Espumisan

  (6)

Espumisan jest sprawdzonym lekiem na wzdęcia i gazy. Stosuje się go w leczeniu objawów dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w układzie pokarmowym. W naszej ofercie dostępny jest Espumisan w kroplach i kapsułkach - zobacz proponowane produkty!

Sortuj według

  Espumisan - pomoc w uciążliwych dolegliwościach

  Substancją czynną leku Espumisan jest symetykon. Substancja zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu zawartych w masach pokarmowych i śluzie oraz powoduje ich pękanie. Uwolnione gazy mogą zostać wchłonięte przez ścianę jelita albo usunięte z układu pokarmowego poprzez ruchy perystaltyczne jelit. Espumisan stosuje się na wzdęcia, gazy, a także w przypadku wzmożonego powstawania gazów w okresie pooperacyjnym. Gdzie można znaleźć ten lek bez recepty? Espumisan w formie kropel czy kapsułek ma w swojej ofercie praktycznie każda apteka.

  Zastosuj Espumisan przed USG i RTG

  Po lek warto sięgnąć również wtedy, gdy przygotowuje się do gastroskopii, badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej. Zaleca się przyjąć Espumisan przed RTG albo USG. Lek znacząco poprawia widoczność narządów jamy brzusznej podczas przeprowadzanych badań. Zapewnia to lepszą jakość obrazu diagnostycznego i ułatwia postawienie prawidłowej diagnozy. Zaletą Espumisanu jest jego przystępna cena. Na przygotowania do zabiegów nie wydaje się zatem zbyt dużo pieniędzy.

  Espumisan w kroplach albo kapsułkach - wybierz odpowiednią formę preparatu

  Jedną z form leku Espumisan są małe, łatwe do połknięcia kapsułki miękkie Espumisan Max. Ich przyjmowanie okazuje się bardzo wygodne i oszczędza czas poświęcony na odmierzanie dawek. Dostępny jest również Espumisan w kroplach. W tej formie łatwiej podać go małym dzieciom. Espumisan stosuje się na kolki niemowlęce powyżej 1 miesiąca życia. Środek szybko rozbija i rozprasza nagromadzone gazy. Zmniejsza uczucie ucisku i pełności w brzuchu.

  Nie ma ograniczeń w zakresie stosowania leku Espumisan w ciąży ani w okresie karmienia piersią. Przed przyjęciem preparatu warto jednak skonsultować się z farmaceutą.