Gaviscon o smaku mięty zawiesina doustna 150 ml

Wielkość opakowania - mililitry
Dostępny
18,29

O produkcie: Gaviscon o smaku mięty zawiesina doustna 150 ml

100002264

Opis

Lek Gaviscon o smaku mięty należy do grupy leków nazywanych „środkami hamującymi refluks żołądkowo-przełykowy.

Działanie

Preparat tworzy ochronną warstwę utrzymującą się na powierzchni treści żołądkowej zapobiegając cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej z żołądka, co powoduje ból i uczucie dyskomfortu w przełyku.

Wskazania

Gaviscon o smaku mięty jest stosowany w leczeniu objawów refluksu żołądkowo - przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność (związana z refluksem), na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży a także u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Gaviscon o smaku mięty jeśli:
- u pacjenta stwierdzono reakcje alergiczne (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik leku objawiające się jako trudności w oddychaniu lub wysypki skórne (patrz dalsze informacje na pełnej liście działań niepożądanych?).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera metylu (E218) i propylu (E216) parahydroksybenzoesan, które mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe opóźnione).
Lek zawiera sód i wapń. Pacjenci, u których wymagane jest znaczne ograniczenie podaży tych składników w diecie powinni skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.
Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Jeśli objawy nie ustępują po 7 dniach leczenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci

Stosować od 12 roku życia.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach, które pacjent przyjmuje, przyjmował ostatnio lub zamierza przyjmować w najbliższej przyszłości.

Ciąża

Lek ten można stosować podczas ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Do stosowania doustnego. Przed użyciem lek dobrze wstrząsnąć. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.
Dorośli w tym osoby w podeszłym wieku i dzieci w wieku 12 lat i powyżej: 10-20 ml po posiłku i przed snem (do 4 razy na dobę). Dzieci w wieku poniżej 12 lat: podawać tylko po konsultacji z lekarzem.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, Gaviscon o smaku mięty może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Jeśli wystąpią działania niepożądane należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem .
Bardzo rzadko (mniej niż 1 na 10 000 pacjentów) mogą wystąpić reakcje alergiczne na składniki leku. Mogą wystąpić objawy takie jak wysypki skórne, świąd, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła.
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Skład

Substancjami czynnymi leku w każdej dawce 10 ml są 500 mg alginianu sodu, 267 mg wodorowęglanu sodu oraz 160 mg węglanu wapnia.
Inne składniki leku to karbomer 974P, metylu (E218) i propylu (E216) parahydroksybenzoesan, sacharyna sodowa, sodu wodorotlenek, aromat miętowy nr 4, aromat miętowy nr 5 oraz woda oczyszczona.
Lek ten nie zawiera cukru i glutenu.

Producent

Reckitt Benckiser

Dystrybutor

Reckitt Benckiser ( Poland ) S.A.
ul. Okunin 1
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.