Pantherin Ecto, żel do nosa nawilżająco-łagodzący, 15 ml

Łagodząco-nawilżający żel do nosa, regeneruje i chroni błony śluzowe.

Dostępny
18,98

O produkcie: Pantherin Ecto, żel do nosa nawilżająco-łagodzący, 15 ml

100014760

Opis

Pantherin Ecto to nawilżająco – łagodzący żel do nosa, dodatkowo wspomaga regenerację błony śluzowej nosa, a także chroni ją przed niekorzystnymi czynnikami środowiska.

Właściwości

Pantherin Ecto to preparat ze składnikami, które pomagają zmniejszyć ryzyko wystąpienia infekcji bakteryjnych i wirusowych jamy nosowej. Produkt może być stosowany po zabiegach chirurgicznych, przy suchości, podrażnieniach i stanach zapalnych oraz u osób, które borykają się z przewlekłym zanikowym nieżytem błon śluzowych nosa. Preparat zawiera składniki odpowiadające za ochronę śluzówki górnych dróg oddechowych przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi, jak zapylenie i zanieczyszczenie powietrza. Wskazaniem do stosowania wyrobu jest też zapalenie błony śluzowej nosa.

  • Ektoina – pomaga złagodzić stany zapalne i ustabilizować błony komórkowe.
  • Ektoina i D-panthenol – pomagają złagodzić podrażnienia.
  • D-panthenol i gliceryna – wspierają regenerację błony śluzowej. Wpływają na stopień nawilżenia tkanek.
  • Woda oczyszczona – wspiera oczyszczanie nosa. Pomaga zmniejszyć obrzęk śluzówki.
  • Gliceryna – jest stosowana w celu zachowania odpowiedniego nawilżenia błon śluzowych. Wpływa na ograniczenie odparowywania wody.

Preparat Pantherin Ecto nie powoduje uczucia lepkości na błonach śluzowych nosa. Składniki zawarte w produkcie pomagają stworzyć warstwę ochronną Ectoin hydro Complex, która wspiera ochronę tkanek przed wysychaniem. Wyrób może być stosowany przez osoby dorosłe i dzieci.

Jak stosować Pantherin Ecto?

Preparat Pantherin Ecto powinien być aplikowany do każdego otworu nosowego dowolną liczbę razy w ciągu dnia, po jednej porcji. Producent zleca stosowanie wyrobu około 3-4 razy dziennie.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Pantherin Ecto?

Preparatu nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników.  Osoby po zabiegach chirurgicznych powinny skonsultować chęć użycia produktu z lekarzem.

Z czym nie łączyć Pantherin Ecto?

Nie stwierdzono interakcji preparatu Pantherin Ecto z innymi produktami.

Czy Pantherin Ecto ma skutki uboczne?

Preparat Pantherin Ecto może być stosowany przez kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią.


Skład

Woda oczyszczona, D-pantenol, Pseudoalteromonas exopolysaccharides, ektoina, gliceryna, glikol propylenowy, karboksymetyloceluloza, chlorek benzalkoniowy

Jak stosować

3-4 razy dziennie po 1 dawce do każdego otworu nosowego.

Przeznaczenie

Wspomaganie regeneracji błony śluzowej nosa po zabiegach chirurgicznych, nawilżanie błony śluzowej nosa, łagodzenie podrażnień i stanów zapalnych. Przewlekły zanikowy nieżyt błon śluzowych nosa. Ochrona błony śluzowej nosa przed niekorzystnymi czynnikami środowiska.

Ostrzeżenia

Po operacjach i zabiegach chirurgicznych, przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem. Unikać kontaktu z oczami, nie połykać.

Waga

Objętość netto 15 ml.

Dystrybutor

SOLINEA SP. Z O.O.

Producent

Solinea Sp. z o. o. Sp. K.,
Elizówka 65, Hala I,
21-003 Ciecierzyn, Polska

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.