Otrivin Regeneracja, 1mg + 50mg/ml, 10 ml

Marka: OTRIVIN

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

18,68

O produkcie

100016014

Lek Otrivin Regeneracja ma postać aerozolu do nosa.

Wskazania

Lek Otrivin Regeneracja jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i młodzieży w wieku od 12lat: w celu zmniejszenia obrzęku błony śluzowej nosa w zapaleniu błony śluzowej nosa, a także jako leczenie wspomagające gojenie ran skóry i błony śluzowej, w łagodzeniu naczynioruchowego zapalenia błony śluzowej nosa i leczeniu utrudnionego oddychania przez nos po przebytej operacji nosa, w celu zmniejszenia obrzęku błony śluzowej nosa w zapaleniu błony śluzowej nosa związanym z ostrym zapaleniem zatok przynosowych (zapalenie błony śluzowej nosa i zatok).

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Otrivin Regeneracja: jeśli pacjent ma uczulenie na ksylometazoliny chlorowodorek lub deksopantenol, lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, jeśli u pacjenta występuje suche zapalenie błony śluzowej nosa, w tym także z powstawaniem strupów (suche lub zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa), jeśli pacjent miał zabieg chirurgiczny wykonywany przez nos, np. usunięcie przysadki lub jakikolwiek inny zabieg chirurgiczny z odsłonięciem opon mózgowych, jeżeli u pacjenta występuje podwyższone ciśnienie w oku, a zwłaszcza jaskra wąskiego kąta, u niemowląt i dzieci w wieku poniżej 12lat.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Otrivin Regeneracja należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą: jeśli pacjent jest leczony inhibitorami monoaminooksydazy (inhibitorami IMAO) lub otrzymywał te leki w okresie ostatnich dwóch tygodni, a także jeśli otrzymywał inne leki, które mogą powodować zwiększenie ciśnienia tętniczego, jeśli pacjent ma ciężką chorobę układu sercowo-naczyniowego (np. choroba wieńcowa) lub wysokie ciśnienie tętnicze krwi (nadciśnienie tętnicze), jeśli pacjent ma guz nadnerczy (guz chromochłonny), jeśli pacjent ma zaburzenia metaboliczne, takie jak nadczynność tarczycy lub cukrzyca, jeśli pacjent ma chorobę metaboliczną(porfiria), jeśli pacjent ma rozrost gruczołu krokowego (powiększenie prostaty).
W celu uniknięcia szerzenia się zakażenia jedno opakowanie leku powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta, a końcówkę należy opłukać po użyciu. W bardzo rzadkich przypadkach ksylometazolina może powodować bezsenność. W takim przypadku, należy starać się unikać stosowania leku późnym wieczorem lub w nocy.

Stosowanie leku u dzieci

Należy unikać długotrwałego stosowania leku (dłużej niż przez dziesięć kolejnych dni) oraz jego stosowania w dawkach większychniż zalecane, zwłaszcza u dzieci, ponieważ może to spowodować przekrwienie błony śluzowej nosa i w konsekwencji zwężenie dróg oddechowych. Kontynuowanie stosowania lekumoże prowadzić do wtórnego polekowego obrzęku i zaniku błony śluzowej nosa. Stężenie substancji czynnych w leku Otrivin Regeneracja dobrano z przeznaczeniem dostosowania u osób dorosłych i młodzieży w wieku od 12lat, w związku z czym leku nie należy stosować u niemowląt ani u dzieci w wieku do 12lat. Dla dzieci w wieku od 1 roku życia do 11 lat dostępne są odpowiednie leki w postaci aerozolu do nosa, zawierające mniejszą dawkę substancji czynnej zmniejszającej obrzęk błony śluzowej nosa –ksylometazoliny chlorowodorku.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Stosowanie leku Otrivin Regeneracja jednocześnie z lekami poprawiającymi nastrój(inhibitorami monoaminooksydazy bądź trój-i czteropierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi), jak też innymi lekami zwiększającymi ciśnienie tętnicze, może powodować wzrost ciśnienia krwi będący wynikiem działania tych substancji na układ sercowo-naczyniowy.

Ciąża

Ciąża
Brak wystarczających danych dotyczących stosowania ksylometazoliny chlorowodorku i deksopantenolu u kobiet w ciąży, dlatego leku Otrivin Regeneracja nie należy stosować u kobiet w ciąży.
Karmienie piersią
Nie wiadomo czy ksylometazolina ideksopantenol przenikają do mleka ludzkiego, dlatego leku Otrivin Regeneracja nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.

Dawkowanie

U osób dorosłych i młodzieży, o ile lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować jedną dawkę aerozolu Otrivin Regeneracja do każdego otworu nosowego, maksymalnie 3razy na dobę, stosownie do potrzeb. Dawkowanie zależy od indywidualnej wrażliwości oraz od odpowiedzi klinicznej. Nie należy stosować więcej niż 3 razy na dobę do każdego otworu nosowego.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Niezbyt częste działania niepożądane (występujące u nie więcej niż 1 na 100osób): reakcje alergiczne (wysypka, świąd, obrzęk skóry i błon śluzowych)
Rzadkie działania niepożądane (występują u nie więcej niż 1 na 1000osób): kołatanie serca, przyspieszone bicie serca (tachykardia), podwyższone ciśnienie krwi (nadciśnienie tętnicze)
Bardzo rzadkie działania niepożądane (występują u nie więcej niż 1 na 10000 osób): pobudzenie, bezsenność, zmęczenie (senność, uspokojenie), bóle głowy, omamy (szczególnie u dzieci), nieregularne bicie serca (zaburzenia rytmu serca), zwiększony obrzęk błony śluzowej w wyniku osłabienia działania leku, krwawienie z nosa, skurcze (szczególnie u dzieci).
Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): pieczenie lub suchość błony śluzowej nosa, kichanie.

Skład

składniki: Substancjami czynnymi leku są ksylometazoliny chlorowodorek i deksopantenol. Jedna dawka 0,1ml roztworu aerozolu zawiera 0,1mg ksylometazoliny chlorowodorku i 5,0mg deksopantenolu. Pozostałe składniki leku to: benzalkoniowy chlorek(roztwór), potasu diwodorofosforan, disodu fosforan dwunastowodny, woda oczyszczona.

Producent

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.