Florfemina Dr.Max, tabletki dopochwowe, 10 tabletek

Marka: DR.MAX

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

29,99

O produkcie

100022274

Kapsułki dopochwowe zawierające izoflawony, bakterie z gatunku Lactobacillus acidophilus i kwas mlekowy.
 

Właściwości

Dzięki specjalnej kompozycji, po rozpuszczeniu w pochwie, tabletki Flor Femina uwalniają w ciągu kilku minut składniki aktywne, które powodują obniżenie wartości pH pomiędzy 4 a 4,5. Kwas mlekowy, bakterie z rodzaju Lactobacillusoraz izoflawony sojowe obniżają pH, przez co powodują zakwaszanie środowiska pochwy, w celu przeciwdziałania rozwojowi i działaniu patogennych mikroorganizmów, poprawiając w ten sposób utrzymanie prawidłowego stanu pochwy oraz elastyczność jej ścian.

Skład

Każda tabletka zawiera: Bakterie z gatunku Lactobacillus acidophilus (500 mln CFU*), kwas mlekowy (15 mg miareczkowany do 60%), standaryzowany 40% wyciąg izoflawonów z soi (Glycine max, nasiona) (18 mg).*CFU = Colony Forming Units, tj. jednostki tworzące kolonie.

Substancje pomocnicze:Mannitol, skrobia, usieciowana karboksymetyloceluloza sodowa, behenian glicerolu, dwutlenek krzemu.

Jak stosować

Tabletkę należy stosować dopochwowo, nie stosować doustnie, nie połykać. Należy konsultować z lekarzem właściwe stosowanie wyrobu medycznego Flor Femina w przypadku ciąży lub karmienia piersią.

Dzienne spożycie

Zalecane jest stosowanie jednej tabletki Flor Femina, najlepiej wieczorem, przed snem, przez 10 kolejnych dni. Stosowanie należy rozpocząć na dziesięć dni przed początkiem cyklu miesiączkowego lub natychmiast po jego zakończeniu. Stosownie do opinii lekarza stosowanie wyrobu można kontynuować przez okres do dwudziestu dni. Możliwe jest stosowanie Flor Femina w powtarzalnych cyklach.

Przeznaczenie

We wszystkich przypadkach chwilowej zmiany flory bakteryjnej pochwy. Można stosować zarówno przy cuchnących upławach, będących skutkiem niespecyficznego zapalenia pochwy, jak i po leczeniu antybiotykami w przypadku specyficznego zapalenia pochwy (drożdżaki z rodzaju Candida, Trichomonas, Mycoplasma itp.) jako uzupełnienie terapii przeciwdrobnoustrojowej, mającej na celu odtworzenie flory bakteryjnej pochwy i przywrócenie w ten sposób fizjologicznych warunków mikrośrodowiska pochwy.

Ostrzeżenia

  • nie należy stosować wyrobu u osób przed okresem pokwitania
  • stosowanie produktu u nastolatków jest możliwe tylko po wcześniejszej konsultacji z ginekologiem
  • nie przekraczać sugerowanej dawki, ponieważ większe ilości mogą spowodować pojawienie się działań niepożądanych
  • nie stosować wyrobu przez okres dłuższy niż 30 dni, w przypadku utrzymywania się niepożądanych objawów skonsultować się z lekarzem 
  • nie stosować wyrobu, jeśli widoczne jest uszkodzenie oryginalnego opakowania lub jeśli wyrób jest zbyt kruchy ponieważ ta cecha może być wynikiem nieprawidłowego przechowywania lub degradacji w trakcie przechowywania
  • obecność lekkiego wykruszenia wynika z naturalnych cech wyrobu
  • nie stosować w przypadku nietolerancji wyrobu
  • nie stosować w przypadku znanej nadwrażliwości na składniki wyrobu
  • każda tabletka jest pakowana pojedynczo i powinna zostać wyjęta dopiero bezpośrednio przed zastosowaniem

Możliwe skutki uboczne

Składniki Flor Femina są bezpieczne i dobrze tolerowane, co wykazały przeprowadzone specyficzne badania. Przy dawkach niezbędnych do uzyskania działania fizjologicznego nigdy nie odnotowano wystąpienia działań niepożądanych. Nie wykazano drażniącego działania na błonę śluzową pochwy, jednak w przypadku nieoczekiwanej reakcji nadwrażliwości na wyrób medyczny należy skonsultować się z lekarzem i przerwać stosowanie Flor Femina. Pojawienie się łagodnego swędzenia w pierwszych dniach stosowania wyrobu powinno szybko ustąpić. Jeśli objawy będą się utrzymywać, należy skonsultować się z lekarzem.

Dystrybutor

Dr.Max Sp. z o.o.,
ul. Krzemieniecka 60 a,
54-613 Wrocław

Producent

Via Ariosto 50/60 20090 Trezzano sul Naviglio (MI) ITALY

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.