Pueria Czysty Wapń, 60 kapsułek

Dostępny
24,79

O produkcie: Pueria Czysty Wapń, 60 kapsułek

100050843

Opis

Pueria Czysty Wapń, 60 kapsułek to suplement diety zawierający 250 mg jonów wapnia z dwóch źródeł: cytrynianu i węglanu wapnia o potwierdzonej przyswajalności¹ w jednej kapsułce, bez dodatku substancji wypełniających, barwników i konserwantów.


Właściwości

  • Bez dodatku substancji wypełniających, barwników i konserwantów.

Pueria Czysty Wapń to monosuplement diety zawierający 250 mg jonów wapnia z dwóch źródeł: cytrynianu i węglanu wapnia o potwierdzonej przyswajalności¹ w jednej kapsułce. Cytrynian wapnia jest wysoko przyswajalną solą wapnia. Węglan wapnia dostarcza najwięcej elementarnego wapnia z dostępnych postaci.
Badanie naukowe przeprowadzone w 5 regionach Polski na reprezentatywnej grupie kobiet w wieku 20-49 lat potwierdza niskie spożycie wapnia w diecie: średnio 492 ± 326 mg dziennie.² Dzienne zapotrzebowanie na wapń u kobiet >19 r.ż. wynosi 1000-1200 mg/dzień, a w okresie ciąży i laktacji wzrasta nawet do 1300 mg/dzień.³
Wapń jest ważnym składnikiem mineralnym dla właściwego funkcjonowania organizmu: utrzymania zdrowych kości i zębów, prawidłowego krzepnięcia krwi, funkcjonowania mięśni, procesu podziału i specjalizacji komórek, utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.
1. Sakhaee K., Bhuket T., Adams-Huet B., Rao D.S. Meta-analysis of calcium bioavailability: a comparison of calcium citrate with calcium carbonate. Am J Ther 1999 Nov;6 (6): 313-21.
2. Waśkiewicz A., Sygnowska E. Wartość odżywcza diety kobiet w wieku rozrodczym zamieszkałych na terenie Polski. Bromat Chem Toksykol 2011, 3, 252-256.
3. Jarosz M. i wsp., Normy żywienia dla populacji Polski i ich zastosowanie. Copyright by Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, 2020. 


Tabela

Składnik Wapń % RWS*
Zawartość w 2 kapsułkach 500 mg 62,5%
Zawartość w 3 kapsułkach 1000 mg 125%
Zawartość w 4 kapsułkach  1500 mg  187,5%

*RWS- referencyjna wartość spożycia


Skład

Składniki: węglan wapnia; sole wapniowe kwasu cytrynowego; hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka roślinna).


Jak stosować

Stosować  w trakcie posiłku, w zależności od zapotrzebowania. Kapsułkę (pochodzenia roślinnego) można połknąć w całości lub otworzyć i jej zawartość i wymieszać  w letnim płynie (spożyć bezpośrednio po przygotowaniu).


Dzienne spożycie

Zalecana porcja do spożycia: 2 kapsułki od 1 do maksymalnie 3 razy dzienne.


Ostrzeżenia

Ostrzeżenia i inne informacje: nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia i stosowanie zróżnicowanej diety dostarczającej organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych. Ograniczenia stosowania: nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.


Producent

USP Zdrowie Sp. Z.o.o 


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.