Calcium Pantothenicum Dr.Max, maść, 30 ml

Maść łagodząca popękaną i suchą skórę, otarcia, podrażnienia skóry.

Dostępny
19,99

O produkcie: Calcium Pantothenicum Dr.Max, maść, 30 ml

100012238

Opis

Maść łagodząca, przeznaczona do pielęgnacji skóry popękanej i suchej.

Właściwości

Maść Calcium Pantothenicum zawiera składniki, które wspomagają łagodzenie otarć i podrażnień. Ponadto pomagają pielęgnować skórę piersi matek karmiących i chronić dzieci przed odparzeniami pieluszkowymi. Receptura preparatu Calcium Pantothenicum opiera się na starannie dobranych składnikach aktywnych, które pomagają łagodzić stany zapalne skóry i wspierają nawilżanie naskórka.

  • Gliceryna to jeden z najstarszych surowców kosmetycznych wykorzystywanych do nawilżania skóry. Jest substancją higroskopijną, co oznacza, że wspomaga wiązanie i zatrzymywanie wody w skórze. Jej cząsteczki cechują się niewielkimi rozmiarami i mogą wnikać w warstwy naskórka i dogłębnie wspierać nawadnianie skóry. Gliceryna dodatkowo pomaga innym substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry.
  • Parafina ciekła nie wnika w naskórek i pomaga tworzyć na skórze warstwę lipidową. W ten sposób wspiera zmniejszanie odparowywania wody i pośrednio — wspomaga nawilżanie. Jednocześnie pomaga też w zmiękczaniu i wygładzaniu skóry.
  • Pantotenian wapnia zawiera kwas pantotenowy, czyli witaminę B5. Odpowiada za pomoc w łagodzeniu stanów zapalnych skóry i pobudzaniu regeneracji komórek naskórka. Wykazuje właściwości kojące, przeciwzapalne i antyseptyczne.
  • Lanolina to wosk zwierzęcy wydzielany przez gruczoły łojowe owiec. Jest hipoalergicznym emolientem, który dobrze się wchłania i pomaga tworzyć na skórze filtr ochronny zapobiegający utracie wody. Ponadto wspomaga gojenie się ran i natłuszczanie skóry.
  • Wosk pszczeli tworzy na skórze film ochronny. Wykazuje właściwości wygładzające naskórek. Jednocześnie przyspiesza regenerację skóry, odżywia, zmiękcza i łagodzi podrażnienia.

Jak działa Calcium Pantothenicum?

Calcium Pantothenicum zawiera składniki, które wspierają łagodzenie podrażnień i pomagają nawilżać brodawki matek karmiących. Ponadto wspomagają ochronę skóry niemowląt przed oparzeniami pieluszkowymi.

Kiedy brać Calcium Pantothenicum?

Calcium Pantothenicum to tradycyjna maść przeznaczona do pielęgnacji skóry suchej i popękanej. Może być również stosowana na podrażnienia i zaczerwienienia skóry u dzieci oraz w celu natłuszczania brodawek matek karmiących.

Jak długo można stosować Calcium Pantothenicum?

Maść można stosować kilka razy dziennie w zależności od potrzeb.

Czy stosowanie Calcium Pantothenicum w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania Calcium Pantothenicum w ciąży.


Skład INCI

Składniki (INCI): Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Paraffin, Calcium Pantothenate, Sorbitan Oleate, Hydrogenated Castor Oil, Cera Alba, Stearic Acid, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Lanolin, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin.


Jak stosować

Stosować w zależności od potrzeb. Można używać kilka razy dziennie.

Przeznaczenie

Maść przeznaczona jest do pielęgnacji skóry popękanej i suchej.

Ostrzeżenia

Chronić przed światłem, przechowywać w temperaturze 5–25°C.

Pojemność

30 ml netto


Producent

Dr. Max Pharma s.r.o., Na Florenci 2116/15,Nové Město, 110 00 Praha 1, Česká republika

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.