Systane Complete, krople, 10 ml

Wyrób medyczny w kroplach, które nawilżają oko i wspomagają widzenie.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

59,72

O produkcie: Systane Complete, krople, 10 ml

100016748

Opis

Systane Complete krople do oczu.

Właściwości

Systane Complete to preparat o formule nanoemulsji. Składa się ona z fazy wodnej z polimerem HP-Guar, kwasem borowym i glikolem propylenowym oraz fazy lipidowej z olejami mineralnymi i ujemnie naładowanymi fosfolipidami. Produkt zawiera substancje, które pomagają uchronić warstwę mucynową i zapewnić integralność filmu łzowego.

  • HP-Guar, kwas borowy i glikol propylenowy – pomagają uchronić powierzchnię oka przed utratą wody i czynnikami zewnętrznymi.
  • Ujemnie naładowane fosfolipidy i oleje mineralne – pomagają uzupełnić lipidy filmu łzowego i utrzymać go dłużej na powierzchni oka.

Preparat Systane Complete zawiera składniki, które wpływają na jego pH. Produkt ma białą barwę. W razie zmiany jego odcienia należy przestać używać wyrobu. Preparat może być stosowany zarówno przed założeniem, jak i od razu po zdjęciu soczewek kontaktowych.

Jak stosować krople Systane Complete?

Nawilżanie oczu z zastosowaniem preparatu wymaga aplikacji po 1-2 krople do każdego oka. Następnie wystarczy pomrugać, by dokładnie rozprowadzić produkt. Podczas aplikacji nie należy dotykać powierzchni oka końcówką butelki.

Jak często stosować krople Systane Complete?

Produkt Systane Complete można stosować dowolną liczbę razy, w zależności od własnych potrzeb.

Jak działają krople Systane Complete?

Krople zawierają substancje, które pomagają odtworzyć warstwę lipidową filmu łzowego i wydłużyć jego stabilizację. Wspierają walkę z dolegliwościami, jakie powoduje zespół suchego oka o umiarkowanym i dużym nasileniu. Pomagają nawilżyć oczy i złagodzić dyskomfort. Wyrób może być stosowany w walce z uczuciem pieczenia.

Czy stosowanie kropel Systane Complete w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Producent nie udostępnia informacji na temat możliwości korzystania z produktu Systane Complete przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania kropel Systane Complete?

Preparat Systane Complete nie może być stosowany przez osoby, które mają nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.


Skład

Glikol propylenowy, guar hydroksypropylowy, olej mineralny, dimirystoilofosfatydyloglicerol, stearynian polioksylu (40), tristearynian sorbitanu, kwas borowy, sorbitol, wersenian dwusodowy, polyquad (chlorek polidronium) 0,001%, woda oczyszczona.

Jak stosować

Nawilżające krople do oczu Systane Complete można używać w razie potrzeby o każdej porze dnia. Wstrząsnąć dokładnie przed użyciem. Należy wprowadzić 1-2 krople do oka i zamrugać.

Przeznaczenie

Nawilżające krople do oczu Systane Complete są zalecane jako pierwszy wybór do stosowania przy każdym typie zespołu suchego oka. Trwale i szybko łagodzi objawy suchego oka o umiarkowanym i dużym nasileniu. Odtwarza warstwę lipidową filmu łzowego oraz wydłuża jego stabilizację. Dodatkowo nawilża.

Ostrzeżenia

Osoby uczulone na którykolwiek składnik preparatu Systane Complete nawilżające krople do oczu nie powinny stosować tego produktu.

Dystrybutor

ALCON POLSKA SP. Z O.O.

Producent

ALCON LABORATORIES INC

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.