Mugga Extra Strong 50% DEET, spray na komary i kleszcze, 75 ml

Marka: MUGGA

Spray, który odstrasza komary, kleszcze, muchy, a także inne owady.

Dostępny
26,67

Klienci kupili również

O produkcie: Mugga Extra Strong 50% DEET, spray na komary i kleszcze, 75 ml

100009460

Opis

Repelent Mugga DEET 50% spray to skuteczny środek odstraszający komary i kleszcze.

Właściwości

Preparat posiada przyjemny eukaliptusowy zapach oraz wysoki czas działania, nie jest tłusty i łatwo się aplikuje.
Mugga idealnie sprawdza się zarówno w klimacie tropikalnym oraz europejskim i jest przeznaczona przede wszystkim dla chcących uchronić się przed insektami m.in.

 • Osób wyjeżdżających do stref zagrożenia chorobami tropikalnymi m.in. malarią, zika, żółtą febrą, dengą i innymi groźnymi chorobami stref tropikalnych.
 • Wędkarzy, myśliwych i leśników
 • Ogrodników i rolników
 • Żołnierzy i innych służb mundurowych
 • Osób lubiących czynny wypoczynek na łonie natury i chcących zabezpieczyć się przed komarami, meszkami czy kleszczami roznoszącymi boreliozę, kleszczowe zapalanie mózgu i inne choroby odkleszczowe. 
 • Osób pracujących w warunkach zalesionych.
 • Survivalowów i paintballowców
 • Młodzieży uczestniczącej w obozach i koloniach

Mugga Extra Strong wyróżnia się wysoką skutecznością. Zawiera aktywny składnik DEET w stężeniu 50%. Związek chemiczny odstrasza komary i kleszcze oraz blokuje ich receptory. W efekcie stajemy się niewidoczni dla insektów. Repelent zmniejsza ryzyko ukąszeń, których konsekwencją może być m.in.:borelioza, odkleszczowe zapalenie mózgu, czy innyme choroby,  przenoszone przez owady. Im wyższe stężenie substancji, tym lepsza ochrona.

DEET odkryto w czasie II Wojny Światowej i stosowano na potrzeby amerykańskiej armii. Obecnie środek jest jednym z lepiej przebadanych repelentów. Przy normalnym stosowaniu nie stanowi zagrożenia dla życia. Został uznany za bezpieczny przez Komisję Europejską oraz Agencję Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych (EPA). Przy jego stosowaniu trzeba pamiętać o zachowaniu środków ostrożności. Szczegółowe wytyczne znajdują się na instrukcjach zamieszczonych przez producenta Mugga 50%. Do najważniejszych zasad należą:

 • Nie stosować w zamkniętych pomieszczeniach,
 • Nie rozpylać w pobliżu oczu i ust,
 • Nie rozpylać bezpośrednio na twarz, okolice oczu i twarzy,
 • Nie używać u dzieci w wieku poniżej 18 lat (dla młodzieży i dzieci poleca się środki o niższym stężeniu DEET).

Mugga Extra Strong wyróżnia się wysoką jakością. Artykuły poddaje się testom laboratoryjnym i terenowym. Marka współpracuje z Instytutem Medycyny Tropikalnej w Antwerpii (ITMA) oraz Instytutem Zdrowia Publicznego (TPH). Na podkreślenie zasługuje fakt, że wszystkie preparaty marki Mugga spełniają normy dyrektywy UE 528/2012 w sprawie produktów biobójczych.

W składzie Mugga Extra Strong znajduje się także frakcja olejków roślinnych. Kompozycja odznacza się pięknym zapachem, który odstrasza insekty. Naturalne dodatki nie tylko chronią przed komarami i kleszczami, ale również działają przeciwzapalnie. Ich aromat długo utrzymuje się na skórze. Tym samym spray Mugga 50% stanowi kompleksowe zabezpieczenie przed ukąszeniem owadów.

Jak działa Mugga Strong Spray DEET na komary?

Spray Mugga zawiera związek chemiczny DEET w wysokim stężeniu. Substancja zakłóca pracę receptorów owadów, przez co insekty nie są w stanie nas wykryć. Na formułę preparatu składa się ponadto frakcja olejków eterycznych odstraszających komary i kleszcze swoim zapachem.

Czy Mugga Extra Strong 50% na komary jest skuteczny?


Mugga 50% zawiera najwyższe stężenie DEET spośród wszystkich środków dystrybuowanych przez producenta. 1 aplikacja zapewnia ochronę na 8-9 godz. w klimacie umiarkowanym oraz 6-8 godz. w klimacie tropikalnym. Należy pamiętać o zachowaniu środków ostrożności i stosować się do zaleceń producenta.

Jak stosować Mugga Extra Strong 50% na komary?

Mugga 50 aplikuje się na odsłoniętą skórę ciała. Repelentu nie używa się w miejscach podrażnień lub uszkodzeń na skórze. Substancji w tak wysokim stężeniu nie stosuje się na twarz. Po zastosowaniu repelentu należy umyć ręce.


Skład INCI

N,N-dietylo-3-metyolbenza-mide- 500g/L ( 50% DEET), Etanol 377,77 g/L, Benzoesan denatonium 0,01g/L, Frakcja olejków roślinnych

Przeznaczenie

Insekty, na które działa Mugga Deet Spray 50%:
Komary tropikalne (np. anopheles, aedes, haemagogus, sabethes, culex) - przenoszą malarię, żółtą febrę, dengę, filariozę, japońskie zapalenie mózgu
Kleszcze – powodują kleszczowe zapalenie mózgu i boreliozę
Moskity (np. phlebotomus) – przenoszą leiszmaniozę
Muchy tse-tse – powodują afrykańską śpiączkę
Meszki – mogą przenosić filariozę i onchoerkozę
Pluskwiaki – nosiciele choroby Chagas
Wszy, pchły – przenoszące dur plamisty i dżumę

Pojemność

75 ml

Uwagi

Dla dorosłych od 18 roku życia.

Producent

Mugga

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.