Olimp Supervision, suplement diety, 30 tabletek

Suplement diety w formie tabletek zawiera luteinę, zeaksantynę, wit. A i E.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

24,64

O produkcie: Olimp Supervision, suplement diety, 30 tabletek

100011379

Opis

Olimp Supervision to suplement diety w formie tabletek powlekanych, zawierający wysokiej jakości ekstrakt świetlika lekarskiego (Euphrasia officinalis L.), naturalną luteinę i zeaksantynę z aksamitki wyniosłej (Tagetes erecta L.) oraz witaminy A i E.

Właściwości

Suplement diety Olimp Supervision przeznaczony jest do stosowania wewnętrznego przez osoby dorosłe. W skład preparatu wchodzą m.in. witamina A i E, a także luteina i ekstrakty ze świetlika lekarskiego i zeaksantyna z aksamitki wyniosłej. Składniki preparatu wspierają prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku. Olimp Supervision rekomendowany jest osobom, które chcą dostarczyć organizmowi jego składników.

Właściwości świetlika lekarskiego sprawiają, że surowiec jest częstym składnikiem produktów zarówno do stosowania wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Jest on stosowany w fitoterapii i medycynie od wielu lat. Świetlik lekarski znalazł zastosowanie przede wszystkim w homeopatii w przypadku wsparcia leczenia zapalenia spojówek, ropnego zapalenia gałki ocznej, zespołu suchego oka, jego przesuszenia i przekrwieniaa także tzw. jęczmieni.

Jak działa Olimp Supervision?

W skład suplementu diety wchodzą:

  • ekstrakt ze świetlika lekarskiego (Euphrasia officinalis L.) – wspomaga zachowanie prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku,
  • luteina – to naturalny karotenoid, przyczynia się do neutralizacji wolnych rodników, a także chroni przed promieniowaniem słonecznym,
  • zeaksantyna z aksamitki wyniosłej (Tagetes erecta L.) – wspomaga działanie luteiny,
  • witamina A – pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia, odgrywa rolę w procesie specjalizacji komórek, a także wspiera zachowanie zdrowej skóry,
  • witamina E – pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Suplement diety Olimp Supervision rekomendowany jest osobom dorosłym, które dbają o wzrok i narażone są na nadmierną ekspozycję na promieniowanie niebieskie np. podczas codziennej pracy przy ekranie komputera. Składniki preparatu nie tylko łagodzą dyskomfort związany z objawami przesuszenia, zaczerwienienia i łzawienia, ale także zmniejszają nadwrażliwość na światło.

Jak stosować Olimp Supervision?

Preparat przeznaczony jest do stosowania wewnętrznego. Rekomendowana dzienna porcja wynosi 1 tabletkę. Nie rozgryzać i popić dużą ilością wody. Najlepiej spożywać w trakcie lub tuż po posiłku.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Olimp Supervision?

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu Olimp Supervision jest nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.

Z czym nie łączyć Olimp Supervision?

Brakuje informacji na temat interakcji składników preparatu z innymi suplementami diety, substancjami aktywnymi i innymi wyrobami medycznymi.

Czy Olimp Supervision ma skutki uboczne?

Preparat stosowany zgodnie z rekomendacjami producenta nie powoduje niepożądanych skutków ubocznych.


Tabela

Informacja żywieniowa 1 tabletka
Ekstrakt świetlika lekarskiego (Euphrasia officinalis L.) 150 mg
Luteina (z aksamitki wyniosłej (Tagetes erecta L.)) 25 mg
Zeaksantyna (z aksamitki wyniosłej (Tagetes erecta L.)) 2 mg
Witamina A 400 µg (50%*)
Witamina E 12 mg (100%*)

*RWS – referencyjne wartości spożycia.

Skład

Składniki: substancja wypełniająca – celuloza; ekstrakt świetlika lekarskiego (Euphrasia officinalis L.), substancje wiążące – fosforany wapnia, talk; octan DL-alfa tokoferylu – wit. E, ekstrakt z aksamitki wyniosłej (Tagetes erecta L.), w tym 80% luteina, 8% zeaksantyna, substancje glazurujące – alkohol poliwinylowy (PVA), glikol polietylenowy, talk, monooleinian polioksyetylenosorbitolu (polisorbat 80); substancja wypełniająca – sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana; substancje przeciwzbrylające – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu; palmitynian retinylu – wit. A, barwniki - dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza.

Jak stosować

Doustni. Spożywać w trakcie posiłku lub po posiłku.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 tabletka

Przeznaczenie

Preparat przeznaczony dla osób dorosłych dbających o wzrok, narażonych na światło niebieskie, pracujących przy komputerze, narażonych na ekspozycję intensywnego światła słonecznego, odczuwających zmęczenie wzroku i dyskomfort powodowany łzawieniem, zaczerwienieniem oczu oraz nadwrażliwością na światło, również dla osób w średnim i starszym wieku dbających o utrzymanie wzroku w dobrej kondycji.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Przechowywać w suchych pomieszczeniach, w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętych opakowaniach, chronić od wilgoci. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

WagaProducent

OLIMP LABORATORIES Sp. z o. o.
Pustynia 84F
39-200 Dębica

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.