Septolete Ultra, smak cytryny i czarnego bzu, 16 pastylek twardych

Dostępny
17,39

Klienci kupili również

O produkcie: Septolete Ultra, smak cytryny i czarnego bzu, 16 pastylek twardych

100017512

Opis

Septolete ultra o smaku cytryny i czarnego bzu pastylki twarde jest lekiem przeciwzapalnym,przeciwbólowym i antyseptycznym do stosowania miejscowego w jamie ustnej.

Działanie

Chlorowodorek benzydaminy jest cząsteczką o niesteroidowej strukturze chemicznej o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Mechanizm działania wydaje się wynikać z hamowania syntezy prostaglandyny i przez to zmniejszenia miejscowych objawów zapalnych (takich jak ból,zaczerwienienie, obrzęk, uczucie gorąca i zaburzenie czynności). Chlorowodorek benzydaminyposiada również umiarkowane miejscowe działanie znieczulające.Chlorek cetylopirydyniowy jest kationową substancją antyseptyczną z grupy czwartorzędowych soliamoniowych.

Wskazania

Septolete ultra o smaku cytryny i czarnego bzu jest wskazany u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 6 lat jako lek przeciwzapalny, przeciwbólowy i antyseptyczny w leczeniu podrażnienia gardła,jamy ustnej i dziąseł, w zapaleniu dziąseł i zapaleniu gardła.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą.
Dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Septolete ultra o smaku cytryny i czarnego bzu nie powinien być stosowany dłużej niż 7 dni. Jeśli po3 dniach nie ma zauważalnej poprawy, należy skontaktować się z lekarzem.Zastosowanie leków do stosowania miejscowego, zwłaszcza w dłuższym okresie czasu możeprowadzić do podrażnienia. W takim przypadku leczenie należy przerwać i skontaktować sięz lekarzem w celu zastosowania odpowiedniej terapii.

Septolete ultra o smaku cytryny i czarnego bzu nie należy stosować w połączeniu ze związkamianionowymi, takimi jak te, które występują w pastach do zębów, w związku z czym nie zaleca sięstosować produktu bezpośrednio przed lub po umyciu zębów.

Stosowanie benzydaminy nie jest wskazane u pacjentów z nadwrażliwością na salicylany (na przykładkwas acetylosalicylowy i kwas salicylowy) lub na inne NLPZ.

Skurcz oskrzeli może wystąpić u pacjentów z astmą oskrzelową lub z astmą oskrzelową w wywiadzie.Należy zachować ostrożność u tych pacjentów.Septolete ultra o smaku cytryny i czarnego bzu zawiera izomalt (E953). Pacjenci z rzadką dziedzicznąnietolerancją fruktozy nie powinni przyjmować tego leku.

Septolete ultra o smaku cytryny i czarnego bzu zawiera butylowany hydroksyanizol (E320), którymoże powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry) lub podrażnienie oczui błon śluzowych.

Septolete ultra o smaku cytryny i czarnego bzu zawiera benzoesan sodu (E211), który powodujeniewielkiego stopnia podrażnienie skóry, oczu i błon śluzowych.

Septolete ultra o smaku cytryny i czarnego bzu zawiera glikol propylenowy (E1520), który możepowodować podrażnienie skóry.

Stosowanie leku u dzieci

Młodzież w wieku powyżej 12 lat: Zalecane dawkowanie to 3 do 4 pastylek twardych na dobę.Pastylkę należy wolno ssać w jamie ustnej co 3 do 6 godzin.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: Zalecane dawkowanie to 3 pastylki twarde na dobę. Pastylkę należywolno ssać w jamie ustnej co 3 do 6 godzin.

Przyjmowanie innych leków

Septolete ultra o smaku cytryny i czarnego bzu nie należy stosować w tym samym czasie z innymi produktami antyseptycznymi.Pastylki twarde nie należy przyjmować jednocześnie z mlekiem, ponieważ mleko zmniejsza skuteczność przeciwbakteryjną chlorku cetylopirydyniowego.

Ciąża

Brak danych lub istnieją tylko ograniczone dane dotyczące stosowania chlorowodorku benzydaminyi chlorku cetylopirydyniowego u kobiet w ciąży. Nie zaleca się stosowania produktu Septolete ultrao smaku cytryny i czarnego bzu w okresie ciąży.

Dawkowanie

Dorośli: Zalecane dawkowanie to 3 do 4 pastylek twardych na dobę. Pastylkę należy wolno ssać w jamie ustnej co 3 do 6 godzin.

Skutki uboczne

Rzadko:
reakcje nadwrażliwości, skurcz oskrzeli, pokrzywka,nadwrażliwość na światło,

Bardzo rzadko:
podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej,uczucie pieczenia jamy ustnej

Częstość nieznana:
pieczenie błony śluzowej, znieczulenie błony śluzowej jamy ustnej

Skład

Substancje czynne: chlorowodorek benzydaminy, chlorek cetylopirydyniowy

1 pastylka zawiera 3 mg chlorowodorku benzydaminy i 1 mg chlorku cetylopirydyniowego.

Substancje pomocnicze: olejek eukaliptusowy, lewomentol, kwas cytrynowy bezwodny (E330), sukraloza (E955), izomalt (E953), błękit brylantowy FCF (E133).

1 pastylka zawiera 2471,285 mg izomaltu.

Producent

KRKA
Równoległa 5
Warszawa

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.