Pelafen Kid MD Przeziębienie, syrop, 100 ml

Dostępny
21,60

O produkcie

100032459

Wyrób medyczny Pelafen® Kid MD PRZEZIĘBIENIE dla dzieci powyżej 1. roku życia stosuje się w pierwszych objawach przeziębienia. Wyrób tworzy ochronną barierę na błonie śluzowej gardła, chroni przed wnikaniem wirusów i bakterii, ułatwia oczyszczanie dróg oddechowych.

Właściwości

W skład wyrobu wchodzi opatentowana formuła MUCOBIONE™, która zawiera substancje obniżające napięcie powierzchniowe i zmieniające właściwości fizyczne zalegającego śluzu, co powoduje jego łatwiejsze odklejanie od błon śluzowych.
Dzięki temu następuje zwiększenie ruchomości rzęsek i usunięcie zalegającej wydzieliny z dróg oddechowych.

Dodatkowo w wyniku działania opatentowanej formuły MUCOBIONE™ oraz pozostałych składników wyrobu dochodzi do wzmacniania ochronnej, naturalnej funkcji bariery śluzówkowej i obrony przed wniknięciem drobnoustrojów: wirusów i bakterii (ale także alergenów, pyłów), czyli do ochrony przed rozwojem infekcji. Jednocześnie ochronna warstwa na błonie śluzowej jamy ustnej i gardła daje uczucie nawilżenia i ulgi, w przypadku podrażnień, bólu i stanów zapalnych gardła.

Skład

Opatentowana formuła MUCOBIONE™ (wyciąg z korzenia pelargonii afrykańskiej, białko z owsa), wyciąg z plechy porostu islandzkiego, wyciąg z kwiatostanu lipy, maltitol, kwas cytrynowy, aromat malinowy, sorbinian potasu, guma arabska, woda.

Jak stosować

- DZIECI POWYŻEJ 1 ROKU ŻYCIA DO 3 LAT: 2 x dziennie po 2,5 ml syropu
- DZIECI W WIEKU POWYŻEJ 3 LAT DO 6 LAT: 3 x dziennie po 2,5 ml syropu
- DZIECI W WIEKU POWYŻEJ 6 LAT DO 12 LAT: 2–3 razy dziennie po 5 ml syropu
- MŁODZIEŻ POWYŻEJ 12 LAT I DOROŚLI: 3–4 razy dziennie po 5 ml syropu

Przeznaczenie

Wyrób medyczny Pelafen® Kid MD Przeziębienie stosuje się w pierwszych objawach przeziębienia:
- podrażnienie i ból gardła,
- chrypka,
- kaszel
w celu ich łagodzenia oraz hamowania dalszego rozwoju infekcji.

Ostrzeżenia

Wyrób zawiera białka owsa, w tym gluten. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy natychmiast zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. 

Wyrób medyczny Pelafen® Kid MD Przeziębienie może być stosowany podczas ciąży i karmienia piersią po konsultacji z lekarzem.   

Waga

Objętość netto 100 ml.

Producent

Phytopharm Klęka SA,
Klęka 1,
63-040 Nowe Miasto nad Wartą 

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.