Leki na katar alergiczny

  (44)

Sortuj według


Katar sienny

Katar sienny


Co na katar alergiczny i nieżyt nosa?

Katar bywa uciążliwą dolegliwością, której czasem bardzo trudno się pozbyć. Niezależnie od tego czy ma on podłoże alergiczne, czy przeziębieniowe jest tym objawem, którego eliminacja wymaga najwięcej czasu. Katar sienny występujący przy alergii potrafi stać się sporym problemem i przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu. Najczęściej występuje on w okresie, kiedy trawy i drzewa wydzielają najwięcej alergenów poprzez intensywne pylenie.

Katar sienny może być także spowodowany uczuleniem na roztocza znajdujące się w kurzu, sierść zwierząt, a także przez inne rodzaje alergii, które nieraz są bardzo trudne do zidentyfikowania. Szacuje się, że na przewlekły lub sezonowy nieżyt nosa choruje 25% społeczeństwa. Najprostszym sposobem na pozbycie się kataru jest wyeliminowanie alergenu, który go wywołuje. Niestety nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza jeśli uczulenie spowodowane jest pyłkami roślin, czy alergenami znajdującymi się w sierści ulubionego zwierzaka domowego.

Dlatego z pomocą przychodzą leki na katar alergiczny, które co prawda nie leczą przyczyny alergii, ale z pewnością są preparatem pomocnym w walce z jej objawami. Co na katar alergiczny sprawdza się najlepiej?Leki na katar alergiczny – krople, spray i aereozol

W aptece znajdziesz wiele preparatów dedykowanych alergikom oraz osobom borykającym się z męczącym katarem. Alergia, zatkany nos, czy przewlekły nieżyt nosa wymaga stosowania preparatów udrażniających kanaliki nosowe oraz zalegający w nosie śluz. Z racji tego, że w większości przypadków katar powodowany jest alergią, w aptece znajdziesz sporą ilość preparatów przeznaczonych właśnie dla alergików. Najpopularniejsze z nich są krople do nosa na alergię. Bez recepty dostaniesz je w aptece, ponieważ zazwyczaj stosowanie ich nie wymaga konsultacji z lekarzem.

Krople do nosa dla alergików są łatwe i praktyczne w aplikowaniu i stosunkowo szybko przynoszą ulgę w oddychaniu. Dostępne są również krople do nosa na alergię dla dzieci, które można stosować zarówno w przypadku alergii, jak i w przypadku zatkanego nosa spowodowanego przeziębieniem, czy infekcją wirusową. Innym popularnym preparatem jest spray do nosa na alergię i na udrożnienie dróg oddechowych, a także aerozol do nosa. Jest to równie wygodna forma aplikacji.

Niektóre preparaty tego typu można także stosować w celu zadbania o regularną higienę nosa, nie tylko w przypadku alergii. Należy jednak zapytać farmaceutę lub sprawdzić na ulotce, w jaki sposób stosować dany lek i jakie są przeciwwskazania w jego używaniu.Jak działają preparaty na katar alergiczny?

Spray i krople na katar alergiczny mają za zadanie przede wszystkim udrożnić kanaliki nosowe oraz przeczyścić je z zalegającego śluzu i alergenów. W konsekwencji łatwiej Ci się oddycha, a pozbycie się alergenów zmniejsza objawy kataru siennego. Preparaty te także nawilżają śluzówkę oraz łagodzą podrażnienia powstałe wewnątrz nosa. Zmniejszają także obrzęk i ułatwiają odpływ wydzieliny z zatok. Dzięki temu pozbywasz się uczucia zatkanego nosa i górnych dróg oddechowych.

Leki na katar alergiczny zazwyczaj zwężają naczynia krwionośne, zapobiegając przekrwieniu błony nosowej i tworzeniu się ran oraz małych strupów wewnątrz nosa. Część z nich posiada intensywny mentolowy zapach, który działa udrażniająco i odświeżająco na drogi oddechowe. Należy jednak pamiętać, że każdy z tych preparatów działa doraźnie na objawy, a nie na przyczyny alergii. Istotne jest również poznanie przyczyny nieżytu nosa. Jeśli nie jest on spowodowany zdiagnozowaną alergią, a jego występowanie nie jest tymczasowe, należy skonsultować się z lekarzem celem wykonania odpowiednich badań, a następnie dopasowania leków do rodzaju dolegliwości.

Marki powiązane z kategorią: Katar sienny