Delicol na kolkę niemowlęcą, krople doustne, 15ml

Bezpieczne krople dla niemowlaka uśmierzające ból i dziecięcą kolkę.

Dostępny
28,59

Klienci kupili również

Suplement diety dla dzieci zawiera zestaw 10 witamin, smak pomarańczowy.

O produkcie: Delicol na kolkę niemowlęcą, krople doustne, 15ml

100001451

Opis

Delicol na kolkę niemowlęcą krople doustne 15ml to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego przeznaczona dla niemowląt do postępowania dietetycznego w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych spowodowanych nietolerancją laktozy w pożywieniu. Delicol dostarcza enzymu, który pomaga układowi pokarmowemu dziecka w trawieniu cukru mlecznego. Dzięki temu eliminuje przyczynę kolki.


Właściwości

Delicol to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kropli. Delicol jest przeznaczony dla niemowląt do postępowania dietetycznego w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych spowodowanych nietolerancją laktozy w pożywieniu. Delicol dostarcza enzymu, który pomaga układowi pokarmowemu dziecka w trawieniu cukru mlecznego. Dzięki temu eliminuje przyczynę kolki. Stosując Delicol, możesz ustalić, czy to nietolerancja laktozy jest przyczyną kolki u Twojego dziecka. Ponieważ Delicol zawiera enzym laktazy, umożliwia trawienie laktozy dostarczanej z pokarmem niemowlakowi.

Jak działa Delicol?

Jeżeli dziecko zmaga się z niewystarczającym trawieniem laktozy, w jego układzie pokarmowym dochodzi do fermentacji i produkcji kwasu mlekowego oraz gazów. W ten sposób maluch doświadcza bolesnych wzdęć i kolek. Delicol dostarcza niedojrzałemu układu pokarmowemu dziecka enzym usprawniający trawienie cukru mlecznego: laktozy. W ten może nie tylko łagodzić objawy kolki, ale również całkowicie eliminować jej przyczynę.

Jaki skład ma Delicol?

Kluczowy składnik kropli Delicol stanowi enzym laktazy, który jest pozyskiwany z naturalnego źródła – wyciągu grzyba Aspergillus oryzae. Stanowi on zarówno stabilne, jak i biologicznie aktywne źródło laktazy, dzięki czemu zapewnia stabilność pH kwasu żołądkowego dziecka. Oprócz niego w składzie preparatu znajdują się również maltoza, woda, sacharoza, maltodekstryna, laktaza i chlorek sodu.

Delicol – kiedy zaczyna działać?

Efekt stosowania preparatu Delicol to niedopuszczanie do wystąpienia kolki. Z tego powodu Delicol należy podawać dziecku bezpośrednio przed posiłkiem lub do karmienia. Pełen efekt stosowania żywności specjalnego przeznaczenia medycznego możesz ocenić po upływie 24 godzin od pierwszego podania kropli niemowlęciu. Jeżeli po tym czasie kolka ustąpiła całkowicie lub jej objawy uległy istotnemu zmniejszeniu, możesz podawać stałą dawkę preparatu do każdego karmienia. Jeśli dziecko nadal ma kolkę, stopniowo zwiększaj liczbę kropli. W przypadku braku efektów skontaktuj się z lekarzem.

Delicol – jak wygląda dawkowanie?

Zarówno podczas karmienia piersią, jak i przy karmieniu maluszka z butelki liczbę kropli na posiłek należy dostosować do wieku dziecka. Delicol można stosować już u noworodków. W przypadku karmienia piersią dziecka do 2. tygodnia życia należy podawać 7-8 kropli. W wieku od 3. do 4. tygodni 8-9 kropli.  W przypadku dzieci w wieku 1. do 2. miesiąca jest to 9-11 kropli. Maluchy od 2. do 3. miesiąca powinny zażywać już 11-14 kropli, a dzieci od 3. do 4. miesiąca 12-15 kropli. Niemowlętom powyżej 4. miesiąca należy podawać 14-17 kropli Delicol. Jeżeli niemowlę odczuwa wyjątkowo duży dyskomfort, można stopniowo zwiększać liczbę kropli do maksymalnie 17 na każdy posiłek. U dzieci karmionych butelką krople można dodawać do przygotowywanego mleka. Wówczas liczba kropli na posiłek odpowiada ilości mleka:

  • 60 ml – 6-7 kropli,
  • 90 ml – 6-10 kropli,
  • 120 ml – 7-14 kropli,
  • 150 ml – 10-17 kropli,
  • 180 ml – 11-20 kropli,
  • powyżej 180 ml – 15-25 kropli.

Ważne! Delicol zawiera enzym laktazę, który ulega zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury. Należy dodawać Delicol do pokarmu o temperaturze pokojowej. Delicol może być stosowany w okresie 3 – 4 miesięcy życia dziecka. Po upływie tego czasu należy stopniowo odstawiać preparat.

Delicol – jak podawać przy karmieniu piersią?

W celu eliminacji przyczyny kolki niemowlęcej preparat należy podawać dziecku do każdego karmienia, także piersią. Producent zaleca odmierzanie odpowiedniej liczby kropli preparatu na łyżeczkę, a następnie podawanie jej dziecku do spożycia bezpośrednio przed karmieniem piersią.


Tabela

Wartość odżywcza 100 g
Wartość energetyczna 1344,7 kJ / 320,7 kcal

Tłuszcz, w tym:

kwasy tł. nasycone

<0,1 g

<0,1 g

Węglowodany, w tym:

cury

78,3 g

55,1 g

Białko 1,97 g
Sól 0,07 g
Laktaza 1,57 g

Skład

Maltoza, woda, sacharoza, maltodekstryna, laktaza, chlorek sodu.

Enzym laktaza naturalnego pochodzenia, z wyciągu grzyba Aspergillus oryzat.


Jak stosować

Stosować pod nadzorem lekarza.

Ilość kropli produktu dodawana do posiłku powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb organizmu. Z tego powodu zaleca się, aby początkowo stosować minimalną ilość kropli określoną w tabeli, a w przypadku braku skuteczności stopniowo zwiększać porcję maksymalnie do górnej wartości z podanych przedziałów. Wstrząsnąć przed użyciem.

Karmienie piersią: Stosując się do zaleceń podanych w tabeli odmierz odpowiednią ilość kropli na łyżeczkę. Podaj dziecku do bezpośredniego spożycia. Kontynuuj karmienie piersią.

Wiek dziecka Ilość kropli na posiłek
od 0 do 2 tygodni 7-8 kropli
od 3 do 4 tygodni 8-9 kropli
od 1 do 2 miesięcy 9-11 kropli
od 2 do 3 miesięcy 11-14 kropli
od 3 do 4 miesięcy 12-15 kropli
> 4 miesiące 14-17 kropli

Mleko modyfikowane: Mleko modyfikowane przygotować zgodnie z zaleceniami producenta. Dodaj krople Delicol zgodnie z tabelą dozowania do mleka o temperaturze właściwej do podania. Nie przechowywać niespożytego mleka.

Ilość mleka Ilość kropli na posiłek
60 ml 6-7 kropli
90 ml 6-10 kropli
120 ml 7-14 kropli
150 ml 10-17 kropli
180 ml 11-20 kropli
>180 ml 15-25 kropli

W trakcie przygotowywania mleka należy zawsze postępować zgodnie ze sposobem użycia. Nie dodawać kropli Delicol do mleka, które jest bardzo ciepłe albo bardzo zimne. Delicol zawiera enzym laktazę, który ulega zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury. Zaleca się, by krople dodawać do pokarmu w temperaturze pokojowej.


Dzienne spożyciePrzeznaczenie

Delicol stanowi żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kropli i jest przeznaczony do postępowania dietetycznego w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych spowodowanych nietolerancją laktozy w pożywieniu u niemowląt.

Delicol może być stosowany w okresie 3 – 4 miesięcy życia. Po upływie tego czasu należy stopniowo odstawiać preparat.

Delicol może być używany zarówno podczas karmienia piersią, jak również podczas karmienia mlekiem modyfikowanym.


Ostrzeżenia

Produkt jest niekompletnym środkiem spożywczym. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Produktu nie należy stosować pozajelitowe. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów u dziecka, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Przechowywać w suchym miejscu, w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C
Nie narażać na działanie promieni słonecznych i ciepła.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Po otwarciu opakowania preparat powinien być zużyty w ciągu 3 tygodni.

Waga

15 ml netto


Dystrybutor

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
ul. Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice


Producent

Bayer


Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.