Tantum Verde

  (12)

Tantum Verde to gama produktów przeznaczona do zwalczania bólu oraz przyczyn stanów zapalnych gardła. Głównym składnikiem Tantum Verde jest benzydamina – lek przeciwzapalny wynaleziony w latach 60. XX wieku.

Sortuj według

Tantum Verde – preparaty z benzydaminą

Benzydamina jest produkowana do dzisiaj w laboratorium, w którym została odkryta, przez koncern Angelini Pharma we Włoszech. Jest w pełni bezpieczna do stosowania przez osoby dorosłe, jak i dzieci. Warto jednak pamiętać, że Tantum Verde dla dzieci to ten sam produkt, co dla dorosłych (tabletki do ssania i aerozol). Podawanie produktu niemowlętom i młodszym dzieciom, poniżej 6. roku życia, powinno zostać skonsultowane z pediatrą.

Benzamina ma kilka zastosowań i wykazuje szerokie spektrum działania. Przede wszystkim działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, znieczulająco i antyseptycznie. Dzięki temu Tantum Verde tabletki czy Tantum Verde spray jest tak często polecany przez specjalistów oraz lekarzy i jednocześnie cieszy się zaufaniem zadowolonych pacjentów. Preparaty działają znieczulająco, a ból szybko mija, dlatego Tantum Verde może być stosowane doraźnie, w sytuacji, kiedy brakuje Ci czasu na odpowiednie, kompleksowe leczenie.

Tantum Verde dla dzieci i dorosłych

Tantum Verde i zawarta w nim benzydamina działa nie tylko na sam ból, ale przede wszystkim skutecznie usuwa jego przyczynę, czyli stan zapalny. Dzięki szerokiemu działaniu benzydaminy, lek stosowany jest również przy ostrych zapaleniach wirusowych i zakażeniach bakteryjnych. Oczyszcza jamę ustną i zapobiega powrotowi niebezpiecznych wirusów. Dodatkowo zalecany jest także w przypadku pojawienia się dokuczliwych aft czy pleśniawek.

Tantum Verde dla niemowląt nie istnieje, dlatego o stosowaniu tego preparatu u najmłodszych powinien zadecydować lekarz. W takiej sytuacji Tantum Verde może być stosowany jako środek znieczulający, uśmierzający ból i przywracający komfort Twojemu dziecku. Lekarze mogą zalecić go po bolesnych zabiegach stomatologicznych czy w przypadku urazów spowodowanych aparatami ortodontycznymi.

Szerokie zastosowanie leku na ból gardła Tantum Verde z pewnością wyróżnia go na rynku. Podczas gdy inne leki skupiają się przede wszystkim na zlikwidowaniu bólu oraz zwalczeniu stanu zapalnego przy infekcjach wirusowych, Tantum Verde jest pomocne również przy bolesnych dolegliwościach, niekoniecznie spowodowanych przeziębieniem czy przeciążeniem gardła. Czy można stosować Tantum Verde w ciąży? Niestety nie przeprowadzono jak dotąd badań ustalających wpływ leku na rozwój płodu. Kobiety w ciąży przed zastosowaniem preparatów Tantum Verde powinny więc zasięgnąć opinii lekarza.

Tantum Verde Forte – podwójna skuteczność w działaniu

Tantum Verde dostępne jest w kilku formach, które można dostosować do własnych potrzeb i preferencji. Tantum Verde aerozol jest szybkim i wygodnym sposobem aplikowania leku, zwłaszcza jeśli potrzebujesz doraźnego działania. Tantum Verde do płukania najlepiej stosować przy przewlekłych stanach zapalnych, kiedy potrzebna jest ścisła kuracja. Tantum Verde pastylki są z kolei najbardziej praktyczną formą leku, którą można stosować w każdym momencie w ciągu dnia.

Tantum Verde do ssania dostępne jest w czterech wariantach smakowych i można je zażywać już od 6 roku życia. Dla osób borykającymi się z uporczywym bólem lub intensywnym stanem zapalnym zalecany jest Tantum Verde Forte spray na gardło z podwójną dawką benzydaminy. Szybkie działanie i szybkie uśmierzenie bólu jest przecież tym, czego oczekujesz od skutecznego leku na dokuczliwy ból gardła. Preparaty Tentum Verde mają przystępne ceny, dlatego ich stosowanie nie wiąże się z dużymi wydatkami. Spray, pastylki czy płyn sprawdzą się w leczeniu wielu dolegliwości, dlatego warto uzupełnić nimi domową apteczkę. Sprawdź, jakie produkty Tantum Verde oferuje marka w swoim portfolio!