Dolgit, plastry rozgrzewające, 10 plastrów

Dostępny
45,97
Maksymalna dozwolona ilość: 1 szt.

O produkcie: Dolgit, plastry rozgrzewające, 10 plastrów

100019150

Opis

Dolgit plastry rozgrzewające - wyrób medyczny stosowany w przypadku napiętych i obolałych partii (szyi, ramion, pleców), w bólach reumatycznych oraz nerwobólach. Dzięki swoim właściwościom rozluźnia głębokie partie mięśni przynosząc im ulgę w bólu.

Właściwości

Dolgit plastry to wyrób medyczny o działaniu rozgrzewającym oraz łagodzącym ból, który stosuje się na obolałe i napięta partie ciała – m.in. plecy, ramiona, szyję. Preparaty z żelazem (zawartym w formie sproszkowanej) tj. Dolgit plastry łagodzą dolegliwości krzyżowo-lędźwiowe, mięśniowe, reumatyczne, stawowe oraz nerwobóle. Po otwarciu opakowania żelazo zaczyna ulegać reakcji utleniania z jednoczesnym uwalnianiem ciepła. Cały proces trwa 12 godzin, a plaster osiąga temperaturę do 50°C.

Jak działają plastry rozgrzewające Dolgit?

Dolgit plastry za pomocą generowanego ciepła, wspomaga działanie odprężające. Optymalna temperatura, jaką osiągają, jest zbawienna dla mięśni. Nie tylko przynosi im ulgę, ale również pomaga usprawnić miejscowy przepływ krwi oraz zmniejsza odczucie bólu. Dolgit plastry można stosować osobno lub w połączeniu z doustnymi lekami przeciwbólowymi, gdyż nie zakłócają swojego działania. Preparat działa miejscowo – jedynie na obszar, gdzie jest przyklejony.

Jak stosować plastry rozgrzewające Dolgit?

Dolgit plastry stosuje się na czystą, odtłuszczoną i suchą skórę. Tuż przed użyciem pojedynczy plaster należy wyjąć z opakowania. Odkleić część zabezpieczającą i umieścić dokładnie tam, gdzie odczuwasz ból. W przypadku osób o niskiej tolerancji na ciepło, preparat należy stosować na bawełnianą bieliznę przylegającą bezpośrednio do ciała. Należy pamiętać, że plaster rozgrzewa się stopniowo, zaś długość stosowania należy dostosować do potrzeb pacjenta – powinien być przylepiony do czasu zapewnienia najlepszego efektu. Plastry są przeznaczone jedynie do użytku zewnętrznego. Stosuje się je jednorazowo.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania plastrów rozgrzewających Dolgit?

Dolgit plastry stosuje się jedynie u dorosłych. Nie zaleca się przyklejania preparatu u dzieci. Przeciwwskazaniem do ich stosowania jest również nadwrażliwość lub alergia na którąkolwiek substancję aktywną lub pomocniczą. W przypadku intensywnego pocenia się, plaster należy niezwłocznie odkleić.


Skład

Sproszkowane żelazo, woda, sól sodowa, węgiel drzewny.

Jak stosować

Plaster należy stosować na czystą, suchą, odtłuszczoną skórę. Dopiero bezpośrednio przed użyciem należy wyjąć plaster z opakowania. Zdjąć taśmę zabezpieczającą powierzchnię klejącą plastra i umieścić plaster w miejscu odczuwania bólu, lub w przypadku osób o niskiej tolerancji (w tym osób starszych) na temperaturę, stosować na bawełnianą bieliznę przylegającą bezpośrednio do ciała. Plaster rozgrzewa się stopniowo, natomiast długość czasu stosowania plastra należy dobrać indywidualnie do zapewnienia najlepszego efektu terapeutycznego. Plaster jest jednorazowy i przeznaczony jedynie do użytku zewnętrznego.

Przeznaczenie

Plaster rozgrzewający stosowany w przypadku napiętych i obolałych partii (szyi, ramion, pleców), w bólach reumatycznych oraz nerwobólach. Dzięki swoim właściwościom rozluźnia głębokie partie mięśni przynosząc im ulgę w bólu.

Ostrzeżenia

Należy pamiętać by nie stosować plastrów w tym samym miejscu przez zbyt długi czas. w razie potrzeby kolejny plaster można zastosować dopiero po upływie 24 godzin.


W przypadku połączenia terapii plastrem z doustnymi lekami przeciwbólowymi należy zachować szczególną uwagę, ponieważ leki zmniejszają odczuwanie bólu. Z tego względu wskazane jest stosowanie plastra wyłącznie na bawełnianą bieliznę. W przypadku wystąpienia intensywnych potów, plaster należy niezwłocznie usunąć.


Możliwe skutki uboczneDystrybutor

N.P.ZDROVIT SP. Z O.O.

Producent

Natur Produkt Zdrovit Sp. z o.o.
ul. Nocznickiego 31
01-918 Warszawa

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.