Lactocontrol, suplement diety poprawiający trawienie laktozy z mleka, 30 tabletek

Suplement diety zawiera enzym, który wspomaga trawienie laktozy z mleka.

Dostępny
15,78

O produkcie: Lactocontrol, suplement diety poprawiający trawienie laktozy z mleka, 30 tabletek

100003091

Opis

Lactocontrol - to specjalistyczny suplement diety zawierający enzym laktazę.


Właściwości

Lactocontrol to suplement diety, który zawiera enzym laktazę odpowiedzialny za trawienie cukru mlecznego laktozy. Przeznaczony do stosowania w przypadku występowania objawów głównie ze strony układu pokarmowego świadczących o nietolerancji laktozy po spożyciu mleka i jego przetworów. Laktaza wspomaga trawienie laktozy w przypadku problemów z trawieniem laktozy. Preparat powinien być przyjmowany przez osoby dorosłe cierpiące na nietolerancję laktozy.

Enzym laktaza odpowiedzialny za trawienie cukru mlecznego laktozy produkowany jest w rąbku szczoteczkowym nabłonka jelita cienkiego. Uczestniczy w hydrolizie laktozy do cukrów prostych: glukozy i galaktozy – w takiej postaci są lepiej przyswajalne przez organizm. Laktoza jest dwucukrem występującym głównie w mleku i jego przetworach. Aby laktoza była trawiona w prawidłowy sposób, w organizmie musi być odpowiednia ilość enzymu ją trawiącego, czyli laktazy. W przypadku niedoboru laktazy po zjedzeniu laktozy pojawia się szereg niepożądanych objawów, w tym m.in. wzdęcia, gazy i bóle brzucha. Tabletki na nietolerancję laktozy umożliwiają osobom z nietolerancją laktozy prawidłowe trawienie produktów mlecznych, zapobiegając powstawaniu wymienionych objawów.

Jak działa Lactocontrol?

W przypadku nietolerancji pokarmowej polegającej na nieprawidłowym trawieniu mleka występuje niedobór enzymu zwanego laktazą. Lactocontrol dostarcza organizmowi laktazę, poprawiając trawienie laktozy u osób wykazujących problemy z jej trawieniem. Oznacza to, że po jego przyjęciu można jeść mleko i produkty mleczne, nie martwiąc się o objawy związane z nietolerancją laktozy.

Jak stosować Lactocontrol?

Zalecana dawka to 1 kapsułka przed posiłkiem zawierającym mleko lub jego przetwory. Nie powinno się przekraczać rekomendowanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Lactocontrol?

Nie należy stosować preparatu Lactocontrol w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek jego składnik. Powinno się go ponadto przyjmować zgodnie z zaleceniami producenta, ponieważ spożycie nadmiernej ilości może wywołać efekt przeczyszczający.

Z czym nie łączyć Lactocontrol?

Nie stwierdzono interakcji produktu stosowanego jednocześnie z innymi lekami.

Czy Lactocontrol jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Stosowanie leków i suplementów diety w ciąży bez konsultacji z lekarzem jest niewskazane. Kobiety w ciąży przed zastosowaniem Lactocontrol powinny zasięgnąć porady lekarza i omówić potencjalne zagrożenia i korzyści związane z jego przyjmowaniem.


Skład

Substancje wypełniające: sorbitol i mikrokrystaliczna celulozo; laktaza; substancja przeciwzbryiająca: stearynian magnezu; składniki otoczki: substancje zagęszczające:
hydroksypropylometylocelulozo i hydroksypropyloceluloza, substancja wiążąca: talk, A barwnik E171.

Jak stosować

Spożywać doustnie w ciągu dnia przed lub po posiłku, popijając wodą, nie rozgryzać.

Dzienne spożycie

Spożywać z każdym posiłkiem zawierającym laktozę.

Przeznaczenie

Osoby z nietolerancją pokarmową, polegającą na nieprawidłowym trawieniu mleka, mają niedobór enzymu laktazy. Laktaza zawarta w Lactocontrol poprawia trawienie laktozy u osób mających trudności z jej trawieniem.

Ostrzeżenia

Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Waga

30 tabletek

Dystrybutor

Natur Produkt Pharma Sp. z o.o., 07-300 Ostrów Maz., ul. Podstoczysko 30

Producent

Natur Produkt Pharma Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.