Nurofen dla dzieci Junior Pomarańczowy ( Ibuprofenum 40 mg/ml, zawiesina doustna ), 100 ml

Marka: NUROFEN
20,92
Wyprzedane
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100003863

Przeciwzapalna zawiesina o smaku pomarańczowym.

Ciąża

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku. Podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży nie wolno przyjmować leku, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.
Ibuprofen może w niewielkich ilościach przenikać do mleka karmiących matek. Nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, tak więc w zasadzie nie ma konieczności odstawiania niemowląt od piersi.

Dawkowanie

- Wstrząsnąć mocno butelką przed użyciem.
- Użyć końca łyżeczki odpowiedniego dla wymaganej dawki.
- Wylać lek na łyżeczkę.
- Po użyciu zakręcić butelkę. Umyć łyżeczkę w ciepłej wodzie i pozostawić do wyschnięcia.
Uwaga: nie wolno przekraczać zalecanej dawki.
Zazwyczaj stosowana dawka w przypadku bólu lub gorączki, to
6 do 9 lat (20 do 30 kg) / 5 ml / 3 razy
9 do 12 lat (30 do 40 kg) / 7,5 ml / 3 razy
Podanie doustne. Zawiera łyżkę miarową.

Dystrybutor

Reckitt Benckiser ( Poland ) S.A.
Ul. Okunin 1
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Skutki uboczne

Często: zgaga, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia, biegunka, zaparcia
Niezbyt często: zapalenie żołądka, jelita grubego i nasilenie choroby Crohna, bóle głowy, zawarty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie, zaburzenia widzenia, wrzody żołądka, owrzodzenia jamy ustnej lub / i podrażnienia ust, reakcje nadwrażliwości z wysypką i świądem, ataki astmy
Rzadko: szumy uszne
Bardzo rzadko: zapalenie przełyku lub trzustki, niedrożność jelit, ciężkie reakcje skórne (zaczerwienienia, pęcherze), zmniejszone oddawanie moczu, problemy z wytwarzaniem krwinek, reakcje psychotyczne i depresja, obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał serca, zaburzenia czynności wątroby lub zapalenie wątroby

Działanie

Działanie leku polega na zmianie odpowiedzi organizmu na ból, stan zapalny i podwyższoną temperaturę ciała.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek ze składników leku. Przed użyciem zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Producent

Reckitt Benckiser

Przeciwwskazania

Nie stosować:
- Jeśli pacjent ma uczulenie na leki z grupy NPLZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne) lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
- Jeśli kiedykolwiek wystąpiła duszność, astma, katar lub pokrzywka po stosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków przeciwbólowych.
- Jeśli kiedykolwiek wystąpiło krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego związana ze wcześniejszym zastosowaniem NLPZ.
- Jeśli obecnie występuje lub występowało owrzodzenie żołądka lub / i dwunastnicy.
- Jeśli występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca.
- Jeśli występuje krwawienie w mózgu lub inne czynne krwawienie.
- Jeśli występują zaburzenia krzepnięcia krwi.
- W III trymestrze ciąży.
- w przypadku skazy krwotocznej.

Skład

Substancją czynną leku jest: ibuprofen. Każdy 1 ml zawiesiny doustnej zawiera 40 mg ibuprofenu.
Ponadto lek zawiera: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sodu chlorek , sól sodową sacharyny, polisorbat 80, domifenu bromek, syrop malitolowy, glicerynę, gumę ksantanową, esencję pomarańczową (zawierająca skrobię pszeniczną) i wodę oczyszczoną.
Lek zawiera w swoim składzie skrobię pszeniczną - lek odpowiedni dla osób z chorobą trzewną (celiakia).

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.
Leku Nurofen dla dzieci Forte nie wolno stosować z następującymi lekami:
- lekami przeciwbólowymi, kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi
lekami przeciwzapalnymi,
- lekami przeciwnadciśnieniowymi (np. moczopędnymi),
- lekami przeciwzakrzepowymi,
- zydowudyną,
- litem i metotreksatem,
- kortykosteroidami.

Stosowanie leku u dzieci

Lek przeznaczony dla dzieci od 6 do 12 lat

Wskazania

Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego). Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: ból głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych), bóle w przebiegu ząbkowania, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.Do krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego oraz gorączki.