Chrypex, 30 pastylek do ssania z porostem islandzkim o smaku czarnej porzeczki

Wyrób medyczny w pastylkach do ssania powlekających błonę śluzową gardła.

Dostępny
22,09

Klienci kupili również

O produkcie: Chrypex, 30 pastylek do ssania z porostem islandzkim o smaku czarnej porzeczki

100001251

Opis

Chrypex na chrypkę to wyrób medyczny w postaci pastylek do ssania o smaku czarnej porzeczki.

Właściwości

Wyrób medyczny Chrypex ma postać pastylek do ssania o smaku czarnej porzeczki. Jego formuła bazuje na wodnym wyciągu z porostu islandzkiego Cetraria islandica. Jest to roślina, która powszechnie występuje na terenie północnej Europy i Azji. Wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i antyoksydacyjne W medycynie tradycyjnej Cetraria islandica stosowano przy nieżycie górnych dróg oddechowych oraz jako środek na wzmocnienie odporności po przebytych chorobach.

Porost islandzki zawiera kwasy tłuszczowe (linolowy, oleinowy, linolenowy), karotenoidy i minerały. Jest też bogatym źródłem polisacharydów, które odpowiadają za jego właściwości powlekające i nawilżające. Porost islandzki wspomaga poprawne działanie śluzówki gardła, krtani i strun głosowych. Pomaga przywrócić odpowiednie nawilżenie błony śluzowej i łagodzi podrażnienia. Jednocześnie chroni śluzówkę przed drobnoustrojami.

Jest to możliwe właśnie dzięki specyfice polisacharydów śluzowych, które tworzą warstwę ochronną na podrażnionej błonie śluzowej górnych dróg oddechowych. W ten sposób przyczyniają się do łagodzenia stanów zapalnych gardła i zmniejszenia podrażnienia receptorów kaszlowych. Dodatkowo polisacharydy mają właściwości immunostymulujące. Oznacza to, że mogą sprzyjać szybszemu zwalczeniu infekcji będącej przyczyną chrypki czy podrażnienia gardła.

Porost islandzki ma monografię w farmakopeach, m.in. w Farmakopei Europejskiej V i Farmakopei Polskiej VIII. Zgodnie z zawartymi w nich rekomendacjami preparaty z porostem islandzkim takie jak Chrypex można spożywać przy podrażnionej śluzówce jamy ustnej, gardła i krtani z towarzyszącym suchym kaszlem. Ponadto są zalecane wspomagająco w zapaleniu oskrzeli.

Jak działa Chrypex?

Suplement diety Chrypex zawiera substancje czynne, które powlekają błonę śluzową gardła ochronnym filmem. W ten sposób łagodzą dolegliwości związane z podrażnieniem śluzówki, takie jak chrypka, podrażnienie czy pieczenie.

Kiedy brać Chrypex?

Możesz stosować suplement diety Chrypex, jeśli cierpisz na chrypkę, suchość lub pieczenie błony śluzowej gardła.

Jak długo można stosować Chrypex?

Możesz stosować pastylki Chrypex przez dowolnie długi czas.

Czy stosowanie Chrypex w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma informacji, które przemawiałyby przeciwko stosowaniu suplementu diety w czasie ciąży.


Skład

Wyciąg z porostu islandzkiego - 80 mg w jednej pastylce, sorbitol, maltitol, guma arabska, aspartam, acesulfam K, kwas cytrynowy, koncentrat soku z czarnej porzeczki, olejek eteryczny, olej roślinny, naturalny barwnik E 153, wosk pszczeli.

Jak stosować

1 do 2 pastylek kilka razy dziennie.

Przeznaczenie

Chrypka.

Dystrybutor

Solinea, Elizówka 65, Hala I, 21-003 Ciecierzyn

Producent

Solinea

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.