Collaflexin, 1 ampułkostrzykawka

Wyrób medyczny, substytut płynu maziowego, z kwasem hialuronowym.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

88,37

Klienci kupili również

O produkcie: Collaflexin, 1 ampułkostrzykawka

100009206

Opis

Collaflexin to wyrób medyczny, który zachowuje się jak substytut płynu maziowego stawów objętych osteoartrozą, wywołaną czynnikami mechanicznymi lub degeneracją stawów, powodującą bolesność i zmniejszoną ruchomość stawów.

Właściwości

Collaflexin to wyrób medyczny w postaci sterylnego, izotonicznego i w pełni biodegradowalnego żelu. Preparat opracowano z myślą o wstrzykiwaniu do jamy stawowej osób cierpiących na osteoartozę — popularne schorzenie stawów skutkujące upośledzeniem funkcjonowania aparatu ruchu. Choroba pojawia się przeważnie u osób starszych, powodując obniżenie jakości życia i ból. Objawia się stopniowo rozwijającymi się zmianami zwyrodnieniowymi, które są efektem zaburzeń równowagi pomiędzy degradacją, a regeneracją struktur chrząstki stawowej.

Produkt ma stanowić zamiennik płynu maziowego stawów, dzięki zawartości m.in. soli sodowej kwasu hialuronowego zawieszonej w roztworze soli fizjologicznej. Preparat nie wywiera działania ogólnoustrojowego, lecz wpływa wyłącznie na miejsce aplikacji.

W składzie wyrobu medycznego Collaflexin znajduje się średniołańcuchowy kwas hialuronowy pozyskiwany w procesie fermentacji bakterii Streptococcus equi. Wyróżnia się wysokimi właściwościami wiskoelastycznymi, dzięki czemu pomaga przywracać odpowiednią lepkość płynu maziowego znajdującego się w jamie stawowej.

Opakowanie Collaflexin zawiera 1 strzykawkę z preparatem oraz instrukcję używania.

Jak działa Collaflexin?

Składniki zawarte w Collaflexin wykazują właściwości zbliżone do płynu maziowego stawów objętych osteoartrozą. Pomagają poprawić właściwości płynu maziowego, wpływają ochronnie na stawy, polepszają ich funkcjonowanie oraz przyczyniają się do redukcji bólu.

Kiedy brać Collaflexin?

Preparat Collaflexin zaleca się stosować jako zamiennik płynu maziowego stawów objętych osteoartozą wywołaną czynnikami mechanicznymi lub degeneracją stawów, która wywołuje dyskomfort, ból i zmniejszoną ruchomość stawów. 

Jak długo można stosować Collaflexin?

Początkowo rekomenduje się zastosowanie cyklu 3 zabiegów co tydzień. Następnie zaleca się wdrożenie terapii podtrzymującej zgodnie z zaleceniami lekarza.

Czy stosowanie Collaflexin w ciąży jest bezpieczne?

Produkt nie został przebadany pod kątem bezpiecznego używania przez kobiety w ciąży.


Przeznaczenie

Do wstrzyknięć dostawowych.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku: uczulenia na kwas hialuronowy oraz inne składniki preparatu, infekcji lub choroby skóry blisko miejsca wstrzyknięcia, infekcji obejmującej chorą część, silnego zapalenia chorej części.

Przechowywać w suchym miejscu z dala od bezpośredniego promieniowania słonecznego i mrozu.


Dystrybutor

Oleofarm Sp. z o.o.
ul. Mokronoska 8, 52-407 Wrocław

Producent

Alfakjn Srl
Piazza della Repubblica, 22
27026 Garlasco (PV)
Włochy

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.