Paracetamol Aflofarm, 500 mg, lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, 20 tabletek

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

2,82

O produkcie

100007512

Preparat stosowany jako lek przeciwgorączkowy (np. w przebiegu chorób infekcyjnych, grypy) i przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (m.in. w bólach głowy także migreny, zębów, nerwobóle, bólach reumatoidalnych, bolesne miesiączkowanie).

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Wskazania

Leczenie bólu o małym i umiarkowanym nasileniu tj. bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe, bóle miesiączkowe, bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych i chirurgicznych oraz gorączki np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu; ciężka niewydolność wątroby lub nerek; WZW; choroba alkoholowa, dzieci poniżej 6 lat.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania i wystąpienia działań toksycznych paracetamolu, nie należy stosować leku Paracetamol Aflofarm jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.
Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Paracetamol Aflofarm należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą:
- jeśli pacjent ma zaburzenia czynności nerek i (lub) wątroby;
- jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy, ponieważ istnieje ryzyko uczulenia na paracetamol;
- jeśli pacjent ma niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub dehydrogenazy reduktazy methemoglobinowej (rzadko występujące dziedziczne choroby).
Przed wykonaniem badań laboratoryjnych pacjent powinien powiedzieć lekarzowi, że przyjmuje lek Paracetamol Aflofarm, gdyż może on fałszować wyniki niektórych badań (np. oznaczenie stężenia glukozy lub kwasu moczowego we krwi).
Bez porozumienia z lekarzem leku nie należy stosować dłużej niż:
- 10 dni w przypadku dolegliwości bólowych;
- 3 dni w przypadku utrzymującej się gorączki;
- 2 dni w przypadku objawów przeziębienia.
W trakcie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu (patrz punkt: Paracetamol Aflofarm z alkoholem).

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Kobiety w ciąży lub karmiące piersią mogą stosować ten lek wyłącznie wtedy, gdy w opinii lekarza jest to konieczne.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, czy farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Bez porozumienia z lekarzem nie należy stosować leku Paracetamolu Aflofarm dłużej niż 10 dni w przypadku dolegliwości bólowych, 3 dni w przypadku utrzymującej się gorączki, 2 dni w przypadku objawów przeziębienia.
Tabletki należy przyjmować doustnie, popijając wodą.
Zalecana dawka
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
jednorazowo od 1 do 2 tabletek (od 500 mg do 1000 mg paracetamolu).
W razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4 do 6 godzin, nie częściej niż 4 razy na dobę.
Zwykle stosuje się 1 tabletkę (500 mg paracetamolu) 4 razy na dobę, co 4 do 6 godzin.
Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę (4 g paracetamolu).
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat:
jednorazowo pół tabletki (250 mg paracetamolu).
Dawkę można powtarzać co 4 do 6 godzin, nie częściej niż 4 razy na dobę.
Nie należy przyjmować więcej niż 4 tabletki na dobę.
Tabletkę można podzielić na połowy.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza, jeśli wystąpi:
- reakcja uczuleniowa, jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączone z obrzękiem warg, języka, gardła lub twarzy, utrudniającym oddychanie;
- obrzęk naczynioworuchowy (nagły obrzęk twarzy, kończyn lub stawów bez świądu i bólu);
- trudności w oddychaniu, świszczący oddech (napad astmy oskrzelowej);
- zaburzenia czynności wątroby, żółtaczka (żółte zabarwienie skóry i białkówki oka).
Rzadko (występują u 1 do 10 osób na 10 000):
- świąd;
- rumień (czerwono-sine plamy na skórze, niekiedy z pęcherzami);
- pokrzywka (jasnoróżowe, swędzące bąble na skórze);
- wysypka (swędzące, czerwone grudki na skórze);
- duszność;
- pocenie się;
- obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, aż do objawów wstrząsu (stan kliniczny spowodowany niedotlenieniem ważnych dla życia narządów);
- nudności, wymioty;
- zaburzenia czynności wątroby, żółtaczka (żółte zabarwienie skóry i białkówki oka).
Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 osoby na 10 000):
- małopłytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi – większe ryzyko krwawienia i powstawania siniaków);
- agranulocytoza, granulocytopenia (zmniejszenie liczby granulocytów – jednego z rodzaju białych krwinek, powodujące większą podatność na zakażenia);
- methemoglobinemia (krew traci zdolność przenoszenia tlenu do komórek organizmu, co prowadzi do zasinienia skóry i łatwego męczenia się);
- kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek.

Skład

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: skrobia żelowana, powidon, krospowidon, kwas stearynowy.

Producent

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.