotrwałym działaniu. Preparaty Nurofen mają postać tabletek, żeli, plastrów i syropów.

Sortuj według

Produkty marki Nurofen

Większość preparatów marki Nurofen bazuje na ibuprofenie, czyli niesteroidowym leku przeciwzapalnym redukującym m.in. bóle głowy, pleców czy bóle menstruacyjne. Proponowane produkty sprawdzają się w łagodzeniu dolegliwości bólowych o słabym i umiarkowanym nasileniu. Sprawdź, jakie preparaty Nurofen oferuje marka w swoim portfolio i dopasuj odpowiednie produkty dla siebie i swojej rodziny.

Opracowane przez Nurofen tabletki powlekane sprawdzają się w redukowaniu lekkiego i umiarkowanego bólu różnego pochodzenia. Można sięgnąć po nie również w celu złagodzenia objawów przeziębienia i grypy. Silniejszym działaniem charakteryzują się tabletki Nurofen forte. Zawierają one większą dawkę substancji czynnej. Silniejszy Nurofen sprawdza się przy bólach migrenowych, menstruacyjnych i bólach zębów. Oferowane przez markę preparaty na bóle kostno-stawowe oraz mięśniowe mają postać tabletek i żeli do smarowania. Nurofen stworzył też plastry lecznicze do aplikowania bezpośrednio na miejsce bólu. W leczeniu przeziębienia lub zapalenia zatok można zastosować preparat Nurofen Zatoki. Skutecznie zwalcza on ból i udrożnia drogi oddechowe.

Preparaty Nurofen dla dzieci

Nurofen dla dzieci zawiera ibuprofen przynoszący ulgę w bólu i gorączce. Preparaty dzielą się na te dla niemowląt od 3 miesiąca życia i dzieci do 6 roku życia oraz dla pociech w wieku od 6 do 12 lat. Leki mają skoncentrowaną formułę, co oznacza, że wystarczy podać ich niewielką ilość. Produkowany przez Nurofen syrop dla dzieci wyposażony jest w strzykawkę ułatwiającą dawkowanie. Co ważne, leki Nurofen mają przystępne ceny, dlatego ich kupno nie wiąże się z dużym wydatkiem.