Systane Gel Drops - nawilżające krople żelowe do oczu, 10 ml

Wyrób medyczny w postaci nawilżających i łagodzących kropli do oczu.

Dostępny
37,73

O produkcie: Systane Gel Drops - nawilżające krople żelowe do oczu, 10 ml

100005371

Opis

Systane Gel Drops – nawilżające krople żelowe do oczu mogą być stosowane w ciągu dnia i nocy i zapewniają złagodzenie objawów suchego oka o umiarkowanym lub ciężkim nasileniu.

Właściwości

Wyrób medyczny Systane Gel Drops ma postać łagodzących i nawilżających kropli do oczu. Produkt bazuje na unikalnym związku HP-Guar zapewniającym długotrwałą ochronę przed utratą wody z komórek. Krople opracowano z myślą o potrzebach osób zmagających się z objawami zespołu suchego oka o umiarkowanym i ciężkim nasileniu, które często towarzyszą osobom pracującym przy komputerze i narażonym na kontakt z suchym powietrzem. Preparat Systane Gel Drops dobrze sprawdza się u kobiet i mężczyzn stosujących soczewki kontaktowe. Może być aplikowany przed ich założeniem, a także tuż po zdjęciu.

Po aplikacji składniki zawarte w Systane Gel Drops tworzą elastyczną żelopodobną warstwę ochronną na powierzchni oka. W ten sposób przyczyniają się do utrzymania odpowiedniego nawilżenia i zmniejszają ryzyko uszkodzeń rogówki. Umożliwiają zniwelowanie dyskomfortu pod powiekami i redukują uciążliwe uczucie pieczenia. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej opatentowanej technologii Drop Tainer produkt jest łatwy w użyciu.

Jak działa Systane Gel Drops?

Składniki wyrobu medycznego Systane Gel Drops pomagają łagodzić podrażnienie, zaczerwienienie i zmęczenie oczu.

Jak stosować Systane Gel Drops?

Krople Systane Gel Drops możesz stosować zarówno w dzień, jak i w nocy. Przed użyciem wstrząśnij, po czym zaaplikuj do każdego oka i mrugaj.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Systane Gel Drops?

Nie stosuj produktu Systane Gel Drops po upłynięciu 3 miesięcy od otwarcia i przy nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu.


Skład

Systane Gel Drops są sterylnym roztworem zawierającym glikol polietylenowy 400, glikol propylenowy, guar hydroksypropylowy, sorbitol, aminometylopropanolol, kwas borowy, chlorek potasu, chlorek sodu, edetynian dwusodowy.
Zawiera środek konserwujący: POLYQUAD 0,001%

Jak stosować

Krople mogą być używane stosownie do potrzeby przez cały dzień a także w nocy
Mogą być używane do leczenia suchego oka związanego z używaniem soczewek kontaktowych przez zakroplenie przed założeniem soczewek kontaktowych i po ich zdjęciu.
Wstrząsnąć dokładnie przed użyciem.
Należy wprowadzić krople do oka i mrugać

Przeznaczenie

Terapia suchego oka, pieczenie, podrażnienie, uczucie dyskomfortu.

Ostrzeżenia

Nie stosować po upłynięciu 3 miesięcy od otwarcia produktu.

Dystrybutor

Alcon Polska Sp. z o.o., ul. Marynarska 15, 02-674 Warszawa

Producent

Alcon Hungaria Kft.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.