Gengigel żel na dziąsła ząbkowanie, 20ml

27,04
Tymczasowo niedostępne
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100018032

Gengigel® Ząbkowanie to przeznaczony do stosowania w jamie ustnej żel uśmierzający ból związany z ząbkowaniem u niemowląt i małych dzieci.

Dystrybutor

PHARMAPOINT S.A,.
ul.Zbaszyńska 3,
91-342 Łódź

Ostrzeżenia

Przechowywać w temp. pokojowej 5°C - 40 °C . Chronić przed bezpośrednimi źródłami ciepła. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Producent

RICERFARMA,
Via Egadi,
7-20144 Milano

Przeznaczenie

Stosowany przy zapaleniu dziąseł typowe dla okresu niemowlęcego spowodowanego ząbkowaniem lub urazami. Badania kliniczne wykazują, że poszczególne składniki preparatu zmniejszają ból i opuchliznę oraz wspomagają proces gojenia.

Skład

Składniki:
Składnik podstawowy: hialuronian sodu
Pozostałe składniki: woda, PEG 400, ksylitol, polialkohol winylowy, guma celulozowa, uwodorniony olej rycynowy PEG 40, PVP, kopolimer PVM/MA, VP/kopolimer eikozanowy, laurynian gliceryny, polikarbofil, sacharynian sodu, jednozasadowy fosforan sodu, alfosceran choliny, fosforan trisodowy dodekahydrat, mleczan sodu, sól disodowa EDTA, kwas mlekowy, wodorotlenek sodu.

Jak stosować

Po dokładnym umyciu rąk rozprowadź niewielką ilość żelu palcem i delikatnie wmasuj ją w dziąsło do momentu, kiedy żel całkowicie pokryje zmienione chorobowo miejsce. Żel najlepiej stosuj po posiłkach i przed snem na oczyszczone dziąsło.

Waga

Pojemność netto: 20ml.

Właściwości

Produkt składa się z innowacyjnej mukoadhezyjnej matrycy polimerowej, która tworzy na zębach i dziąsłach swego rodzaju elastyczną tarczę ochronną – trwałą powłokę izolującą od bodźców bólowych. Żel na ząbkowanie Gengigel® Ząbkowanie zawiera kwas hialuronowy i przychodzi z pomocą w stanach zapalnych dziąseł, wspomagając proces gojenia się powstałych urazów i aft, a poszczególne składniki preparatu redukują opuchliznę. Gengigel® Ząbkowanie przynosi znaczną ulgę w trudnym okresie ząbkowania i można go stosować nawet 6 razy dziennie. Mimo wysokiej skuteczności, produkt nie zawiera żadnych szkodliwych substancji – jest wolny od cukru, sztucznych aromatów, alkoholu, glutenu, laktozy, parabenów, a także SLS lub GMO. W przeciwieństwie do innych preparatów tego typu, Gengigel® Ząbkowanie nie zawiera również lidokainy. Naturalny skład pozwala na bezpieczne stosowanie w zależności od potrzeb. Innowacyjna technologia, której skuteczność jest potwierdzona badaniami klinicznymi.

Dzienne spożycie

Zalecane dzienne spożycie: 3-6 razy dziennie lub częściej, w zależności od potrzeb.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.