Mediderm, emulsja pod prysznic, 250 g

Emulsja myjąca pod prysznic do skóry atopowej, z łuszczycą i egzemą.

Dostępny
14,47

O produkcie: Mediderm, emulsja pod prysznic, 250 g

100003445

Opis

Mediderm emulsja pod prysznic 250 g to wyrób medyczny będący nawilżającą, nie pieniącą się emulsją myjącą stworzoną specjalnie do pielęgnacji chorobowo zmienionych skóry w przebiegu łuszczycy, egzemy i atopowego zapalenia skóry.


Właściwości

Wyrób medyczny Mediderm emulsja pod prysznic powstał z uwzględnieniem potrzeb zmienionej chorobowo skóry. Ten niepieniący się i intensywnie nawilżający preparat sprawdzi się w czasie pielęgnacji skóry kobiet i mężczyzn cierpiących na AZS, egzemę czy łuszczycę. W składzie produktu znajdują się wyselekcjonowane i całkowicie bezpieczne składniki.

Receptura wyrobu medycznego Mediderm emulsja pod prysznic bazuje na mirystynianie izopropylu (Isopropyl myristate), który zalicza się do emolientów. Wykazuje właściwości nawilżające, natłuszczające i uelastyczniające. Wspomaga przywracanie i zachowanie pierwotnych funkcji skóry i bariery naskórkowej. Formuła preparatu zawiera również olej parafinowy (Paraffinum liquidum). Substancja ta jest powszechnie wykorzystywana w kosmetykach do pielęgnacji problematycznej skóry ze względu na jej zdolność do tworzenia okluzyjnej warstwy zapobiegającej przeznaskórkowej utracie wody. Skład wzbogacono o nawilżającą glicerynę (Glycerin), która występuje naturalnie w płaszczu hydrolipidowym skóry oraz o ochronny olej lanolinowy (Lanolin oil). Ich zadaniem jest utrzymywanie naskórka w dobrej kondycji i zabezpieczanie go przed podrażnieniami.

Składniki zawarte w wyrobie medycznym Mediderm emulsja pod prysznic:

  • delikatnie i efektywnie oczyszczają skórę;
  • nie uszkadzają fizjologicznego płaszcza hydrolipidowego skóry;
  • pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia;
  • zmniejszają ryzyko utraty wilgoci i łuszczenia się naskórka;
  • przygotowują skórę do dalszej pielęgnacji.

Formuła preparatu Mediderm emulsja pod prysznic jest wolna od SLS, parabenów, środków zapachowych i barwników. Co więcej, produkt ma bardzo lekką i przyjemną konsystencję. Łatwo się zmywa i nie pozostawia plam na skórze.

Na co pomaga krem Mediderm emulsja pod prysznic?

Formuła emulsji pod prysznic Mediderm została opracowana z myślą o potrzebach skóry dotkniętej dermatozami takimi jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca czy egzema.

Czy Mediderm emulsja pod prysznic jest dobry?

Składniki zawarte w produkcie Mediderm emulsja pod prysznic doskonale sprawdzają się podczas pielęgnacji skóry ze zmianami wywołanymi przez AZS, łuszczycę czy egzemę. Preparat jest odpowiedni dla dzieci od 1. miesiąca życia i osób dorosłych.

Czy Mediderm emulsja pod prysznic to steryd?

Produkt Mediderm emulsja pod prysznic nie zawiera sterydów.

Czy Mediderm emulsja pod prysznic jest bezpieczny?

Produkt Mediderm emulsja pod prysznic uzyskał pozytywną ocenę kliniczną bezpieczeństwa i skuteczności*.

*https://farmina.pl/product/mediderm-krem-500g/


Skład

Aqua Purificata, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Polysorbate 20, Sorbitan Laurate, Lanolin Oil, Cetomacrogol 1000, Phenoxyethanol, Carbomer, Triethanolamine.


Jak stosować

Nałożyć na skórę i delikatnie rozprowadzić po jej powierzchni. Po umyciu opłukać ciało wodą i delikatnie osuszyć ręcznikiem unikając pocierania. Preparat pozostawia na skórze delikatną warstwę ochronną.

Regularna pielęgnacja pomaga stabilizować rozwój komórek naskórka i wydłużać okres remisji zmian. Najlepsze efekty można uzyskać stosując kompleksowo inne produkty z serii.


Przeznaczenie

Emulsja pod prysznic przeznaczona jest dla osób chorych na łuszczycę, egzemę i atopowe zapalenie skóry.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Preparat może pozostawić śliską powłokę na powierzchni wanny lub brodzika.

Przechowywać w temperaturze do 25°C.


Waga

250 g netto


Dystrybutor

Farmina sp. z o.o.
ul. Lipska 44,
30-721 Kraków


Producent

Farmina sp. z o.o.
ul. Lipska 44,
30-721 Kraków


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.