Opis
Właściwości
Preparat posiada przyjemny eukaliptusowy zapach oraz wysoki czas działania, nie jest tłusty i łatwo się aplikuje.
Mugga idealnie sprawdza się zarówno w klimacie tropikalnym oraz europejskim i jest przeznaczona przede wszystkim dla chcących uchronić się przed insektami m.in.
- Osób wyjeżdżających do stref zagrożenia chorobami tropikalnymi m.in. malarią, zika, żółtą febrą, dengą i innymi groźnymi chorobami stref tropikalnych.
- Wędkarzy, myśliwych i leśników
- Ogrodników i rolników
- Żołnierzy i innych służb mundurowych
- Osób lubiących czynny wypoczynek na łonie natury i chcących zabezpieczyć się przed komarami, meszkami czy kleszczami roznoszącymi boreliozę, kleszczowe zapalanie mózgu i inne choroby odkleszczowe.
- Osób pracujących w warunkach zalesionych.
- Survivalowów i paintballowców
- Młodzieży uczestniczącej w obozach i koloniach
Mugga Extra Strong wyróżnia się wysoką skutecznością. Zawiera aktywny składnik DEET w stężeniu 50%. Związek chemiczny odstrasza komary i kleszcze oraz blokuje ich receptory. W efekcie stajemy się niewidoczni dla insektów. Repelent zmniejsza ryzyko ukąszeń, których konsekwencją może być m.in.:borelioza, odkleszczowe zapalenie mózgu, czy innyme choroby, przenoszone przez owady. Im wyższe stężenie substancji, tym lepsza ochrona.
DEET odkryto w czasie II Wojny Światowej i stosowano na potrzeby amerykańskiej armii. Obecnie środek jest jednym z lepiej przebadanych repelentów. Przy normalnym stosowaniu nie stanowi zagrożenia dla życia. Został uznany za bezpieczny przez Komisję Europejską oraz Agencję Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych (EPA). Przy jego stosowaniu trzeba pamiętać o zachowaniu środków ostrożności. Szczegółowe wytyczne znajdują się na instrukcjach zamieszczonych przez producenta Mugga 50%. Do najważniejszych zasad należą:
- Nie stosować w zamkniętych pomieszczeniach,
- Nie rozpylać w pobliżu oczu i ust,
- Nie rozpylać bezpośrednio na twarz, okolice oczu i twarzy,
- Nie używać u dzieci w wieku poniżej 18 lat (dla młodzieży i dzieci poleca się środki o niższym stężeniu DEET).
Mugga Extra Strong wyróżnia się wysoką jakością. Artykuły poddaje się testom laboratoryjnym i terenowym. Marka współpracuje z Instytutem Medycyny Tropikalnej w Antwerpii (ITMA) oraz Instytutem Zdrowia Publicznego (TPH). Na podkreślenie zasługuje fakt, że wszystkie preparaty marki Mugga spełniają normy dyrektywy UE 528/2012 w sprawie produktów biobójczych.
W składzie Mugga Extra Strong znajduje się także frakcja olejków roślinnych. Kompozycja odznacza się pięknym zapachem, który odstrasza insekty. Naturalne dodatki nie tylko chronią przed komarami i kleszczami, ale również działają przeciwzapalnie. Ich aromat długo utrzymuje się na skórze. Tym samym spray Mugga 50% stanowi kompleksowe zabezpieczenie przed ukąszeniem owadów.
Jak działa Mugga Strong Spray DEET na komary?
Spray Mugga zawiera związek chemiczny DEET w wysokim stężeniu. Substancja zakłóca pracę receptorów owadów, przez co insekty nie są w stanie nas wykryć. Na formułę preparatu składa się ponadto frakcja olejków eterycznych odstraszających komary i kleszcze swoim zapachem.
Czy Mugga Extra Strong 50% na komary jest skuteczny?
Mugga 50% zawiera najwyższe stężenie DEET spośród wszystkich środków dystrybuowanych przez producenta. 1 aplikacja zapewnia ochronę na 8-9 godz. w klimacie umiarkowanym oraz 6-8 godz. w klimacie tropikalnym. Należy pamiętać o zachowaniu środków ostrożności i stosować się do zaleceń producenta.
Jak stosować Mugga Extra Strong 50% na komary?
Mugga 50 aplikuje się na odsłoniętą skórę ciała. Repelentu nie używa się w miejscach podrażnień lub uszkodzeń na skórze. Substancji w tak wysokim stężeniu nie stosuje się na twarz. Po zastosowaniu repelentu należy umyć ręce.
Skład INCI
Przeznaczenie
Komary tropikalne (np. anopheles, aedes, haemagogus, sabethes, culex) - przenoszą malarię, żółtą febrę, dengę, filariozę, japońskie zapalenie mózgu
Kleszcze – powodują kleszczowe zapalenie mózgu i boreliozę
Moskity (np. phlebotomus) – przenoszą leiszmaniozę
Muchy tse-tse – powodują afrykańską śpiączkę
Meszki – mogą przenosić filariozę i onchoerkozę
Pluskwiaki – nosiciele choroby Chagas
Wszy, pchły – przenoszące dur plamisty i dżumę