Espumisan, 40 mg/ml, krople doustne, emulsja, 30 ml

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

22,85

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: Espumisan, 40 mg/ml, krople doustne, emulsja, 30 ml

100002001

Opis

Lek przeciw wzdęciom.

Działanie

Simetikon obniża napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu zawartych w pokarmie i śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie i wchłanianie przez ściany jelit lub wydalenie. Podczas wykonywania badań ultrasonograficznych i radiologicznych: żołądka, jelit, trzustki, pęcherzyka żółciowego i nerek zapobiega nakładaniu się gazów i pieniącej treści pokarmowej na obraz badanych narządów. Simetikon nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalany w postaci niezmienionej.

Wskazania

Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia), również po zabiegach chirurgicznych
Środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej (badania radiologiczne, ultrasonograficzne, gastroskopowe); w badaniach z zastosowaniem podwójnego kontrastu jako substancja dodatkowa podawana razem ze środkiem cieniującym
W zatruciach środkami powierzchniowo czynnymi jako środek zmniejszający pienienie treści przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu i 4-hydroksybenzoesan. Kropli nie stosować u dzieci do ukończenia 1 m.ż. Podczas stosowania preparatu nie należy pić napojów gazowanych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku. Przed użyciem skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie leku u dzieci

Nie należy stosować u niemowląt w 1 miesiącu życia.

Przyjmowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, również w niedawnej przeszłości, oraz takich, które pacjent zamierza przyjmować w przyszłości.

Ciąża

Ciąża i karmienie piersią: Brak ograniczeń do stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z ulotką lub zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkę można odmierzyć za pomocą kroplomierza lub pompki dozującej.

Zalecana dawka to:

Leczenie objawowe w dolegliwościach żoładkowo-jelitowych związanych z nadmiernym eromadzeniem sie gazów takich jak, np.: wzdęcia i niemowlęca kolka jelitowa u niemowląt powyżej 1 miesiąca życia:

Niemowlęta powyżej 1 miesiąca życia: 1 ml - 2 ml (25 - 50 kropli), co odpowiada 40 - 80 mg symetykonu, na dobę w 2 (2 razy na dobę po 13 - 25 kropli) do 4 (4 razy na dobę po 6 -13 kropli) dawkach podzielonych; całkowita dawka dobowa nie większa niż 80 mg; lek Espumisan należy dodać do butelki z mlekiem lub podać na łyżeczce przed lub po karmieniu piersią.
Dzieci od 1 do 6 lat: 1 ml (25 kropli), co odpowiada 40 mg symetykonu, 3 do 5 razy na dobę.Dzieci od 6 do 14 lat: 1 ml (25 kropli) - 2 ml (50 kropli lub 1 dawka z pompki dozującej), co odpowiada 40 - 80 mg symetykonu, 3 do 5 razy na 1 dobę.
Młodzież i dorośli: 2 ml (50 kropli lub 1 dawka z pompki dozującej), co odpowiada 80 mg symetykonu, 3 do 5 razy na dobę.
Espumisan może być podawany także pacjentom w okresie pooperacyjnym.

Espumisan może być przyjmowany w trakcie lub po posiłku, w razie konieczności, również przed snem.

Leczenie należy prowadzić do momentu ustąpienia dolegliwości. W razie konieczności lek Espumisan może być podawany przez dłuższy czas.

W przygotowaniu do badań diagnostycznych jamv brzusznej

Badanie radiologiczne, ultrasonograficzne: 2 ml (50 kropli lub 1 dawka z pompki dozującej) leku Espumisan 3 razy na dobę w dniu poprzedzającym badanie oraz 2 ml (50 kropli lub 1 dawka z pompki dozującej) leku Espumisan rano w dniu badania, na czczo.Jako substancja pomocnicza podawana razem z zawiesiną środka kontrastowego: Do badania obrazowego z podwójnym kontrastem, stosuje się 4 do 8 nil (100 do 200 kropli lub 2 do 4 dawek z pompki dozującej) leku Espumisan na 1 litr płynu kontrastowego.W przygotowywaniu pacjentów do badania endoskopowego górnego odcinka przewodu pokarmowego (gastroskopii): Przed endoskopią, 4-8 ml (co odpowiada 100 do 200 kropli lub 2 do 4 dawek z pompki dozującej). W razie konieczności można w czasie badania wlać dodatkowo kilka ml emulsji przez kanał instrumentalny endoskopu, aby zmniejszyć pienienie treści przewodu pokarmowego.Jako odtrutka w zatruciach detergentami (środkami powierzchniowo czynnymi):
Dawkowanie u dorosłych: w zależności od ciężkości zatrucia, stosuje się 10 do 20 ml (od ok. 1/3 do 2/3 zawartości butelki 30 ml lub 5 do 10 dawek z pompki dozującej) leku Espumisan.
Dawkowanie u dzieci: w zależności od ciężkości zatrucia, stosuje się 2,5 do 10 ml (od 65 kropli do ok. 1/3 zawartości butelki 30 ml lub do 5 dawek z pompki dozującej) leku Espumisan.
Uwaga: Jeśli po połknięciu detergentu lek Espumisan jest stosowany jako środek pierwszej pomocy, należy natychmiast udać się do lekarza.

Przed użyciem wstrząsnąć.

Dawkowanie za pomocą kroplomierza: W celu odmierzenia odpowiedniej liczby kropli, butelkę należy trzymać pionowo, otworem ku dołowi.

Skutki uboczne

Nie odnotowano żadnych działań niepożądanych.

Skład

Substancją czynną leku Espumisan jest symetykon.
1 ml (25 kropli) kropli doustnych, emulsji zawiera 40 mg symetykonu. Jedna dawka z pompki dozującej (2 ml kropli doustnych, emulsji) zawiera 80 mg symetykonu.

Pozostałe składniki leku to: makrogolu stearynian, glicerolu monostearynian 40-55, karbomer, aromat bananowy, acesulfam potasowy, sorbitol płynny (niekrystalizujący), sodu chlorek, sodu cytrynian, sodu wodorotlenek, kwas sorbowy, woda oczyszczona.


Producent

Berlin-Chemie Menarini

Dystrybutor

BerlIN-CHEMIE AG
Glienicker Weg 125
12489 Berlin, Niemcy

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.