Proctanal Enema, wlewka doodbytnicza, 120 ml

Wyrób medyczny wlewka doodbytnicza, na wypróżnienie przed zabiegiem.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

10,45

O produkcie: Proctanal Enema, wlewka doodbytnicza, 120 ml

100017795

Opis

Preparatem ułatwiającym wypróżnianie. Stosowany jest w celu oczyszczenia jelita grubego przed badaniami diagnostycznymi jelita grubego, przed zabiegami chirurgicznymi i porodem, w zaparciach oraz w celu oczyszczenia jelita ze złogów środka kontrastowego po badaniu radiologicznym.

Właściwości

Wyrób medyczny Proctanal Enema to wlewka doodbytnicza, którą stosuje się w celu przesunięcia masy kałowej i przyspieszenia wypróżnienia. Produktu można używać w temperaturze pokojowej lub po wcześniejszym ogrzaniu w ciepłej wodzie. W składzie preparatu Proctanal Enema znajdują się substancje w pełni bezpieczne dla organizmu — sól sodowa kwasu fosforowego, dwuwodny fosforan disodu, sól sodowa p-oksybenzoesanu metylu oraz woda oczyszczona.

Jednym z częstych powodów, dla którego sięga się po wlewki doodbytnicze, są zaparcia. To schorzenie zaliczające się do chorób gastroenterologicznych istotnie obniża jakość życia. Do wystąpienia zaparć predysponuje płeć żeńska, niska aktywność fizyczna, mała ilość przyjmowanych płynów i nieodpowiednia dieta. Trudności z wypróżnianiem pojawiają się znacznie częściej u osób w wieku powyżej 65. lat. Zaparciom sprzyjają również niektóre leki, np. hipotensyjne, przeciwbólowe i przeciwdepresyjne, a także preparaty z żelazem i wapniem, oraz czynniki psychologiczne (depresja, anoreksja, bulimia czy zaburzenia lękowe).

Celem zastosowania wlewki doodbytniczej Proctanal Enema jest wywołanie wypróżnienia i oczyszczenie jelita grubego. Odbywa się to poprzez powolne wprowadzenie płynu rozmiękczającego masy kałowe do odbytu. Dzięki podrażnieniu zakończeń nerwów czuciowych w ścianie jelita grubego i stymulacji ruchu robaczkowego jelita dochodzi do szybszego i łatwiejszego wydalenia kału.

Jak działa Proctanal Enema?

Wyrób medyczny Proctanal Enema ułatwia wypróżnianie.

Kiedy brać Proctanal Enema?

Wyrób medyczny Proctanal Enema możesz stosować w celu oczyszczenia jelita grubego przed badaniami diagnostycznymi (rektoskopia, urografia) i zabiegami chirurgicznymi. Wlewki doodbytnicze zaleca się używać również w ramach przygotowania do porodu. Sięgnij po produkt Proctanal Enema, gdy chcesz oczyścić jelita ze złogów środka kontrastowego po badaniu radiologicznym.

Jak długo można stosować Proctanal Enema?

Stosuj 1 lewatywę 1 raz dziennie.


Skład

Skład: sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sól sodowa p-oksybenzoesanu metylu, woda oczyszczona.

Jak stosować

Opakowanie składa się z jednej butelki i jednego aplikatora.
Wlewka doodbytnicza Proctanal Enema może być stosowana w temperaturze pokojowej. W przypadku preferowania stosowania ciepłych wlewek, wystarczy umieścić wlewkę w ciepłej wodzie (poprzez zanurzenie lub w strumieniu wody pod kranem)

W celu uzyskania najlepszych rezultatów należy położyć się na lewym boku. Należy usunąć opaskę ochronną z aplikatora doodbytniczego, ściągnąć osłonkę z butelki i nałożyć aplikator.

Chwycić butelkę, delikatnie wsunąć aplikator do odbytu i powoli wycisnąć całą zawartość butelki. Po zakończeniu aplikacji, należy pozostać w pozycji leżącej do momentu poczucia silnej potrzeby wypróżnienia, która zazwyczaj następuje w ciągu 5 minut

Dorośli i młodzież (12-18 lat): 1 lewatywa ze 120 ml. Należy stosować jedną lewatywę dziennie.

Ostrzeżenia

Może powodować bóle brzucha oraz biegunkę u osób wrażliwych.

Wlewka doodbytnicza nie może być stosowana w przypadku chronicznych bólów brzucha lub bólów nieznanego pochodzenia.

Produkt powinien być przechowywany w suchym miejscu w temperaturze pomiędzy 4 °C a 30 °C. PRZECHOWYWAĆ W MIEJSCU NIEDOSTĘPNYM I NIEWIDOCZNYM DLA DZIECI.

Waga

Masa/objętość netto 120 ml

Dystrybutor

MIRALEX SP. Z O.O.

Producent

FADEM INTERNATIONAL

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.