Paracetamol Hasco, 10 czopków, 125 mg

Dostępny
3,64

O produkcie

100004322

Paracetamol Hasco to lek w postaci czopków o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Działanie

Paracetamol Hasco jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godz. Działanie przeciwgorączkowe trwa 6-8 godz.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Paracetamol HASCO, jeśli występuje nadwrażliwość na paracetamol, ciężka niewydolność wąroby lub wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność nerek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Bez zalecenia lekarza nie stosować:
przeciwbólowo dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci,
w przypadku bólu gardła dłużej niż 2 dni,
w przypadku nawracającej lub wysokiej gorączki dłużej niż 3 dni.
W czasie stosowania paracetamolu nie należy pić napojów alkoholowych, nie stosować leku u osób uzależnionych od alkoholu.
U pacjentów z astmą, uczulonych na kwas salicylowy może wystąpić uczulenie na paracetamol.
Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.
Równoczesne stosowanie paracetamolu i leków zwiększających metabolizm wątrobowy, takich jak niektóre leki nasenne lub przeciwpadaczkowe czy też ryfampicyna, a także równoczesne picie alkoholu, może prowadzić do uszkodzenia wątroby.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dawkowanie

Czopki Paracetamol Hasco stosuje się doodbytniczo. U dorosłych stosuje się dawkę 500 mg jednorazowo. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla osób dorosłych w przypadku leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a długotrwałego 2,6 g. U dzieci dawkę ustala się wg masy ciała (przeciętna jednorazowa dawka wynosi 10-15mg/kg masy ciała) lub według poniższej tabeli wiekowej:
3 miesiące - 1rok - 80 mg
2-3 lata - 125 mg
4-6 lat - 125 mg do 250 mg
7-8 lat - 250 mg
9-10 lat 250 mg do 500 mg
11-12 lat - 500 mg.
Pojedynczą dawkę można podawać 4 razy na dobę nie częściej niż co 4 godziny.

Stosowanie leku u dzieci poniżej 2 lat powinno być zlecone przez lekarza 

Skutki uboczne

W dawkach leczniczych paracetamol jest stosunkowo mało toksyczny.
Zaburzenia krwi i układu chłonnego
bardzo rzadko (< 1/10 000) : agranulocytoza, małopłytkowość, niedokrwistość.
Zaburzenia układu oddechowego
rzadko (>1/10 000 do <1/1000) : obrzęk krtani.
Zaburzenia nerek i dróg moczowych
bardzo rzadko: kolka nerkowa, niewydolność nerek, zaburzenia czynności nerek, ropomocz.
Zaburzenia ukladu immunologicznego
rzadko: obrzęk naczynioruchowy, reakcje rzekomoanafilaktyczne (m.in.: spadek ciśnienia, skurcz oskrzeli, pokrzywka).
bardzo rzadko: uczulenie
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych
bardzo rzadko: zapalenie wątroby.

Skład

1 czopek zawiera:
substancję czynną: paracetamol 125 mg.
substancję pomocniczą: tłuszcz stały (Witepsol S58).

Producent

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.