Tussicalin 7,5 mg/5 ml Dr.Max, syrop, 200 ml

Marka: DR.MAX

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

12,71
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100010065

Tussicalin zawiera substancję czynną – butamiratu cytrynian, który należy do grupy leków przeciwkaszlowych.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie należy przyjmować tego leku w czasie pierwszych trzech miesięcy ciąży.
Od czwartego miesiąca ciąży lek Tussicalin można stosować jedynie na zalecenie lekarza.
Jeśli pacjentka karmi piersią, lek Tussicalin może być stosowany jedynie po konsultacji z lekarzem.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zazwyczaj stosowana dawka, to:
Dzieci w wieku od 3 do 6 lat: 5 ml syropu trzy razy na dobę.
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 10 ml syropu trzy razy na dobę.
Młodzież w wieku powyżej 12 lat: 15 ml syropu trzy razy na dobę.
Dorośli: 15 ml syropu cztery razy na dobę.
Do poprawnego odmierzenia dawki należy użyć dołączonej miarki. Miarkę do dawkowania syropu należy umyć i wysuszyć po każdorazowym użyciu.
Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią w ciągu 5 dni (3 dni u dzieci w wieku poniżej 12 lat), należy skonsultować się z lekarzem.
Jeśli w trakcie leczenia wystąpi gorączka lub inne objawy, należy skonsultować się z lekarzem.
Nie należy stosować leku Tussicalin dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.
W przypadku przewlekłego kaszlu, lek można stosować dopiero po zaleceniach lekarza, który określi odpowiednią dawkę i czas trwania leczenia.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Następujące objawy mogą wystąpić w rzadkich przypadkach (częściej niż u 1 na 10 000, ale rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów stosujących lek):
- senność,
- nudności,
- biegunka,
- pokrzywka.

Działanie

Tussicalin zawiera substancję czynną – butamiratu cytrynian, który należy do grupy leków przeciwkaszlowych.

Producent

Wytwórca:

Balkanpharma Troyan AD
Krayrechna Str. 1
5600 Troyan
Bułgaria

Podmiot odpowiedzialny:

Dr.Max Pharma s.r.o.
Na Florenci 2116/15
110 00 Praga
Republika Czeska

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Tussicalin jeśli pacjent ma uczulenie na butamiratu cytrynian lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku

Skład

Substancją czynną leku Tussicalin jest butamiratu cytrynian. Jeden ml syropu zawiera 1,5 mg butamiratu cytrynianu.
Pozostałe składniki to: sorbitol (E 420), glicerol, sukraloza (E 955), sodu benzoesan (E 211), kwas cytrynowy jednowodny, aromat karmelowy (zawierający również glikol propylenowy (E 1520)), aromat gorzkiej czekolady F 2428 (zawierający również glikol propylenowy (E 1520)), woda oczyszczona.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych obecnie lub ostatnio lekach, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Należy unikać jednoczesnego podawania tego leku z tak zwanymi lekami „wykrztuśnymi” (ułatwiającymi odkrztuszanie śluzu), ponieważ może to prowadzić do zalegania wydzieliny w drogach oddechowych.

Stosowanie leku u dzieci

Leku Tussicalin nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Wskazania

Tussicalin w postaci syropu stosowany jest w objawowym leczeniu suchego, drażniącego kaszlu różnego pochodzenia.
Lek ten można stosować bez konsultacji z lekarzem tylko w krótkotrwałym leczeniu ostrego kaszlu, np. ostrej infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych, tchawicy i oskrzeli. Lek ten może być stosowany w leczeniu przewlekłego kaszlu tylko na zalecenie lekarza.

drmaxBrand

3477

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.