Tantum Verde, smak miodowo pomarańczowy, 30 pastylek do ssania

Dostępny
18,83

O produkcie: Tantum Verde, smak miodowo pomarańczowy, 30 pastylek do ssania

100005405

Opis

Tantum Verde to lek w postaci pastylek twardych o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Działanie

Lek Tantum Verde smak miodowo-pomarańczowy zawiera substancję czynną benzydaminę, należącą do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
Benzydamina charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym i przeciwbólowym oraz działa miejscowo znieczulająco i odkażająco.

Wskazania

Tantum Verde smak miodowo-pomarańczowy to lek do ssania, który stosuje się do leczenia dolegliwości i objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku Tantum Verde smak miodowo-pomarańczowy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Tantum Verde smak miętowy należy zwrócić się do lekarza lub
farmaceuty.
- Nie zaleca się stosowania leku jeśli u pacjenta występuje uczulenie na kwas acetylosalicylowy (aspirynę) lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).
- Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów, u których występowała astma oskrzelowa, gdyż może on spowodować duszność.
- Jeśli objawy zapalenia w jamie ustnej np. owrzodzenie, nie zaczną ustępować po około 3 dniach stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ u niektórych pacjentów owrzodzenie jamy ustnej może być objawem innego ciężkiego procesu chorobowego.

Stosowanie leku u dzieci

Ze względu na postać farmaceutyczną leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
U dzieci w wieku 6 do 12 lat lek powinien być stosowany pod kontrolą osoby dorosłej.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Nie są znane oddziaływania leku Tantum Verde smak miodowo-pomarańczowy z innymi lekami. Ciąża i karmienie piersią
W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Lekarz zadecyduje o możliwości stosowania leku u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zalecany sposób dawkowania: należy ssać po 1 pastylce 3 razy na dobę. Nie stosować dawki większej niż zalecana. Leczenie ciągłe nie powinno przekraczać 7 dni.
Stosowanie u dzieci i młodzieży
Ze względu na postać farmaceutyczną leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
U dzieci w wieku 6 do 12 lat lek powinien być stosowany pod kontrolą osoby dorosłej.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Rzadko występującymi działaniami niepożądanymi (rzadziej niż u 1 na 1000 osób) są reakcje alergiczne, które mogą być ciężkie.
Należy natychmiast poinformować lekarza, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów:
- nagły obrzęk jamy ustnej lub gardła,
- trudności w oddychaniu,
- wysypka lub świąd, szczególnie jeśli obejmuje całe ciało.
Niezbyt często występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 100 osób): reakcje skórne w wyniku nadwrażliwości na światło.
Rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 1000 osób): pieczenie lub suchość w jamie ustnej. W razie wystąpienia tych objawów, można je zmniejszyć wypijając szklankę wody powoli, małymi łykami.
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): skurcz krtani.
Działania niepożądane o nie znanej częstości (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): reakcje anafilaktyczne (są to uogólnione reakcje alergiczne o natychmiastowym i gwałtownym przebiegu), niedoczulica jamy ustnej (miejscowa utrata wrażliwości błony śluzowej jamy ustnej).

Skład

- Substancją czynną leku Tantum Verde smak miodowo-pomarańczowy jest benzydaminy chlorowodorek. Jedna pastylka twarda zawiera 3 mg benzydaminy chlorowodorku.
- Pozostałe składniki to: izomalt, kwas cytrynowy jednowodny, substancję smakową pomarańczową, substancję smakową miodową, lewomentol, acesulfam potasowy, żółcień chinolinową (E 104), żółcień pomarańczową (E 110).

Dystrybutor

Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 181B | 02-222 Warszawa


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.