Softeye Net, 0,4 ml, 20 pojemników

Jałowy żel ochronny do oczu z hialuronianem sodu i gumą ksantanową.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

27,98

O produkcie: Softeye Net, 0,4 ml, 20 pojemników

100014690

Opis

Klarowny, jałowy żel do oczu bez konserwantów zawierający hialuronian sodu, gumę ksantanową i netylmycynę 0,3%. Jedyny żel do oczu zawierający antybiotyk dostępny bez recepty. Produkt nie zawiera konserwantów.

Właściwości

Produkt zawiera dwa naturalne polimery: hialuronian sodu i gumę ksantanową. Po zaaplikowaniu produktu do worka spojówkowego łączy się on z filmem łzowym i tworzy przezroczystą, lepką powłokę, która dzięki zmniejszeniu tarcia wywołanego ruchami gałki ocznej i mruganiem ochrania powierzchnię oka i przyspiesza proces gojenia ran i otarć. Softeye Net zawiera także netylmycynę, antybiotyk aminoglikozydowy o szerokim spektrum działania, którego zadaniem jest obniżenie ryzyka wystąpienia infekcji bakteryjnej.

Skład

Składniki: hialuronian sodu, guma ksantanowa, netylmycyna 0,3%, dwunastowodny fosforan disodu, jednozasadowy jednowodny fosforan sodu, cytrynian sodu, woda oczyszczona.

Jak stosować

Aplikować 1 kroplę produktu do worka spojówkowego 4 razy dziennie, chyba że lekarz zaleci inaczej. Przed zastosowaniem należy umyć/zdezynfekować ręce. Sprawdzić, czy pojemnik jednodawkowy jest nienaruszony. Oderwać pojemnik jednodawkowy od paska. Otworzyć przekręcając i odrywając górną część. Zakropić preparat do oka, unikając dotykania końcówką pojemnika powierzchni oka i jakichkolwiek innych powierzchni.

Dzienne spożycie

Należy aplikować 1 kroplę produktu do worka spojówkowego 4 razy dziennie, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Przeznaczenie

Produkt wskazany w leczeniu ran i otarć na powierzchni gałki ocznej, będących skutkiem urazu lub zabiegu chirurgicznego na oku. Stosowanie produktu jest zalecane osobom, które w ocenie lekarza są zagrożone wystąpieniem infekcji bakteryjnej.

Ostrzeżenia

Długotrwałe stosowanie miejscowych antybiotyków może doprowadzić do rozwoju opornych drobnoustrojów. W przypadku braku istotnej klinicznej poprawy we względnie krótkim czasie (5-7 dni) lub w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek podrażnienia lub objawów nadwrażliwości, należy przerwać leczenie i zgłosić się do okulisty.U noworodków produkt może być stosowany jedynie w przypadku wyraźnej potrzeby i pod ścisłą kontrolą lekarza.
Należy unikać dotykania końcówką otwartego pojemnika powierzchni oka i rąk.Nie stosować produktu po upływie terminu ważności. Nie stosować produktu, jeśli pojemnik jednodawkowy jest otwarty lub uszkodzony.

Możliwe skutki uboczne

Może wystąpić przejściowe uczucie pieczenia o łagodnym nasileniu.

Waga

Pojemność netto: 8 ml.

Dystrybutor

ZAKŁ. FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.

Producent

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A
83-200 Starogard Gdański
ul. Pelplińska 19

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.