Paracetamol Laboratoria Polfa Łódź 500 mg, 20 tabletek

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

3,59
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100004326

Paracetamol Polfa - Łódź jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Działanie

Działanie to wynika głównie ze zdolności paracetamolu do hamowania syntezy prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym. Paracetamol Polfa - Łódź nie działa przeciwzapalnie, nie uszkadza błony śluzowej żołądka, nie hamuje krzepnięcia ani agregacji płytek krwi, nie wywołuje innych działań niepożądanych typowych dla niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Wskazania

bóle różnego pochodzenia, między innymi: bóle głowy (także migreny), stawowe, mięśniowe, miesiączkowe oraz występujące po urazach i zabiegach chirurgicznych oraz stomatologicznych.
gorączka, np. w stanach grypopodobnych i przeziębieniach.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Paracetamol
jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
w ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby,
w przypadku choroby alkoholowej.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zachować szczególną ostrożność:
u osób z upośledzoną czynnością nerek,
u osób z zaburzoną czynnością wątroby (np. w wyniku przewlekłego nadużywania alkoholu).

Ciąża

Przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, dorośli i młodzież powyżej 12 lat: doustnie 1 lub 2 tabletki co 4 godziny, do 4 razy na dobę.
Maksymalna dawka dobowa:
przy stosowaniu krótkotrwałym (do 3 dni)- 8 tabletek w dawkach podzielonych
przy stosowaniu długotrwałym (do 10 dni)- 5 tabletek w dawkach podzielonych
Odstęp między kolejnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 osób):
zmniejszenie liczby płytek krwi (małopłytkowość), leukocytów (leukopenia, agranulocytoza), powiększenie wątroby.
Działania niepożądane występujące rzadko (u mniej niż 1 na 1000 osób):
pokrzywka, rumień, zapalenie skóry.
Działania niepożądane występujące niezbyt często (u mniej niż 1 na 100 osób):
wymioty, biegunka.

Skład

Każda tabletka zawiera:
Substancję czynną: paracetamol 500 mg
oraz substancje pomocnicze: sorbitol, skrobię ziemniaczaną, powidon, magnezu stearynian.

Producent

Bio-Profil Polska Sp. z o.o.

Dystrybutor

SENSILAB Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Spółka komandytowo-akcyjna, ul. gen. Mariana Langiewicza 58, 95-050 Konstantynów Łódź

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.