Vagisan intymny krem nawilżający, 25 g

Dostępny
27,18

O produkcie

100038888

Vagisan intymny krem nawilżający 25 g to wyrób medyczny, który nie zawiera hormonów. Wykazuje działanie nawilżające i łagodzi dyskomfort powodowany przez suchość pochwy.

Właściwości

Intymny krem nawilżający Vagisan jest białym, gładkim kremem, opracowanym do stosowania w przypadku dolegliwości związanych z suchością; pochwy.
Nie zawiera hormonów (estrogenów) i dlatego można go stosować również razem z hormonalną terapią zastępczą lub naprzemiennie z zawierającymi hormony (estrogeny) kremami dopochwowymi lub czopkami dopochwowymi.
Dzięki dodatkowi kwasu mlekowego krem ma pH 4,5 - dzięki temu intymny krem nawilżający Vagisan pomaga utrzymać naturalne pH w pochwie.
Dwa działania przyczyniają się do tego, że intymny krem nawilżający Vagisan łagodzi dolegliwości w przypadku suchości pochwy:
- krem zawiera dużo wody, dzięki czemu nawilża pochwę i skórę zewnętrznych okolic intymnych
- pielęgnacyjne lipidy (tłuszcze) sprawiają, że i skóra jest gładka, miękka i elastyczna.
Regularne stosowanie intymnego kremu nawilżającego Vagisan może przyczynić się do zapobiegania podrażnieniom i zapaleniom pochwy i zewnętrznych okolic intymnych.
Krem można stosować w przypadku suchości pochwy przed stosunkiem płciowym. Jeśli planowana jest ciąża, nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania intymnego kremu nawilżającego Vagisan przy suchości pochwy, ponieważ nie ma on negatywnego wpływu na ruchliwość plemników (męskiego nasienia).

Skład

Woda, alkohol benzylowy, alkohol cetearylowy, palmitynian cetylu, kwas mlekowy, oktylodekanol, polisorbat 60, mleczan sodu, stearynian sorbitanu.

Intymny krem nawilżający Vagisan nie zawiera substancji zapachowych.

Jak stosować

Intymny krem nawilżający Vagisan jest przeznaczony do stosowania w pochwie i na skórze zewnętrznych okolic intymnych. Można go stosować za pomocą aplikatora lub bez niego.

Przeznaczenie

Do stosowania w przypadku dolegliwości spowodowanych suchością pochwy i zewnętrznych okolic intymnych (suchość, pieczenie, świąd, niewielkie otarcia i ból podczas stosunku płciowego, np. w przypadku niedoboru estrogenów podczas menopauzy).
Intymny krem nawilżający Vagisan można również stosować w celu ułatwienia stosunku płciowego.

Ostrzeżenia

Nie należy stosować preparatu w przypadku uczulenia / nadwrażliwości na którykolwiek składnik.
Nie stosować w przypadku infekcji pochwy.
- Intymny krem nawilżający Vagisan należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
- Tubę należy przechowywać zamkniętą. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25 °C.
- Krem jest przydatny do użycia przez okres 6 miesięcy od otwarcia.
Krem może być stosowany przed stosunkiem płciowym w celu złagodzenia suchości pochwy. W oparciu o wyniki najnowszych badań, jednoczesne stosowanie kremu nawilżającego Vagisan z prezerwatywami i pessarami (wykonanymi z lateksu, poliuretanu, poliizoprenu) może wpływać niekorzystnie na ich wytrzymałość; zapobiegawczo radzimy nie stosować kremu z prezerwatywami lub pessarami.
W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne

Po naniesieniu kremu możliwe są przemijające i łagodne reakcje miejscowe (takie jak świąd, pieczenie). W rzadkich przypadkach mogą wystąpić silne podrażnienia skóry i reakcje nadwrażliwości, które ewentualnie mogą utrzymywać się przez dłuższy czas.

Waga

25 g netto

Dystrybutor

SiroScan Sp. z o.o.
ul. Poselska 11
03-931

Producent

Dr. Autgust Wolff GmbH & Co. KG Arzneimittel

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.